Zprávy ČRo Olomouc
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Mora uspěla v utkání věnovaném dárcům krve. Vrátili jsme se ke hře před pauzou, uvedl obránce Dujsík

Hokejisté Olomouce poprvé po reprezentační přestávce vyhráli. Liberec porazili 4:1, ale až po vyrovnané bitvě. Využili dvě přesilovky a naznačili zlepšení ve hře v početní převaze.

01:58

Zprávy ČRo Olomouc

Vydává: Český rozhlas

Vše, co byste měli vědět o dění v Olomouckém kraji. Aktuální a ověřené informace vám přinášíme každou hodinu po celý týden.

Web

Dnes 00:18

Ministr dopravy povolil stavbu posledního úseku D1 u Přerova. Historická událost, říká primátor

Ministr dopravy Martin Kupka z ODS potvrdil v reakci na šest rozkladů stavební povolení pro poslední úsek dálnice D1 u Přerova. Uvedl to v úterý ráno server Zdopravy.cz.

Včera 01:48

Dobrá zpráva pro rodiče školáků v Přerově. Přibyla další parkovací místa režimu „kiss and ride“

Přerovská radnice změnila systém parkování v okolí základních škol. Rodiče můžou nově na vyhrazených místech zastavit, nechat děti vystoupit či je vyzvednout po vyučování a odjet.

Včera 02:29

Buďte při nakupování vánočních dárků obezřetní. V obchodech i na internetu, nabádá policie

V adventním období přibývá kapesních krádeží v obchodech. Policisté proto nabádají veřejnost k obezřetnosti. Pozor by si lidé měli dávat taky při nákupech vánočních dárků na internetu.

Před dvěma dny 02:07

Rychleji a bezpečněji se dostanou lidé vlakem z Olomouce do Uničova. V čem je tato trať první?

Jen za dvacet minut stihnou nové elektrické vlaky projet modernizovanou trať mezi Olomoucí a Uničovem. Na bezpečnost cestujících přitom bude dohlížet celoevropský zabezpečovací systém ETCS, který dopravce v těchto dnech testuje. V případě nutnosti dokáže na dálku automaticky zastavit vlak. Regionální trať na Olomoucku je přitom první v Česku, kterou bude od 1. ledna příštího roku hlídat jen tento systém.

Před třemi dny 01:49

Infarktový finiš v plecharéně! Mora podruhé během dvou týdnů porazila Motákův Třinec

Hokejisté Olomouce nastříleli všechny své góly v závěrečné dvacetiminutovce. Třinec porazili v extralize 4:2 díky vydařenému závěru zápasu. Dvakrát se v utkání trefil olomoucký útočník Silvester Kusko. Připsal si první dva góly v této sezóně.

Před čtyřmi dny 01:59

Obchodníci začali s prodejem vánočních stromků. Proč je lepší koupit si strom z plantáže?

V Olomouckém kraji otevírají v těchto dnech plantáže, kde nabízejí čerstvé vánoční stromky. Prodej už zahájili například pěstitelé v místní části Bouzova, v Podolí.

Před čtyřmi dny 01:32

Procházka s Mikulášem na Kosíř, taneční odpoledne v Zábřehu nebo saunový ceremoniál v Šumperku

Už víte jak strávíte nadcházející víkend? Možná vás zaujmou naše tipy na několik zajímavých akcí v Olomouckém kraji.

Před pěti dny 02:13

Starou budovu prostějovské hvězdárny nahradí v budoucnu nová. Jak vypadá vítězný návrh?

Starou nevyhovující budovu prostějovské hvězdárny v Kolářových sadech by mohla v budoucnu nahradit novostavba. S investicí do ní namísto rekonstrukce té stávající počítá vítězný návrh architektonické soutěže. Její výsledky vedení olomouckého hejtmanství zveřejnilo ve středu právě v budově hvězdárny.

Před pěti dny 02:06

Zachovali chladnou hlavu, když kamarád spadl do zatopené jímky. Teď mladí zachránci obdrželi medaile

Zážitek, na který se nezapomíná, má za sebou dvojice chlapců, kteří zachránili v říjnu v Uničově svého kamaráda. Spadl do jímky plné vody. Hasiči teď mladé zachránce ocenili za jejich statečnost medailí.

Před pěti dny 00:21

Motorová paliva v Olomouckém kraji za týden opět zlevnila, benzin je pod 40 korunami

Pohonné hmoty v Olomouckém kraji dál výrazně zlevňují. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u tamních čerpacích stanic prodává v průměru za 39,62 Kč, před týdnem byl o 1,25 koruny dražší. O 1,98 koruny na litru zlevnila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 41,39 Kč.