Host ve studiu
22. srpen 2022

Poslechněte si podcast: Mistrovství světa tanečních profesionálů, na parket do Hradce Králové míří na 500 párů ze 30 zemí

Do České republiky míří světová taneční špička. Bude to historicky poprvé, co se Česká republika stane dějištěm mistrovství světa profesionálů v 10 tancích. A vše se odehraje v sobotu a v neděli 27. a 28. srpna v Kongresovém centru Aldis. Na taneční parádu vás zve taneční mistr Jaroslav Krtička.

09:53

Host ve studiu

Vydává: Český rozhlas

Od pondělí do pátku vysíláme v 8:35 zajímavé povídání s atraktivním hostem.

Web

Včera 10:00

O svém těle musíte vědět vše, hlavní je zdraví. Leoš Roušavý, dvojnásobný mistr světa v kvadriatlonu

Pojďte si maličko zasportovat. Představíme vám Leoše Roušavého z Hradce Králové, který sám o sobě říká, že je normální chlap a sportovec v nejlepších letech. Věnuje se kvadriatlonu a to tak dobře, že je dokonce dvojnásobným mistrem světa v této sportovní disciplíně.

Před dvěma dny 10:21

Tréma i trocha zdravého strachu je kořením života, usmívá se tisková mluvčí hasičů Martina Götzová

Premiér Petr Fiala předal v září v pražském Lichtenštejnském paláci v Praze ocenění zástupcům všech složek, které se podílely na záchraně přírody Českého Švýcarska. Šlo o největší lesní požár v novodobé historii České republiky. Pamětní list a stříbrného lvíčka převzala i tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje Martina Götzová.

Před třemi dny 11:56

Mise Artemis. Na Měsíc míří po 50 letech druhý „první“ muž, první žena a první muž jiné barvy pleti

Do aktuálních vesmírných projektů se lidstvo pouští s velkou pozorností. Sledujeme třeba pokus o návrat člověka na Měsíc, ke kterému by v blízké budoucnosti měl vést program Artemis. Nebo pokus o odklonění asteroidu, ke kterému došlo před několika dny a které by mohlo jednou zachránit i celé lidstvo před takovou případnou hrozbou z vesmíru.

Před čtyřmi dny 10:46

Hraje celá rodina. U Strejců a Houdků prostě máme hudební geny, směje se muzikantka Lucie Houdková

Podíváme se do rodiny Houdkových, kde, jak se říká, doslova hraje celá rodina. Hudba u nich prostě žije. Lucie a Karel Houdkovi jsou profesionální muzikanti, oba hrají na dechové nástroje. Karel na trumpetu, dlouhá léta hrál v hradecké filharmonii, Lucie zase na trombon ve skupině Lucky Band, kterou v roce 2002 založila.

Před týdnem 10:31

Čínštinu i japonštinu, výuku celkem 11 jazyků nabízí hradecké První soukromé jazykové gymnázium

Na koncertě v katedrále svatého Ducha v Hradci Králové dnes v 19:30 vystoupí komorní soubor Praga Camerata. A koncert to bude speciální, doslova narozeninový, protože letos si připomínáme, že před 30 lety v Hradci Králové začalo fungovat První soukromé jazykové gymnázium.

Před týdnem 11:04

Nebourej - transformuj! Festival Den architektury upozorní na přednosti revitalizace objektů a budov

Krásné architektury je kolem nás plno a mnohdy si toho ani moc nevšímáme, což je velká škoda. I letos se ale na přelomu září a října koná festival Den architektury, který si klade za úkol právě na architektonické skvosty upozornit. Našimi hosty jsou Helena Herzánová, která nás provede festivalem v Hradci Králové, a Jiřina Bublíková z Památkové péče v Jaroměři - Josefově.

Před týdnem 18:02

V českých dějinách konkuruje knížeti Václavovi jen Karel IV. nebo Jan Žižka. Údajů je o něm ale málo

Našimi svátečními hosty jsou Petra Rokoská a Radek Bláha, archeologové z Muzea východních Čech v Hradci Králové. Připomínáme si Den české státnosti, je 28. září a v kalendáři jméno Václav.

Před týdnem 10:26

Režisér David Balda: Narušitel byl o svobodě, nový film o manipulaci. Chci lidem v něčem otevřít oči

O filmu a filmařské profesi si povídáme s mladým, talentovaným filmařem a režisérem Davidem Baldou z Hradce Králové, který kameru držel poprvé v ruce už v 11 letech, kdy natáčel nejrůznější reportáže ze života města Hradce Králové. A před několika lety vznikl jeho první celovečerní film Narušitel, který přibližuje osudy armádních letců v 70. a 80. letech minulého století.

Před týdnem 12:01

Ludvík je hravý, Dáša opatrná. A krásně se o partnera stará, říká ošetřovatelka náchodských medvědů

Náchodský zámeček vršku kulatýho, jak se zpívá ve známé písničce, je cílem mnoha turistů nejen v letním období. Naším cílem, ale teď nebudou interiéry a komnaty nýbrž zámecký příkop. A hlavně jeho dva chlupatí nájemníci, tedy medvědi Ludvík a Dáša, o které se svědomitě den co den stará Jana Vlášková.

Před týdnem 12:25

U voleb převládá lidská racionalita. Člověk zvažuje, co se mu vyplatí, říká politolog Milan Školník

Můžeme konstatovat, že skončily komunální volby a první kolo voleb do jedné třetiny Senátu. Požádali jsme o jejich hodnocení politologa Mgr. Milana Školníka z Katedry humanitních věd Provozně ekonomické fakulty České zemědělské univerzity.