Omeletky
14. srpen 2022

Poslechněte si podcast: „Můj přítel nebyl na zájezdu tak dlouho, aby ho hodokvas přestal bavit.“ Omeletky Haliny Pawlowské

Když se řekne nenasytnost, vybaví se mi léto, zájezdy k moři a švédský stůl. První den má každý pocit, že musí ochutnat všechno. V závěru pobytu se přiblíží k normální porci. Můj přítel ale nikdy nebyl na žádném zájezdě tak dlouho, aby ho hodokvas přestal bavit. Jak si užívá v Chorvatsku, se dozvíte od Martiny Hudečkové. Uslyšíte povídku Oldřicha Faměry: Slunce, voda, plavky. Halina Pawlowská přečte svoji povídku Diety, diety... a nebo ne? a přidá recept na tiramisu.

24:34

Omeletky

Vydává: Český rozhlas

Víkendová popoolední show s Halinou Pawlowskou. Pořad, který chutná.

Web

Před třemi dny 25:17

V Tanzanii měl o mě zájem masajský náčelník. Nabízel za mne 17 krav. Omeletky s Halinou Pawlowskou

Labutí šíje, široké boky nebo velká chodidla. Jaký je ideál ženské krásy. „Když jsem před lety byla v Tanzanii, nadchlo mě, jaký o mě projevoval zájem masajský náčelník. Nabízel za mne sedmnáct krav. Myslel si totiž, že mám ideální poměr pasu a boků, abych mohla mít hodně dětí,“ vypráví Halina Pawlowská v nedělních Omeletkách. K tématu přečte ještě povídku O ženě, která držela kožešinovou štólu, a přidá recept Barbry Streisand na tresčí játra s buráky.

Před čtyřmi dny 30:25

Maminka mi vyčítala, že neumím hospodařit s časem. Omeletky Haliny Pawlowské

Jak využít každou chvilku? Moje maminka mě vždycky příšerně rozčilovala tím, že mi celé dětství a mládí vyčítala, že neumím „hospodařit s časem“. Už jen ten výraz mě přiváděl k šílenství. Tak jsem na ni jednou zařvala: „A co jako? To ho mám zasejt a pak sklidit?!“ Jak hospodaří s časem, prozradí Míša Kuklová. Uslyšíte povídku Marie Neměřilové Stáhne a nepustí. Halina Pawlowská přidá svoji povídku Schizofrenní a recept na špagety podle Jamieho Olivera.

Před týdnem 24:52

Přátelé občas člověka donutí, aby se choval jako úplný idiot. Omeletky s Halinou Pawlowskou

„Moje služebně nejstarší kamarádka je Dáša z jazykové školy,“ vypráví v Omeletkách Halina Pawlowská. „Touha po mužích mne ale spojovala s kamarádkou Hanou. Jednou mi zavolala ve tři ráno, abych k ní okamžitě přijela – na cestě už byla i Jarka – protože za jejím milým přijela na chatu jeho bývalá láska. Celou noc jsme všechny tři pečlivě plánovaly, jak se sokyně zbavíme. Přijatelná nám přišla jedině otrava muchomůrkou zelenou...“

Před týdnem 24:46

„Svého přítele rozčiluji neustále.“ Omeletky Haliny Pawlowské

Jedna anketa ukázala, že největší množství naštvání vyvolává partner. Já svého přítele rozčiluji neustále. Nedávno mi sdělil, že zatímco muži řeknou denně asi 2200 slov, ženy 4400. Řekla jsem: „To je tím, že ženy musí mužům všechno říkat dvakrát.“ Přítel se na mě podíval a pravil: „Mohla bys mi to, prosím tě, ještě jednou zopakovat?“ Omeletky nabídnou povídku Lenky Konečné Honzíkova cesta. Halina Pawlowská přečte povídku Ach ti muži a přidá recept na dýňovou polévku.

