Myšlení první ligy
14. červenec 2020

Poslechněte si podcast: Mistr světa v kvadriatlonu Tomáš Svoboda: některé děti jsou "přepečované", chybí jim vůle překonávat nesnáze

21:35

Myšlení první ligy

Vydává: Rádio Z

Hosté kouče, mentora a globálního stratéga Jana Mühlfeita o své cestě k úspěchu.

Web

Před čtyřmi dny 20:58

V Číně jsem nezažil ani náznaky odmlouvání, říká tenisový trenér Martin Fassati

„Atmosféra v Číně je hodně striktní. Jsou velice zodpovědní. Neexistuje, že by hráli dvě hodiny denně. Hrají čtyři až šest hodin denně a je to dril bez odmlouvání,” říká tenisový trenér Martin Fassati, který byl hostem pořadu Myšlení první ligy na Rádiu ZET, a pokračuje: „Top hráčky už byly trochu jiné. Částečně měly cizí mentalitu a projevovaly svoje city a pocity. Ale moc hezky se s nimi mluvilo. K těm, které vyrůstaly v Číně, se naopak bylo těžké dostat.” 

Před týdnem 18:25

Je klíčové, aby sport měly v programu všechny politické strany, říká trenér Vít Rus

„Lidé by měli mít možnost vyžití a dostatek kvalitních potravin. Pak se teprve můžeme bavit o výživových doplňcích. Bohužel se často uchylují rovnou k doplňkům, ale nemají kvalitní základ ve stravě. K tomu jsou tu i lobby farmaceutických firem,“ konstatuje Vít Rus, který byl hostem Myšlení první ligy na Rádiu ZET. „Ve zdravotnictví vítězí péče o pacienta. Kdyby šly prostředky, které se mnohdy zbytečně vynakládají na léčbu, do prevence sportem, mohlo by to znamenat pro sport velký úspěch. Tohle musí pochopit naše elity,“ dodává vedoucí oddělení metodiky Českého atletického svazu. 

Před 2 týdny 19:37

Třetina dětí se po covidu vykašlala na sport, říká manažer olympijského víceboje Radek Zavřel

Sazka olympijský víceboj je sportovním projektem Českého olympijského výboru na základních školách. „V České republice se projektu účastní 1300 základních škol a neustále se zapojují zapojují,“ říká Radek Zavřel, který byl hostem Myšlení první ligy na Rádiu ZET. Organizátoři soutěžícím dětem vytvoří sportovní analýzu. „Ukazujeme jim jejich silné stránky. Na základě toho je odkážeme na sport v jejich okolí,“ popisuje.

Před 3 týdny 19:14

Markéta Ringelová: Mým obrovským snem už od začátku bylo dostat se do Sparty

„Pocházím z Hradce Králové a můj tatínek je bývalý prvoligový fotbalista. Většinu času na stadionech jsem trávila na dětských hřištích se zbytkem dětí, byla jsem hodně malinká. Pro mě začala zábava až po jeho zápase, protože to nás vypustili na hřiště a konečně jsme mohli hrát my. Dodneška mě mrzí, že z té doby nemám žádná videa,” říká vrcholová fotbalistka Markéta Ringelová, která byla hostem pořadu Myšlení první ligy na Rádiu ZET. 

21. říjen 2022 18:24

Každý by chtěl být jednou kapitánem, říká fotbalista Kryštof Daněk

„Kromě fotbalu mě ve volném čase baví i ostatní sporty. Rád také trávím čas se svými kamarády. V Olomouci jsme chodívali každý čtvrtek na večeře a oblékali jsme se do určitého tématu,“ říká v podcastu Rádia ZET Myšlení první ligy devatenáctiletý fotbalista Kryštof Daněk. Do restaurací tak chodili převlečení za vojáky, kuchaře nebo opraváře.

14. říjen 2022 19:56

Jako malý jsem věřil, že najdu jeskyni za barákem a taky vstoupím do pravěku, říká Ondřej Beránek

„Když jsem sledoval Vynález zkázy a Cestu do pravěku, ty fantazie jsem prožíval. Věřil jsem tomu, že najdu jeskyni za barákem a taky budu moct vstoupit do pravěku. Nějak to se mnou šlo celý život a asi mě to i směřovalo k tomu, že jsem začal studovat film a stal se producentem,” říká v podcastu Rádia ZET Myšlení první ligy producent a spoluzakladatel Muzea Karla Zemana Ondřej Beránek. 

7. říjen 2022 20:45

Prožívám sen, o kterém jsem si myslel, že nemůže nastat, říká reprezentační trenér šermu

Před 15 lety začal trénovat šerm a chtěl pro Českou republiku stabilní přísun kvalitních výsledků v podobě medailí. „Nelíbilo se mi, že jednou za pět let něco dovezeme', říká Jiří Beran, úspěšný český šermíř a reprezentační trenér žen v kordu, který byl hostem Myšlení první ligy. „Alexander Choupenitch je bonbónek na dortu', dodává.

30. září 2022 19:15

Podnikatel Tomáš Řehořek: Rozjet podnikání v estetické medicíně bylo před patnácti lety jednodušší než dnes

„Chtěli jsme se odlišit a být jiní, fungovat tak, abychom byli za nějakou dobu lídry trhu,” říká jednatel Petra Clinic Tomáš Řehořek, který byl hostem podcastu Myšlení první ligy na Rádiu ZET. K estetické medicíně se dostal před 17 lety, když poznal svou ženu Petru. „Kdybych nepotkal svou manželku, osud by mě asi unášel jiným směrem. Možná ekonomickým nebo do korporátu.” 

23. září 2022 21:37

Jsem rád, že dnes už nás hráči oslovují i sami, říká sportovní agent Erik Neuschl

„Náš primární fokus je na fotbal, ale zastupujeme i jiné sportovce, třeba alpské lyžaře či biatlonisty. Před několika lety jsem si dal za cíl dostat agenturu na český a slovenský trh a být doma i v několika dalších zemích. Snažíme se krok za krokem dostávat do zahraničí,” říká sportovní agent Erik Neuschl, který byl hostem Myšlení první ligy na Rádiu ZET. 

16. září 2022 20:31

Jsem z neumělecké rodiny, říká režisérka Beata Parkanová

Na oběžnou dráhu okolo zeměkoule by vyslala citát básníka Novalise: „Kam vlastně jdeme? Vždy jen domů.“ „Vzpomenu si na to, když jsem odpojená sama od sebe a nesmyslně sleduju ty pozemské bitvy a věřím v ně,“ říká režisérka a scénáristka Beata Parkanová, která byla hostem pořadu Myšlení první ligy na Rádiu ZET.