Odpolední interview
9. říjen 2023

Poslechněte si podcast: Muzeum Zdeňka Buriana ve Štramberku má novou galerii U zlatého klíče

Filmy Karla Zemana v propagačních materiálech. To je název aktuální výstavy v nové galerii pod střechou štramberského Muzea Zdeňka Buriana. Návštěvníkům se tak nabízí možnost poznat originální exponáty spojené se jmény tvůrců, kteří byli či jsou se světem dobrodružna a s odkazem malíře Buriana nějak propojeni.

09:01

Odpolední interview

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory s osobnostmi známými i neznámými, které ale stojí za to poznat.

Web

Před týdnem 11:24

Na setkání členů legendárního Dětského rozhlasového sboru Ostrava

Dětský rozhlasový sbor Ostrava se pod vedením sbormistra a pedagoga Jaromíra Richtra nesmazatelně zapsal do historie nejen ostravského rozhlasu. Poprvé po dlouhých letech se někdejší zpěváčci sešli v Krásném Poli, kde jejich milovaný sbormistr žil.

Před týdnem 12:33

Nahrávka s projevem E. Beneše na gramodesce přivedla historika až do ostravského rozhlasu

Velké napínavé dobrodružství. Tak to vypadalo, když do ostravského sídla Českého rozhlasu přivezl historik Muzea Novojičínska Radek Polách stařičkou gramodesku s nahraným projevem prezidenta Edvarda Beneše.

Před týdnem 11:04

Muzikolog Ivo Stolařík stál u zrodu sbírky muzikologie v Ostravském muzeu

Ostravský muzikolog, etnograf, rozhlasový pracovník a pedagog Dr. Ivo Stolařík by se letos, stejně jako rozhlas, dožil sta let. Jeho pozůstalost uspořádává v těchto dnech hudební historička Lenka Černíková, která v Ostravském muzeu pečuje o sbírku muzikologie a teatrologie.

Před týdnem 10:01

Pěvecký sbor Echo se chystá na oslavy 20 let existence

Ve Frýdlantu nad Ostravicí už 20 let působí pěvecký sbor Echo, který se momentálně chystá na svůj výjimečný narozeninový koncert. Povídali jsme si s Lenkou Kubátovou a Pavlem Kudělkou, kteří jsou v tomto sboru už téměř od počátku.

Před 2 týdny 10:41

Hlučínský zahradnický fóliovník se i letos proměnil ve vánoční místo spojené s beneficí

Už několik let se foliovník v hlučínském zahradnictví v čase adventu zaplní vánočními dekoracemi a rozzáří světélky. A z éteru se tam line vánoční hudba. A nejinak je tomu i letos.

Před 2 týdny 09:37

Senioři do sportu dávají vše stejně jako aktivní profesionálové, ale mnohem více se pobaví

Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Ovšem pokud se někdy vydáte na sportovní hry, ve kterých zápolí ženy a muži ve věku babiček a dědečků, budete se divit. Do svého výkonu dávají vše.

Před 2 týdny 11:43

Geocaching. Hra na pomezí sportu a turistiky, která spojuje se světem moderních technologií

Pro nezasvěcené se člověk, který propadl geocachingu, může jevit jako podivín. Chová se podezřele, leze do nejroztodivnějších a vesměs podivných míst a hledá krabičky. Ale umíte si představit, co je za tím adrenalinu, zápalu a dobrodružství?

Před 2 týdny 10:44

Jak se dřív fotilo ve fotoateliérech a kdo je navštěvuje dnes? Setkání s Ivonou Zlattnerovou

V blízkosti ostravského rozhlasu se už léta netrhnou dveře fotoateliéru, přesto, že žijeme v digitální době. Proč se sem dnes vracejí zákazníci? Pro odpovědi jsme se vypravili za fotografkou Ivonou Zlattnerovou.

Před 2 týdny 10:39

Společně cestují po světě a píší knihy o tom, co dělá lidi v určitých zemích šťastnými

Mladí lidé často cestují po světě a pobývají v nejrůznějších zemích. Kristýna Tronečková to neměla jinak. A protože je vystudovaná psycholožka, nedalo jí to a začala zpovídat lidi, co je dělá šťastnými. Vydala už dvě knihy Cesty za štěstím I a II. Pak ve světě potkala Matouše Hurtíka a od té doby cestují a píší společně.

Před 3 týdny 10:48

Ostrava se baví. Cílem chystané akce je děti pobavit a přitáhnout ke sportu

Děti z dětských a azylových domovů z celého kraje se v sobotu v kuturním domě K-Trio sejdou na akci Ostrava se baví. Přihlášeno je jich zhruba 100 z desítky domovů.