Místa v srdci
31. prosinec 2022

Poslechněte si podcast: Místa v srdci pilota a karikaturisty Slávy Martenka

Osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Bývalý vojenský stíhací pilot, ale také známý ilustrátor a karikaturista Sláva Martenek prozradí, proč má zvláštní vztah k obci Chlumec. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

04:31

Místa v srdci

Vydává: Český rozhlas

Jihočeské osobnosti vás nechají nahlédnout na místa, která mají rádi.

Web

Před čtyřmi dny 04:47

Místa v srdci architekta Stanislava Kováře

Osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Architekt Stanislav Kovář prozradí, proč se toulá krajinou jihočeských rybníků a také často míří do Lužnice na Třeboňsku. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

Před týdnem 04:59

Místa v srdci hudebníka Jakuba Šafra

Osobnosi nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Jazzový klavírista a spoluzakladatel Swing Tria Avalon Jakub Šafr sice žije na statku na Sedlčansku, ale rád se toulá i po Českých Budějovicích nebo vyráží do Norska. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

Před 2 týdny 04:19

Místa v srdci Kristýny Nejedlé, autorky Darů ze statku

Osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Autorka projektu Dary ze statku Kristýna Nejedlá sice ráda vyráží na Kleť, ale nedá dopustit na louku v Bohouškovicích, kde ráno chodí bosá. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

Před 3 týdny 05:10

Místa v srdci historika umění Jaromíra Procházky

Osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Historik umění Jaromír Procházka mimo jiné naláká k jindřichohradeckému rybníku Vajgar. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

29. duben 2023 04:36

Místa v srdci spisovatelky Jitky Ludvíkové

Osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Jindřichohradecká rodačka Jitka Ludvíková, která napsala už sedmnáct knih, ráda prozradí, co ji při procházkách přírodou inspiruje. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

22. duben 2023 05:04

Místa v srdci Petry Černocké

Osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Zpěvačka Petra Černocká odpověděla na otázku, kam ráda chodí a co při svých toulkách preferuje, hodně zajímavě. Ostatně, její toulání může inspirovat i vás. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

15. duben 2023 04:22

Místa v srdci psychoterapeutky Radmily Malinovské

Osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Psychoterapeutka Radmila Malinovská mimo jiné prozradí, kam chodí na bylinky. Její tipy by se vám mohly hodit. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

8. duben 2023 05:57

Místa v srdci divadelníka a spisovatele Jiřího Šestáka

Osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Herec, bývalý ředitel Jihočeského divadla a exsenátor a také spisovatel Jiří Šesták sice nedá dopustit na Šumavu, ale také rád cestuje a poznává. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

1. duben 2023 02:46

Místa v srdci nevidomého zpěváka Radka Žaluda

Osobnosti vypráví o svých oblíbených místech. Má je i nevidomý zpěvák Radek Žalud. Říká, že vnímá především atmosféru, zvuky a vůni, a o to jsou pocity intenzivnější. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

25. březen 2023 03:30

Narodila jsem se 350 metrů od místa, kam chodila Barunka Panklová do školy, vyznává se Eva Hrušková

Loutkoherečka Eva Hrušková se sice ráda prochází pražskými parky, ale také ji baví objevovat nová místa, kde se svým životním partnerem Janem Přeučilem hrají pro děti.