Sportovní ozvěny
20. červen 2022

Poslechněte si podcast: Mistrovství Evropy se povedlo juniorům a mužům, šipkaři ve Španělsku obhajovali zlato

Ve Sportovních ozvěnách vás vezmeme do Španělska, ale také do Jindřichova Hradce a provedeme vás závěrečným kolem fotbalového krajského přeboru.

06:08

Sportovní ozvěny

Vydává: Český rozhlas

Ohlédnutí za sportovními událostmi uplynulého víkendu v jižních Čechách.

Web

Dnes 06:01

Terazky si reporter. Sportovní komentátor Gabo Zelenay motivoval k lepšímu výkonu i Pavla Kroneisla

Před sto lety se narodil sportovní komentátor Gabo Zelenay. Proslul svým emotivním projevem s obrovskou slovní zásobou, spoustou originálních nápadů a přirovnání. Komentoval s ním i známý jihočeský reportér Pavel Kroneisl.

Před týdnem 06:01

Po nehodě na saních skončil na vozíku, přesto se dokázal profesionálně věnovat atletice i basketbalu

Rostislav Pohlmann je mnohonásobný český reprezentant, medailista z paralympijských her. A také basketbalista. Na vozíku reprezentuje Českou republiku a na klubové scéně Tygry z Českých Budějovic.

Před 2 týdny 06:01

Na tréninku k němu přiběhla slečna. Vytrvalec David Vaš ji vzal do Afriky a pak se s ní i oženil

Vytrvalec David Vaš těží z toho, co natrénoval s Keňany v Africe. Teď se usadil na jihu Čech, oženil se, ale dál běhá. A dokonce s manželkou. Z Keni si přivezl spoustu zážitků, výrazně vylepšil svoji výkonnost, ale také v Africe zanechal hodně kamarádů.

Před 3 týdny 06:00

Bavlněné nechte doma. Zážitek z výletu mohou zkazit nevhodné ponožky, varuje sportovec

Vyrážíte rádi na túry do přírody? Pak nepodceňujte výběr ponožek. I taková zdánlivá drobnost totiž může sehrát velmi důležitou roli. Upozorňuje na to jihočeský sportovec Jaroslav Soukup.

31. říjen 2022 06:01

Změna v hlavě, rychlejší hra a těžíme spoustu bodů, pochvaloval si po vítězství trenér Jihostroje

Radost svým fanouškům udělali volejbalisté českobudějovického Jihostroje. Vítězství 3:1 v Liberci se při pohledu do tabulky dá označit za senzaci. Zápas byl jasným šlágrem devátého kola extraligy mužů.

24. říjen 2022 06:00

Ukázal, že má rád fotbal jako celek, chválí předsedu fotbalové asociace šéf krumlovského klubu

Na divizní zápas na jih Čech dorazil předseda Fotbalové asociace České republiky Petr Fousek. Přijal pozvání od šéfa českokrumlovského fotbalového klubu Josefa Žižky. Ten je také členem etické komise asociace, a tak si měli o čem vyprávět.

17. říjen 2022 06:00

Cyklista Adam Ťoupalík závodí hlavně na silnici, ale užívá si i cyklokros, zvlášť v rodném Táboře

V neděli 23. října pojedou v Táboře nejlepší světoví závodníci atraktivní závod v cyklokrosu. Na startu bude třeba Zdeněk Štybar a možná také Jihočech Adam Ťoupalík, který právě z Tábora pochází.

10. říjen 2022 06:01

Jihočeský baseballista Martin Mužík bude hrát v Austrálii. Jediné, čeho se bojím, jsou hadi, říká

Baseballista Martin Mužík je jedním z nejúspěšnějších jihočeských sportovců. Prožil úžasný závěr sezony. V reprezentačních barvách se výraznou měrou podílel na postupu na World Baseball Clasic a v extralize pomohl k záchraně Hluboké nad Vltavou. Teď odlétá za sportem do Austrálie.

3. říjen 2022 06:01

Hokej je hra chyb, o kterých se musíte se spoluhráči bavit, říká Milan Gulaš

Jasným lídrem útoku českobudějovického Motoru je zkušený hokejista Milan Gulaš. Budvar arénou se velmi často nese oslavný pokřik, při kterém fanoušci skandují jeho jméno. Šestatřicetiletý útočník patří mezi hráče s nejlepší střelou v extralize.

26. září 2022 06:00

Budějovičtí házenkáři se utkají s hvězdnými soupeři z Plzně. Výtěžek pomůže nemocným dětem

Házenkáři Lokomotivy České Budějovice jsou ve třetím kole Českého poháru. Ve středu bude jejich soupeřem velkoklub Talent Plzeň ve výjimečném utkání. Výtěžek dostane organizace Haima, která pomáhá nemocným dětem.