Klub Rádia Junior
26. únor 2023

Poslechněte si podcast: Studenti gymnázia nastudovali divadlo, které chytne za srdce. Připomíná transporty Židů za války

Studenti gymnázi z Vysokého Mýta připravili divadelní představení o tragédii transportů Židů, ke které došlo před 80 lety. Autorkou celé myšlenky je muzejnice Soňa Krátká. Moderuje Jitka Slezáková. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

31:28

Klub Rádia Junior

Vydává: Český rozhlas

Odpolední jízda se zajímavými moderátory, tématy, soutěžemi a hosty. Kdo přijde do studia tentokrát?

Web

Včera 32:21

Kominík Luboš Petříček v Klubu Rádia Junior

Kominík přináší štěstí. Kde se vzalo tohle rčení? Nejen o tom si budeme povídat s mladým kominíkem Lubošem. A pro jistotu ho přitom chytneme za knoflík. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před dvěma dny 34:34

Chovatelka koček Olga Lejnarová v Klubu Rádia Junior

Představíme si poměrně vzácné plemeno bezsrsté kočky, kterou můžou chovat i alergici. Jde o kanadský Sphynx. Olga do studia takovou kočičku jménem Galatea i přivedla. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před třemi dny 35:32

Tanečník a žonglér Lukas Blaha Bliss v Klubu Rádia Junior

Lukas se narodil v Austrálii. Jaká byla Lukasova cesta z Austrálie přes několik kontinentů až do Evropy, kde našel, to, co hledal? Existuje nějaký předmět, se kterým by se nedalo žonglovat a natrénovat okouzlující show? Opravdu se dá úplně všechno říct pohybem? Kde se nachází hranice mezi uměním a experimentem? Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před čtyřmi dny 35:28

Herečka Anežka Rusevová v Klubu Rádia Junior

Anežka působí nejen v České republice, ale má zkušenosti i s hraním v Německu. Jak se hraje v cizím jazyce? Anežka hraje také ve známém pražském divadle Studio Dva a je dlouholetou hvězdou seriálu Ulice, kde ztvárňuje postavu Venduly. Jak to funguje na place? Je natáčení nekonečného seriálu stresující? Moderuje Eva Sinkovičová.Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před pěti dny 37:06

Známý český písničkář Petr Štolba alias Pekař v Klubu Rádia Junior

Jak se z učitele v mateřské škole stal jeden z nejznámějších českých písničkářů? Proč si říká Pekař? Umí péct? Které pečivo má nejradši? V roce 2016 vyhrál v anketě Slavík kategorii Objev roku. Jak mu tento úspěch změnil život? Dvacet let závodně tancoval. Má radši standard nebo latinu? Tančí i na svých koncertech? Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před šesti dny 40:49

Specialista z Českého svazu ochránců přírody Martin Klaudys v Klubu Rádia Junior

Proč by měla krajina zadržovat vodu? K čemu jsou dobré mokřady, nebo proč si řeka hledá svoji cestu, i když se ji lidé pokoušeli narovnat? Moderuje Jana Rychterová. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 39:38

Zakladatelka a ředitelka Yourchance Jana Merunková v Klubu Rádia Junior

V měsíci březnu se řeší finanční gramotnost ještě víc a tak probereme, kapesné, šetření i utrácení. Jana učí finanční gramotnosti děti i dospělé. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 31:28

Potřebujeme, aby nálezci dali zvířeti první pomoc, vybízí zvířecí záchranářka

Nejčastěji vyjíždí ke kachnám, netopýrům a holubům. Jak funguje zvířecí záchranka a jak poskytnout zvířeti první pomoc? Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 31:16

Zahradník František Hlubocký v Klubu Rádia Junior

Jaro je na spadnutí a příroda se probouzí. Co se děje v přírodě a co si tam můžeme v tomto období prohlédnout? Co nás čeká na zahradě? Moderuje Zdeněk Novák. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 35:04

Trenérka Veronika Preti a tiskový mluvčí seriálu Běhej lesy Richard Valoušek v Klubu Rádia Junior

Co všechno zažijí závodníci netradičních přírodních běhů? Na jaká nepřístupná místa si mohou účastníci zaběhnout? Dá se sportem chránit příroda? Moderuje Jiří Kohout. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.