Pot
11. únor 2023

Poslechněte si podcast: Mluvit o svých slabostech není na škodu. O lásce a Valentýnu s Ester Geislerovou

Hostem valentýnského speciálu hotcastu Pot byla herečka a umělkyně Ester Geislerová. „Poslední roky mám s Valentýnem spojené záznamy intimní komunikace a chatů různých lidí,“ říká o projektu Terapie sdílením, prostřednictvím kterého lidé už od roku 2018 anonymně sdílí své zkušenosti s láskou, radněním a rozchody.

24:15

Pot

Vydává: Český rozhlas

Pot je podcast o lásce, sexu a intimitě, o motýlech v břiše, požáru v srdci a všem, co z nás teče.

Web

Před čtyřmi dny 35:58

Nikola Mucha: Neznám ženu, která by si kdy na muže nepostěžovala

Hotcast Pot navštívila hudebnice a královna českého femi-punku Nikola Mucha. „Jsem moc ráda, že jste si mě pozvali, abych mohla poprvé veřejně říct, že jsem opravdu dobrá zpěvačka,“ prohlásila hned na úvod. S Eliškou Soukupovou a Karlem Vladykou se bavila o své kariéře, krásách i úskalích ženství, o mužích i o mateřství.

Před 2 týdny 34:47

Z čeho se potí Postíže? S Kašparovou a Strouhalem o seznamkách, intimitě a ideálech krásy

Hotcast Pot navštívili Zuzana Kašparová a Jakub Strouhal, moderátoři podcastu Postíže. S Eliškou Soukupovou a Karlem Vladykou se společně zapotili a mluvili o seznamkách, ideálech krásy, které negativně dopadají nejen na lidi s postižením, o komunikaci v posteli i o svých oblíbených sexuálních polohách.

Před 3 týdny 29:44

„Třikrát a dost!“ Jak pověrčivost ovlivňuje mezilidské vztahy

Potíte se z představy černé kočky? Máte motýly v břiše, když vás někdo pozve na rande 11. listopadu v 11 hodin dopoledne? Moderátoři Karel Vladyka a Eliška Soukupová debatují o symbolech, pranostikách, příslovích a dalších zvyklostech, které formují náš vztah k sobě i druhým.

4. listopad 2023 32:03

„Těhotenství doporučuju, jsi pak bohyně sexu!“ Zpěvačka Karolína Drama o tom, jaké to je potom

Mátě děti? Moderátoři Eliška a Karel ne, a tak se rozhodli pozvat Karolínu Drama, která je má. Karolína je jazzová zpěvačka a šansoniérka a její srdce hoří láskou ke stand up comedy a tanci Waacking, což dokázala například tím, že jako baby reveal zvolila taneční sólo na Michaela Jacksona na podpatcích. A rozhodně z vás poteče, když ji uslyšíte s láskou, humorem a citlivostí popisovat moderátorům hotcastu Pot její milostný život dvojnásobné maminky.

28. říjen 2023 30:14

S erekcí mohou pomoct modré pilulky i ústřice, ale netlačme na výkon příliš

V hotcastu Pot byla tentokrát řeč o výkonu v posteli a o pomůckách, které k němu mohou dopomáhat. Moderátoři Eliška Soukupová a Karel Vladyka probrali afrodiziaka napříč lidskou historií, a to od ústřic a smyslných vůní až po vymoženosti moderní farmakologie. Shodli se ale také, že mezi příčiny poruch vzrušivosti v posteli mohou patřit přehnané požadavky na sebe i partnerstvo, takže hlavní je se hodit do klidu.

21. říjen 2023 28:39

Med, agáve, nebo čtení Bible. Jaká je nejúčinnější antikoncepce?

Moderátoři hotcastu Pot své posluchačstvo tentokrát berou na spanilou jízdu antikoncepčním orient expressem. Karel Vladyka je fascinován pomazáváním intimních partií cedrovým olejem ve starém Řecku, nebo kondomy aristokratů ze 17. století. Eliška Soukupová zase sdílí svou strastiplnou zkušenost s hormonální antikoncepcí a pokládá otázky k zamyšlení, které by bývala byla ráda, aby někdo před lety, než začala s antikoncepcí, položil jí.

9. říjen 2023 33:05

Jak opustit vztah, když milujete násilníka? O sebeobraně s lektorkou Jasmínou Houdek

Jasmína Houdek pomáhá ženám posílit sebevědomí a udržet zdravé hranice ve vztazích. S manželem Pavlem Houdkem vede kurz „Moderní sebeobrana“ a minulý rok společně vydali stejnojmennou knihu. S moderátory hotcastu Pot Eliškou Soukupovou a Karlem Vladykou si lektorka sebeobrany povídala o tom, jak včas poznat nezdravý vztah, nebo jak se zachovat, když vás v MHD někdo svléká pohledem a vám je to nepříjemné.

30. září 2023 28:43

Pot, třpytky a Kylie Minogue. Co nám přineslo léto 2023?

Podzim je tady a hotcast Pot se ohlédl za uplynulým létem, během kterého se intenzivněji potíme, zažíváme románky a uvědomujeme si vlastní tělesnost. Moderátoři Eliška Soukupová a Karel Vladyka proto probrali letní vzplanutí, intenzivní zážitky, ale i hudební soundtrack, který k létu neodmyslitelně patří.

23. září 2023 30:59

Renesanční umělec Denis Šafařík o flirtování a různých podobách lásky

Hostem hotcastu Pot byl herec, režisér a spisovatel Denis Šafařík. Hned v úvodu prozradil, že se rád potí například v sauně. S moderátory Eliškou Soukupovou a Karlem Vladykou si povídal také o flirtování, sexualitě a intimním životě.

16. září 2023 31:47

Druhá puberta režisérky Daniely Špinar. O tranzici, divadelní tvorbě i intimitě

„Mám za sebou dva nejlepší roky života. Začínám poznávat samu sebe, práci nechávám trochu stranou a věnuji se sobě,“ říká divadelní režisérka Daniela Špinar o tom, kde se nachází dva roky po veřejném coming-outu jako trans žena. V hotcastu Pot si s moderátorem Karlem Vladykou povídala o intimním životě, její nové identitě i divadelní tvorbě.