Hobby magazín
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Mobilní telefony nejčastěji „odstaví“ slabá baterie nebo mechanické poškození

Mobilní telefon se už stal nedílnou součástí našich životů. Z původně luxusního zboží pro pár bohatých se za čtvrt století staly nejen běžným komunikačním nástrojem, ale pro mnohé i zdrojem zábavy či pracovní pomůckou.

03:13

Hobby magazín

Vydává: Český rozhlas

Pořad pro všechny, kteří se neradi nudí.

Web

Včera 03:00

Co dělají včelaři v únoru? Dokrmují včely a vyhánějí myši z úlu

Včelařům nedává jejich koníček mnoho volna. V únoru mají před sebou dva zásadní úkoly. Podívat se, jestli mají včely co jíst, a jestli nemají v úlu nezvaného návštěvníka.

Před čtyřmi dny 06:27

Reklamovat a vracet zboží je od nového roku jednodušší. Podívejte se, k jakým došlo změnám

Od nového roku by se nám mělo nakupovat, reklamovat nebo vracet zboží pohodlněji. Začala platit novela zákona na ochranu spotřebitele a také novela občanského zákoníka. Jaké změny přinesou v praxi?

Před šesti dny 03:02

V místech výskytu divočáků mějte psa na vodítku, hrozí mu smrtelná nákaza

Divoká prasata přenášejí Aujeszkyho chorobu. Pokud se pes nakazí a projeví se u něj klinické příznaky, musí být utracen. Léčba neexistuje, pro psy je tato nákaza fatální.

Před týdnem 03:12

Být řezbářem může být i o život. Oldřichu Unarovi skončilo dláto v hrudníku

Chtěli byste začít vyřezávat něco ze dřeva, figurky nebo celé betlémy? K talentu je třeba nejen chtít, ale být i opatrný, protože pracujete s ostrými řeznými nástroji.

Před týdnem 03:11

Vypěstujte si antivirotikum právenku. Bylina regeneruje i játra

Právenka latnatá, jinak měkýn latnatý, latinsky Andrographis paniculata, se pro své účinky po staletí pěstuje především v jižní a jihovýchodní Asii. Dobré jméno si ale tato bylinka získala také v jiných částech světa. Na zahrádce ji můžete mít i vy.

Před 2 týdny 03:00

Květy, barevné plody i zelené listy patří do zimní zahrady

Že vám představa barevné, rozkvetlé zimní zahrady připadá jako utopie? Přesvědčíme vás o tom, že výběrem správných rostlin toho lze docílit.

Před 2 týdny 03:11

Snižte si tepelné ztráty. Jak funguje dotační program Nová zelená úsporám light?

Ceny energií a tepla jsou už delší dobu hodně vysoké. Snížit tepelné ztráty je cílem každého majitele bytu nebo domu. Zateplení a výměna oken ale stojí spoustu peněz, které spousta lidí nemá.

Před 3 týdny 03:03

Mezi znalosti chovatelů exotických zvířat patří i legislativa

Máte rádi exotiku, ale místo náročného cestování byste si raději pořídili domů nějaké exotické zvíře? To je jistě možné, ale měli byste postupovat v souladu s legislativou, potřebami zvířat a jejich zdraví. Na druhé straně je ale nutné dbát i na zdraví a bezpečnost samotného chovatele.

Před 3 týdny 02:58

Pes z útulku? Je to sázka do loterie, ale já měla šťastnou ruku, říká chovatelka

Nebojte se přibrat do rodiny psa z útulku. Většina takových odložených psů se umí za poskytnutí nového domova odvděčit. I když jsou i výjimky. My jsme ale pozvali k mikrofonu chovatelku Olgu Ningerovou Šimonovou, která má v péči už třetího psa z útulku a neměnila by.