Quest
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Mrštná a nekompromisní. Mechanická odysea Armored Core VI: Fires of Rubicon vám nedá vydechnout

Nový díl Questu se zaobírá zejména novinkou od studia FromSoftware, Armored Core VI: Fires of Rubicon, do které se pustil Lukáš a hned v úvodních minutách dostal pekelně naloženo od obří helikoptéry. Skřípění robotických kolosů společně s Jardou a Šárkou doprovodí i odpovědi na nejdůležitější posluchačské dotazy na původ Jardovy bájivé lhavosti i věrohodnosti herních recenzí.

56:32

Quest

Vydává: Český rozhlas

Hrajete hry? Nebo jste je třeba kdysi hráli, a teď nevíte, kde s nimi znovu začít? Ať už spadáte do jakékoliv kategorie, pořad Quest si dal za cíl vás jejich světem provést.

Web

Před třemi dny 51:29

Skoro jako úplně nová hra. Datadisk Phantom Liberty povyšuje Cyberpunk 2077 na další úroveň

Futuristické RPG Cyberpunk 2077 přivítá příští týden své první a zároveň poslední příběhové rozšíření. Šárka měla možnost datadisk Phantom Liberty dohrát v předstihu, k ruce dostala i nový update, který tři roky starý titul zásadně mění k lepšímu, a o obojím se v Questu pořádně rozpovídá.

Před 2 týdny 51:42

V rozlehlém vesmíru Starfieldu je radost bloumat. Nové sci-fi RPG se bude hrát ještě za deset let

Letošní herní rok je až nad očekávání bohatý a nemine měsíc, aby nevyšel co jeden, ale mnohdy i vícero titulů, které si alespoň na několik dní zvládnou podmanit hráčský diskurz. Září v tomto ohledu nepochybně patří Starfieldu, sci-fi RPG od studia Bethesda, v jehož vesmíru se můžete svobodně ztratit a dát naplno průchod svému vnitřnímu objevitelství.

Před 3 týdny 46:03

Gamescom je oslavou her i nekonečnou frontou. Nejzajímavější atrakce schovává za zavřenými dveřmi

Šárka se vrátila z největší herní výstavy Gamescom 2023, která se každoročně koná v německém Kolíně nad Rýnem, kam láká statisíce zájemců o videohry, cosplay i herní průmysl jako takový. Hráči a hráčky si na ní letos mohli vyzkoušet nadcházející tituly jako Cyberpunk 2077: Phantom Liberty, Stalker 2 nebo Black Myth: Wukong, ty nejzajímavější hry se ale schovávaly v zákulisí, nebo dokonce mimo prostory samotného výstaviště.

25. srpen 2023 54:02

Nezabiješ. Pacifismus prospívá i hrám plným zbraní

Kolem blížící se velehry od studia Bethesda se točí celá řada debat. Jardu s Lukášem ale nejvíce zaujala ta, kde se rozebírá nemožnost hru dokončit, aniž byste v rozlehlém sci-fi vesmíru někoho neodpravili. Tvůrci anoncují nepřeberné herní možnosti, ale nakonec se zase všechny seběhnou do ústí laserové pušky?

18. srpen 2023 58:01

Baldur's Gate III je nejpropracovanější RPG za dlouhá léta a hodlá měnit encyklopedie her na hrdiny

Pokud se v květnu zdálo, že je o letošní nejlepší hře roku s příchodem The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom předem rozhodnuto, srpen tímto zdáním zvládl solidně otřást. RPG Baldur's Gate III v těchto dnech ovládlo internet i mozky hráčů a hráček po celém světě, mimo jiné i mozek Davida Vávry, který moderátorské trojici ve složení Jarda, Lukáš a Šárka vysvětluje, v čem nový přírůstek do staré série mění pravidla hry.

4. srpen 2023 52:58

Česká karetka Beecarbonize je ideálním úvodem do problematiky klimatické změny

Pražské studio Charles Games se do hráčského povědomí zapsalo především vzdělávacími historickými adventurami Attentat 1942 nebo Svoboda 1945, jejich nejnovější počin s názvem Beecarbonize si ovšem klade za cíl pobavit a poučit o tématu neméně palčivém, ale mnohem současnějším: O klimatické krizi a možnostech, jak ji zvrátit.

28. červenec 2023 51:32

Růžové hry: Jak se Barbie otiskla ve videohrách? Slavná panenka inspirovala i herní hrdinky

Filmová Barbie vzala kina útokem, její předobraz se ale ve videohrách objevuje už od 80. let. Ikonická panenka se z prvopočátků v módních salonech vydala dobýt svět coby archeoložka, veterinářka nebo třeba detektivka. Není ale zdaleka jedinou herní hrdinkou, která klame nevinně perfektní tváří, ale přitom se o sebe dokáže postarat sama.

21. červenec 2023 53:05

Nastává renesance taktických her? Jagged Alliance 3 i Aliens: Dark Descent nesou svěží vítr

Lukáš, Šárka i Jarda rádi taktizují, ať už v reálném čase anebo na tahy, na vesmírné lodi či kdesi v Africe. Žánr taktických her se probouzí z delšího než zimního spánku, aby v letních vedrech servíroval rovnou dvojité osvěžení – jedno je návratem devadesátkové klasiky, v tom druhém se to hemží Xenomorfy.

14. červenec 2023 46:52

O Indiana Jonesovi, ale bez něj. Archeolog s bičem inspiroval celé herní série

Do kin nedávno zamířil Indiana Jones a nástroj osudu, pátý díl filmové série o legendárním archeologovi. Ačkoliv se dočkal celé řady vlastních herních adaptací, Jarda, Šárka a Lukáš tentokrát sáhli po hrách, které si s sebou nesou jeho inspiraci a atmosféru, ale nikoliv jméno.