Zprávy pro Plzeňský kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Mladí sportovci z Plzeňského kraje bojují na zimní Olympiádě dětí a mládeže

Desítky mladých sportovců z Plzeňského kraje soutěží na zimní Olympiádě dětí a mládeže v Královehradeckém kraji. Účastníci mají před sebou poslední necelé dva dny her a už teď víme, že bez medailí se domů nevrátí.

03:25

Zprávy pro Plzeňský kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace o dění v regionu, doma, ve světě a ve sportu. Součástí jsou i dopravní zprávy.

Web

Dnes 04:16

V celém Česku chybí pěstouni, Plzeň není výjimkou

Tisíce dětí vyrůstají v České republice v některé z forem náhradní rodinné péče. Většina z nich je umístěna v pěstounských rodinách. Přesto mnoho z nich na své pěstouny teprve čeká. Česko se totiž stále potýká s jejich nedostatkem. I proto se Plzeň rozhodla připravit osvětovou kampaň o jednotlivých formách pěstounské péče, nabídne příběhy pěstounů, rozhovory s pracovníky orgánu sociálně-právní ochrany dětí, zástupci neziskového sektoru, který podporuje pěstouny a další.

Včera 03:23

V centru cyklistiky ve Štruncových sadech v Plzni přibude společenský sál

Členové spolku Bikeheart pilně pracují na otevření společenského sálu. Ten by měl hned několika účelům sloužit v centru cyklistiky ve Štruncových sadech v Plzni.

Před dvěma dny 03:37

Obyvatelům Nepomuka a Dvorce by měl od kamionové dopravy ulevit nový silniční sjezd

Občany Nepomuka a především části Dvorec už několik let trápí těžká nákladní doprava, která míří do nedaleké průmyslové oblasti. Situace by se ale měla změnit. Naději představuje projekt nového silničního sjezdu.

Před dvěma dny 02:11

Ve věku 83 let zemřela zpěvačka Naďa Urbánková

Ve věku 83 let zemřela v pátek večer zpěvačka a herečka Naďa Urbánková. Na facebooku o tom dnes informovala její dcera Jana Fabiánová. K uctění památky Nadi Urbánkové vysíláme v sobotu krátce po 20. hodině autorský pořad Honzy Macouna - Vzpomínku na Naďu Urbánkovou. A v neděli krátce po 16. a 22. hodině vysíláme Hvězdné návraty - vzpomínkovou reprízu pořadu Patrika Rozehnala věnovanou Nadě Urbánkové.

Před dvěma dny 03:47

U Krašovic a Trnové má vzniknout kaolínový důl, lidé se bojí hluku i dopadů na životní prostředí

Hluk, prach a chybějící voda. I to patří k životu poblíž dolů. A přesně toho se teď obávají lidé z Krašovic a Trnové na severním Plzeňsku. V bezprostřední blízkosti obou obcí má totiž vniknout nový kaolínový důl.

Před třemi dny 03:39

Škola v Holýšově musí kvůli nedostatečné kapacitě učit děti i v družině, čeká se na přístavbu

Někde řeší odliv dětí, jinde naopak jejich přebytek. Na Základní škole Holýšov na jižním Plzeňsku mají tolik žáků, že kapacita školy nestačí a některé třídy se musí učit ve školní družině.

Před třemi dny 03:35

V Cebivi proběhly dodatečné volby, vedení obce převzali noví zastupitelé

Obec Cebiv na Tachovsku už nevede státní správce. Vládu v obci převzali dodatečně zvolení zastupitelé, kteří rozhodli například o tom, že starostkou bude Pavlína Jonášová.

Před čtyřmi dny 00:37

Změna. Americká třída v Plzni bude v noci otevřená pro veškerý provoz

Zástupci vládnoucí koalice na plzeňské radnici se shodli na tom, že Americká ulice bude pro automobilovou dopravu zavřená pouze od 5 hodin ráno do 20 hodin večer.

Před čtyřmi dny 03:57

Město Plzeň chystá rekonstrukci kulturního domu Peklo

Kulturní dům Peklo v Plzni se nachází v havarijním stavu a od roku 2018 je uzavřen. Nyní vedení města plánuje jeho rozsáhlou rekonstrukci.

Před pěti dny 03:39

Plzeň otevřela TechTower, prostor pro inovativní podnikání

Plzeň na začátku února otevřela prostor pro inovativní podnikání – technologický park TechTower. Nabízí zázemí pro inovativní firmy i studenty.