Zprávy ČRo Olomouc
Před šesti dny

Poslechněte si podcast: Mora přetlačila na úvod sezony Kladno. Díky bezchybnému Konrádovi a gólu Slovince Macuha

Po prvním kole nové sezóny Tipsport extraligy měli olomoučtí hokejisté důvod k radosti. Fotbalovým výsledkem 1:0 porazili na svém ledě Kladno a připsali si do tabulky maximální počet bodů.

02:21

Zprávy ČRo Olomouc

Vydává: Český rozhlas

Vše, co byste měli vědět o dění v Olomouckém kraji. Aktuální a ověřené informace vám přinášíme každou hodinu po celý týden.

Web

Včera 00:22

Při explozi rodinného domu v Otinovsi na Prostějovsku zemřel jeden člověk

Při explozi rodinného domu v Otinovsi na Prostějovsku ve čtvrtek krátce po poledni zemřel jeden člověk. Objekt patří firmě obchodující se zábavní pyrotechnikou.

Včera 02:14

V odlehlejších lokalitách Olomouckého kraje začnou fungovat výdejny potravinové pomoci

Zástupci Federace potravinových bank chtějí v Česku zprovoznit sto padesát nových výdejen potravinové pomoci. Zájem o ni se prý razantně zvyšuje. V Olomouckém kraji vznikne takových výdejen deset, jedna z nich už pilotně začíná fungovat v Moravském Berouně na Olomoucku.

Včera 02:10

Co se stalo, je mi strašně líto, říká starostka Města Libavá. Jak její rezignaci vnímají místní?

Nezávislá starostka Města Libavá na Olomoucku Štěpánka Tichá rezignuje k 30. září na svoji funkci. Zklidnit tak prý chce atmosféru v obci. Tu rozjitřila její obžaloba ze zpronevěry 400 tisíc korun z obecních peněz. Dopustit se jí podle policie měla nejen starostka, ale taky její dvě podřízené, účetní a pokladní.

Před dvěma dny 02:07

V Prostějově otevřeli zrekonstruovaný domov pro seniory v Nerudově ulici. Co opravy komplikovalo?

Po čtyřech letech oprav zástupci Olomouckého kraje slavnostně otevřeli zrekonstruovaný domov seniorů v Prostějově. Dělníci opravovali pokoje za plného provozu, personál i klienti se museli přizpůsobit jednotlivým stavebním etapám.

Před dvěma dny 02:12

Amazon v Kojetíně zahájilo ostrý provoz. Do konce roku by mělo zaměstnávat až dva tisíce lidí

Distribuční centrum internetového prodejce Amazon oficiálně zahájilo svůj provoz v nové hale v Kojetíně na Přerovsku. Ve zkušebním režimu fungovalo tři měsíce. Aktuálně firma v Kojetíně zaměstnává 1500 lidí z celé Moravy a nábor pracovníků ještě neukončila.

Před dvěma dny 01:59

Opravy hrobky rodiny Brděkových finišují. Město symbolicky splácí dluh, říká primátor Žbánek

Místo posledního odpočinku mecenášů českých spolků a škol v Olomouci, rodiny Brděkových se dočkalo po více než sto letech rekonstrukce. Dělníci dokončují na hřbitově na Nových Sadech opravu jejich hrobky v novorománském stylu, která je od roku 2013 kulturní památkou. Investici za téměř dva a půl milionu korun platí město.

Před dvěma dny 04:28

Starostka Města Libavá Tichá, jež podle policie zpronevěřila peníze, rezignovala

Starostka Města Libavá na Olomoucku Štěpánka Tichá (Nezávislá Libavá), která zpronevěřila přes zfalšované brigády 407 tisíc korun z obecních peněz, se rozhodla k 30. září rezignovat na funkci v čele obce s 500 obyvateli.

Před třemi dny 02:15

Tunel pod Červenohorským sedlem je technicky proveditelný. Potvrdila to územní studie

Vlakem z Jeseníku do Olomouce za 55 minut, do Šumperku za 23 minut. To by mohla umožnit nová železnice spojující Jesenicko a Šumpersko skrz tunel pod Červenohorským sedlem. Alespoň podle závěrů územní studie, kterou si nechalo zpracovat vedení olomouckého hejtmanství. Projekt je podle ní technicky proveditelný.

Před třemi dny 07:14

Streetartový umělec Pauser vystavuje v olomoucké Galerii Caesar. Co všechno je k vidění?

Obrazy, vázy, šátky, ale i digitální umění můžete vidět v olomoucké Galerii Caesar, kde aktuálně vystavuje olomoucký streetartový umělec Pauser.

Před třemi dny 02:27

V Hranicích podporují elektromobilitu. Na všech linkách MHD jezdí elektrobusy, jízdné je zdarma

Vedení Hranic podporuje elektromobilitu. Benzínové a naftové vozy za ekologické mění nejen radnice, ale postupně je nakupuje i většina příspěvkových organizací města. Osvědčily se i elektrobusy, které jezdí na všech linkách městské hromadné dopravy. Lidé v nich navíc díky podpoře radnice cestují zadarmo.