Pochlap se
26. únor 2023

Poslechněte si podcast: Moje první terapeutka kolem mě pobíhala s pery a vykuřovadly, vzpomíná moderátor Petr Bouška

V Pochlap se Václav Rouček tentokrát přivítal aspirujícího terapeuta Petra Boušku, který je zároveň moderátorem jednoho z nejúspěšnějších seberozvojových podcastů Balanc a také nové série Moderní láska o vztazích, lásce a intimitě. Petr se otevřel o tom, proč ho zajímá téma seberozvoje, proč se rozhodl začít chodit na psychoterapeutický výcvik, ale také o tom, co ho vedlo k vytvoření podcastu Balanc.

41:53

Pochlap se

Vydává: Český rozhlas

„Někdy hodně mlčíme, jindy moc řečníme, ale často se bojíme opravdu otevřeně mluvit,“ říká autor podcastu Pochlap se Václav Rouček. V rozhovorech s kluky a muži z různých společenských bublin otevírá otázky dnešní maskulinity. Co vlastně dnes znamená být chlap, kdy kluci brečí a jaké mají vzory?

Web

Před pěti dny 50:18

Poloha komika mě štvala. Na nové desce řeším témata z pohledu otce, říká MC Gey

Hostem nového dílu podcastu Pochlap se je grafik, rodák z Pardubic a rapper Jakub Rafael, který vystupuje pod pseudonymem MC Gey. Rapující otec čtyř dětí v rozhovoru otevřeně mluví nejen o své nové desce O tatínkovi, který usnul, ale také o rodičovství, humoru a úzkostech, se kterými se v životě potýká.

Před 2 týdny 36:41

Někdy dělám i čtyři videa naráz. Nechci diváky zklamat, říká Jirka, který vysvětluje věci

Do podcastu Pochlap se tentokrát přijal pozvání datový novinář a internetový tvůrce Jiří Burýšek, který stojí za analytickým serverem Bezfaultu.net a youtubovým kanálem Jirka vysvětluje věci, kde ho sleduje přes 230 tisíc uživatelů. Jirka se v rozhovoru otevřel o tom, jakým způsobem si vybírá témata, kterým se ve videích věnuje, kde se bere jeho touha odhalovat zajímavé společenské fenomény, ale také o tom, z čeho má největší stres.

12. únor 2023 56:10

Za své slzy se nestydím, říká Filip, syn Danuše Nerudové, ve společném rozhovoru s otcem Robertem

Nový díl Pochlap se přivítal dvojici, kterou bylo poslední měsíce vidět po boku ženy, jež kandidovala na prezidentku České republiky – Roberta a Filipa Nerudovy. Otec a syn se poprvé po ukončení voleb rozpovídali o tom, jaké bylo podporovat svou manželku a mámu Danuši Nerudovou, a také popsali, jak se nyní cítí.

15. leden 2023 41:02

Stresuje mě, když mám někomu neznámému podat ruku, říká módní návrhář Tobias Schubert

Do podcastu Pochlap se tentokrát přijal pozvání mladý designér a módní návrhář, který spolupracoval s mnoha domácími rapovými stars (Yzomandias, NIK Tendo nebo Viktor Sheen), Tobias Schubert. Tento talentovaný mladík ale v životě neplánoval být umělcem, což dokazuje i jeho studium na ekonomickém lyceu.

1. leden 2023 41:43

Všímám si, že se z našich životů vytrácí ticho, odpovídá mladý rybář Matěj Houška

Novoročním hostem Pochlap se byl čtrnáctiletý vášnivý rybář Matěj Houška známý svou tvorbou na sociálních sítích. Matěj se rozpovídal o rybaření, ale i natáčení videí s celou svou rodinou.

16. prosinec 2022 46:04

Byl jsem nervózní i z toho, jak pozdravím prodavačku, svěřuje se se svou fobií šperkař Ondřej Stára

Hostem nového dílu Pochlap se byl tentokrát talentovaný designér a šperkař Ondřej Stára. Umělec, který dělá lidem radost nejen svými šperky, ale také výherním automatem, kde některý z jeho kousků může kdokoli vyhrát, otevřeně promluvil o dlouhodobém problému, se kterým se potýká.

4. prosinec 2022 49:14

Ne všichni jsou hodní a ne všem se dá věřit, vysvětluje herec Oskar Hes

Hostem Pochlap se byl tentokrát talentovaný herec Oskar Hes, který právě dotočil film o bratrech Mašínech. Kromě témat, jako jsou těžké podmínky natáčení nebo vyčerpání, se Oskar rozpovídal také o rodičích, náladách a svém pohledu na svět.

13. listopad 2022 39:32

Neřešil jsem, jestli to album bude moc otevřené, říká o své nové desce rapper Paulie Garand

Hostem nového dílu Pochlap se byl tentokrát rapper a umělec z Liberce Paulie Garand. Paulie, který pravidelně vydává novou tvorbu, se v rozhovoru rozpovídal o své nejnovější desce Amonit a o hlubokém vztahu, který měl se svým dědou.

23. říjen 2022 45:51

Vždy jsem odmítal, když mě někdo nazval průkopníkem, říká inovátor Pavel Podruh

Pavel Podruh v minulosti býval zpěvák, který se však po několika letech cestování se svou kapelou rozhodl změnit kariéru. Přešel do velké firmy, kde si uvědomil, co nechce dělat a jakým způsobem by rád využil svou kreativní stránku. A tak přišel jeho klíčový nápad: experiment zvaný Český soběstačný dům.