Před 2 týdny 31:06

Pitralon, slané tyčinky a pojídání vaty. To byly léčebné metody mého otce. Omeletky Haliny Pawlowské

„Můj otec nikdy nechodil k lékařům. Měl vlastní léčebné metody. Třeba angínu jsme doma léčili slanými tyčinkami. Spolknuté sklo jsme zase zajídali vatou.“ O nemocech a sklonech k hypochondrii budou vyprávět dnešní Omeletky. Prostor dostane povídka Marie Nevěřilové Hlas. Herec Vašek Šanda prozradí tipy na zajímavé filmy.

Před 3 týdny 29:49

Na gymplu se ze mě stala profesionální záškolačka. A mohl za to táta. Omeletky s Halinou Pawlowskou

Halina Pawlowská se netají tím, že školu ráda neměla. Nejvíce jí vadil stres ze zkoušení. „Třeba před písemkou z matematiky jsem si byla schopna vyvolat žlučníkový záchvat,“ vzpomíná. „Máma-učitelka ale vždycky odhalila, co se děje. Naštěstí při mě stál táta. Strašně totiž nesnášel učitelky...“ V Omeletkách ještě uslyšíte, co měla ve škole ráda Heidi Janků, svoji povídku přečte Halina Pawlowská, prostor dostane i posluchačská úvaha paní Lídy z Prahy.

Před 3 týdny 24:19

„Vyrostla jsem v hráčském doupěti.“ Omeletky Haliny Pawlowské

Vyrostla jsem v podstatě v hráčském doupěti. Otec hrál denně šachy, máma většinou celé víkendy hrála karty. Když mi bylo 12, vymyslely jsme si s kamarádkou hru, že budeme volat lidem s vtipným příjmením. Našli jsme jméno Vomastek. Já místo „Pane Vomastek, jste přepálen!" nakonec vykoktala: „Pane Vomastek, jste přepaden!" Uslyšíte ještě povídku Oldřicha Faměry: Bulharská rezervace a Halina Pawlowská přidá recept na norské národní jídlo farikal. Doslova jde o ovci v zelí.

4. září 2022 24:30

Karlovarské rohlíky, játrový salám a most v Davli. To bylo moje dětství. Omeletky Haliny Pawlowské

K dětství Haliny Pawlowské patřilo ale i krasobruslení. „V pět ráno mě maminka vozila tramvají přes Hlávkův most na Štvanici. Brzy ji to ale přestalo bavit. Fascinující talent jsem neměla a také ji štvalo, že není bohatá, a nemůže si lebedit v kožichu z norka.“ V pořadu ještě zazní povídka posluchače Stanislava Jugy. Václav Šanda přidá tipy na zajímavé filmy. Na závěr zavoní recept na pečené ovoce s tvarohem.

3. září 2022 20:27

Naději potřebujeme pořád. Omeletky Haliny Pawlowské

Omeletky jsou dnes naplněné nadějí, protože ji potřebujeme pořád. Jednou jsem měla na chalupě hroznou chandru. Nic mi nešlo, měla jsem pocit, že jsem špatná autorka, moderátorka, partnerka, matka. Svěřila jsem se mamince a povídám: „To je hrůza. Já si snad něco udělám!“ A maminka pravila: „To je dobrej nápad. Uděláme si karbanátky!“ V Omeletkách ještě uslyšíte povídku Dana Pazdírka Malé zet a velké T. Halina Pawlowská přidá svoji povídku Hezké řešení a také recept na pstruha.

28. srpen 2022 23:53

Odhodlání mi nechybí. Třeba při praní okurek v pračce. Omeletky Haliny Pawlowské

„Co je vlastně odhodlanost?“ ptá se v dnešních Omeletkách Halina Pawlowská. A rovnou prozrazuje, v čem jí odhodlání chybí. „Nechodím na preventivní prohlídky k lékaři. Děsí mě, že se na nich něco zjistí...“ O odhodlání pohovoří i herečka Martina Hudečková. Prostor dostane posluchačská povídka Dovolená na vodě. A nebude chybět ani letní recept na cuketové placičky.