Zprávy ČRo Olomouc
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Mykologové pořádají v Přerově tradiční výstavu hub. K vidění je až na 300 druhů

Tradiční výstava hub se v pátek a v sobotu koná v přerovském klubu Teplo. Mykologové na ní prezentují zhruba tři stovky druhů, které se jim podařilo najít především v lesích střední Moravy.

00:40

Zprávy ČRo Olomouc

Vydává: Český rozhlas

Vše, co byste měli vědět o dění v Olomouckém kraji. Aktuální a ověřené informace vám přinášíme každou hodinu po celý týden.

Web

Včera 04:39

Žalobce v kauze Vidkun žádá přísnější kvalifikaci i tresty, obhajoba zproštění

Žalobce v olomoucké kauze Vidkun navrhl v úterý u olomouckého krajského soudu obžalovaným přísnější právní kvalifikaci. Podle něj šlo v případu o masivní únik informací z trestních řízení.

Včera 02:16

Zástupci přerovské Charity chystají investici do azylového domu pro lidi bez domova

V Přerově by mohl lidem bez domova v příštím roce začít sloužit nový azylový dům za 35 milionů korun. Podobné zařízení ve městě chybí. Budova by měla stát v Kojetínské ulici, v ghettu nedaleko vlakového nádraží, kde žijí sociálně nepřizpůsobiví. Desítky z nich se stavbou nesouhlasí a sepsali kvůli tomu petici.

Před dvěma dny 01:45

Vyšší bezpečnost slibovali před volbami obyvatelům Přerova mnozí tamní politici. Splnili slib?

Vyšší bezpečnost slibovali obyvatelům Přerova mnozí tamní politici před komunálními volbami. Rok po nich ulice hlídají zmodernizované kamery a kromě vyhlášky, která zakazuje pití alkoholu na veřejnosti, ve městě platí taky nová zakazující ve vybraných lokalitách žebrání.

Před dvěma dny 01:53

Mora v repríze čtvrtfinále nestačila na Pardubice. Ale máme na čem stavět, řekl trenér Tomajko

Olomoučtí hokejisté nenavázali na výhru v minulém utkání, v Pardubicích prohráli ve čtvrtém extraligovém kole 1:3. Dynamo mělo aktivní vstup do zápasu a dokázalo se dvakrát prosadit a právě úvodních zhruba 18 minut výrazně ovlivnilo celé utkání. Hanáci jen dotahovali náskok soupeře, a i když v závěru měli velký tlak, na víc než jeden gól to nestačilo.

Před dvěma dny 02:09

Hlavní průtah Olomoucí je uzavřen, oprava potrvá do poloviny listopadu. Kudy vedou objížďky?

Uzavírka ulic Foerstrova, Pražská a Albertova v příštích týdnech výrazně zasáhne do dopravy v Olomouci. Až do poloviny listopadu tam budou silničáři rekonstruovat povrch cesty. Objížďka vede přes dálniční obchvat. A komplikace se nevyhnou ani cestujícím v hromadné dopravě.

Před třemi dny 01:59

Olomoučtí fotbalisté na hřišti Bohemians vedli, vítěznou sérii přesto neprodloužili

Fotbalisté Olomouce dvakrát vedli, přesto v devátém ligovém kole prohráli s domácími Bohemians 2:3. Fanoušci viděli v zaplněném Ďolíčku několik krásných gólů. A ta vůbec nejhezčí trefa byla zároveň tou vítěznou.

Před čtyřmi dny 02:05

Mora zvládla přetahovanou s Energií. Zápas nahoru dolů se šťastným koncem pro nás, těšilo Navrátila

Hokejisté Olomouce vybojovali druhé extraligové vítězství díky vydařenému závěru zápasu. Karlovy Vary porazili 4:3.

Před čtyřmi dny 06:42

Domácí mistrovství Evropy chci vyhrát, hlásí baseballista Schneider. Kdy bude národní tým na Hané?

Možná si ještě pamatujete baseballovou horečku, kterou vyvolala historická účast české reprezentace na Světovém poháru v Japonsku letos v březnu. Další pokračování chtějí napsat čeští baseballisté na domácím mistrovství Evropy.

Před pěti dny 00:37

Vedení přerovského Muzea Komenského nechá opravit depozitáře na Horním náměstí

V Přerově začíná rekonstrukce historického domu číslo 35 na Horním náměstí. Budovu z 15. století využívá tamní Muzeum Komenského jako depozitář a badatelnu.

Před pěti dny 02:04

Univerzita Palackého otevřela nové inovační centrum Envelopa Hub, stálo 222 milionů korun

Univerzita Palackého v Olomouci (UP) ve čtvrtek otevřela centrum moderních technologií s názvem Envelopa Hub. Její prostory poslouží k těsnější spolupráci mezi institucemi a firmami, k rychlejšímu uvádění výsledků výzkumu do praxe i k popularizaci vědy.