Casablanca
6. srpen 2023

Poslechněte si podcast: Mořská nemoc šest dní v kuse je krutá. Na lodi je mi ale stejně líp než ve městě, říká mořeplavkyně

„Mořská vlčice“ Maruška Poláková se zamilovala do života na vodě a na lodích. Z Dunaje postupovala do příbřežních evropských vod a nakonec i k plavbám do arktických a antarktických krajin. Nejen své nové zážitky ze Špicberk vypráví v cestovatelské Casablance.

48:17

Casablanca

Vydává: Český rozhlas

Casablanca je magazín o cestování, exotice, poznávání, outdoorových sportech a dobrodružství.

Web

Před týdnem 43:42

Svatební cesta po 88 chrámech na Šikoku. Nikola a Slávek Královi vyrazili do Japonska

Manželé Královi jsou „cestovatelsky nevyvážený pár“. On má za sebou dvě cesty stopem kolem světa a navštívil všechny kontinenty. Pro ni byla společná svatební cesta první výlet mimo Evropu. Společně se rozhodli vyrazit na japonský Šikoku Trail.

Před 2 týdny 43:08

V Saúdské Arábii jsem zažila pouštní vedra, nádherné chvíle i paranoiu, říká Dominika Gawliczková

Více než 10 000 kilometrů a 5 měsíců. 36 obědů a večeří s místními, 15 návštěv u nich doma, 816 volání k modlitbě, 2 skleničky vína, 1 ramadán, 1 pokuta. Takovou statistiku si přivezla česká cestovatelka Dominika Gawliczková ze Saúdské Arábie a také Spojených arabských emirátů, Bahrajnu, Kuvajtu a Kataru.

3. září 2023 42:35

Osvoboďte cesty od očekávání. O indickém Ladakhu a jeho laskavosti vypráví Linda Horčičková

Indické sedmitisícovky i České Středohoří je třeba navštěvovat s jasným záměrem, ale bez zbytečných očekávání, radí Linda Horčičková v cestovatelském a outdoorovém podcastu Radia Wave Casablanca.

13. srpen 2023 41:03

Spousta deště. Hodně grónské romantiky. Arctic Circle Trail byl trochu peklo, chválí si cestovatelé

Od přístavu Sisimiut k druhému největšímu ledovci světa vede trasa Arctic Circle Trail, na kterou se vypravili Pavel Stejskal a Jiří Kalát. Jak si užívali severskou krajinu, brodění ledových potoků v dešti a hejna komárů?

23. červenec 2023 41:42

Maminka ušla s dcerkami 500 km až k Baltu: Na mateřské jsem zjistila, že nemám žádné koníčky

Máma, co ráda chodí. Tak si říká Eliška Kopicová, která letos došla se dvěma malými dětmi z Česka až k Baltu. Popisuje to jako velkou výzvu a osvobozující, nejen rodičovskou zkušenost.

16. červenec 2023 48:28

Blízký východ poznáte líp sami nebo v malé skupině. Jen tak můžete splynout, radí Marek Čejka

Politolog a specialista na Blízký východ Marek Čejka se označuje za „politologického turistu“. Jaká má nejoblíbenější místa v Izraeli a Palestině? Co jsou jeho doporučení na bezpečný pohyb po regionu? A kde vůbec Blízký východ začíná a končí?

3. červenec 2023 48:10

Vietnam vás vyškolí hned první den. I když nejste „čajoví psychopati“ jako já, říká Jakub Seif

Jakub Seif obchoduje s čajem a jezdí za ním do Asie. Pátrá po nejlepších druzích a starých stromech například ve Vietnamu. Tam letos strávil pět týdnů a navštívil oblasti, kam turisti nejezdí.

19. červen 2023 45:59

Sjeli nepálskou šestitisícovku na kole. Na strach nebyl čas, říkají bikeři Zejda a Novák

Čeští bikeři Tomáš Zejda a Ondřej Novák se pustili do hodně šíleného podniku. Na kolech sjeli – jako první na světě – horu Mera Peak v centrálním Himálaji. Jak sami přiznávají, bylo to za hranou.

12. červen 2023 49:38

1,5milionkrát máchl pádlem. Milan Pachlopník plul na kajaku podél kanadských a aljašských břehů

Hluboké okouzlení. Tak mluví Milan Pachlopník o severské divočině. Proplul námořní trasu zvanou Inside Passage. Velryby a kosatky měl na dotek. Jeho kamarádka, profesionální německá houslistka Katy, koncertovala v odlehlých místních komunitách a příroda jim měnila život.