Místa v srdci
25. březen 2023

Poslechněte si podcast: Narodila jsem se 350 metrů od místa, kam chodila Barunka Panklová do školy, vyznává se Eva Hrušková

Loutkoherečka Eva Hrušková se sice ráda prochází pražskými parky, ale také ji baví objevovat nová místa, kde se svým životním partnerem Janem Přeučilem hrají pro děti.

03:30

Místa v srdci

Vydává: Český rozhlas

Jihočeské osobnosti vás nechají nahlédnout na místa, která mají rádi.

Web

Před týdnem 03:24

Místa v srdci Jany Šrejmy Kačírkové

Osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Operní pěvkyně Jana Šrejma Kačírková se sice ráda toulá v okolí rodného Vidova, ale relaxuje tam, kde jsou teploty hodně pod nulou. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

Před 2 týdny 05:25

Místa v srdci památkáře Jiřího Hladkého

Osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Písecký památkář Jiří Hladký čerpá energii u kouzelné studánky Rozárka nedaleko Bernartic a také na píseckém Kamenném mostě. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

Před 3 týdny 02:34

Místa v srdci hasičky Venduly Matějů

Osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje Vendula Matějů mimo jiné prozradí, proč byste se měli vydat k lomu u Kamenice nad Lipou. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

4. listopad 2023 04:03

Místa v srdci Heidi Janků

Osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Zpěvačka Heidi Janků nedá dopustit na rodné Ostravsko, ale při svých jihočeských návštěvách nikdy nevynechá Hlubokou nebo Český Krumlov. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

28. říjen 2023 04:20

Místa v srdci Petry Vítkové z Českého červeného kříže

Osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Petra Vítková, ředitelka oblastního spolku Českého červeného kříže v Písku, říká, že Písek a jeho okolí nabízí nekonečné možnosti k poznávání. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

21. říjen 2023 04:23

Místa v srdci moderátora Jana Valy

Osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Moderátor Jan Vala žije v moravské vesnici Šatov a její okolí má perfektně zmapované na kole. Denně si totiž dopřává porci dvaceti kilometrů. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

14. říjen 2023 03:51

Místa v srdci vodní záchranářky Michaely Petrů

Osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Michaela Petrů je aktivní členkou vodní záchranné služby v Dolní Vltavici, a tak je logické, že jí učarovalo Lipno v každém ročním období. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

7. říjen 2023 05:14

Místa v srdci galeristy Pavla Frelicha

Osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Šéf galerie Knížecí dvůr v Hluboké nad Vltavou Pavel Frelich si sice chodí provětrat hlavu na golf, tvrdí ale, že nejvíc ho nabíjí potkávání s návštěvníky při vernisážích. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

30. září 2023 03:07

Místa v srdci Ljuby Krbové

Osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Herečka Ljuba Krbová si mimo jiné zamilovala nostalgii jihočeských rybníků, po jejichž hrázích se ráda prochází se svými psy. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

23. září 2023 05:04

Místa v srdci kuchaře Pavla Drdela

Osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Strakonický šéfkuchař a autor Postní kuchařky Pavel Drdel prozradí, že si čistí hlavu procházkami se psem ze slovenského útulku nebo brouzdáním s fotoaparátem. K poslechu zve Mirka Nezvalová.