NejnovějšíPřed třemi dny

Poslechněte si podcast: Místa v srdci astronoma Miloše Tichého

Jihočeské osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Tentokrát vás asi překvapí, že astronom z kleťské hvězdárny Miloš Tichý se rád vydává do Branišovského lesa. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

05:16

Místa v srdci

Vydává: Český rozhlas

Jihočeské osobnosti vás nechají nahlédnout na místa, která mají rádi.

Web

Před týdnem 03:11

Proč by v Budějovicích by chtěl žít každý? To vysvětlí sám Zdeněk Svěrák

Představovat předního českého herce a scénáristu Zdeňka Svěráka určitě není potřeba, ale možná nevíte, kde relaxuje a jak si plánuje dovolenou.

Před 2 týdny 03:29

Na Doudlebsku je pořád co nacházet

Novinář a spisovatel Jan Štifter se mimo jiné vyzná ze své lásky nejen k Doudlebsku.

Před 3 týdny 04:36

Místa v srdci fotografa a vydavatele Milana Bindera

Osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Fotograf a vydavatel Milan Binder prozradí, proč ho stále lákají především České Budějovice. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

16. duben 2022 02:35

Místa v srdci hudebního skladatele Ondřeje Soukupa

Osobnosti nechávají nahlédnout na oblíbená místa. Hudební skladatel Ondřej Soukup prozradí, že miluje Šumavu, především jedno fascinující místo u vesnice Hojsova stráž. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

9. duben 2022 05:08

Místa v srdci veslaře Václava Vochosky

Osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Bývalý veslař a olympijský medailista Václav Vochoska z Břilic u Třeboně připomene, že vyznavače sportování na lodi nemusí přitahovat jen místa s vodou. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

2. duben 2022 03:26

Místa v srdci spisovatele Jiřího Hájíčka

Osobnosti nechávají nahlédnout na oblíbená místa. Tentokrát jihočeský spisovatel Jiří Hájíček mimo jiné prozradí, proč je doma vždycky tam, kde teče řeka Vltava. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

26. březen 2022 03:58

Místa v srdci Jana Svěráka

Osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Režisér Jan Svěrák mimo jiné prozradí, proč si zamiloval jižní Čechy a kde nabírá energii. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

19. březen 2022 04:23

Místa v srdci operní zpěvačky Andrey Kalivodové

Osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Tentokrát operní pěvkyně Andrea Kalivodová mimo jiné prozradí, že s rodinou ráda jezdí na Třeboňsko. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

12. březen 2022 04:20

Nedám dopustit na Smetanovu Lhotu, říká jihočeský policejní šéf Luděk Procházka

„Místem mého srdce je sice celý Jihočeský kraj, ale Smetanova Lhota u Čimelic v něm má speciální místo,“ říká brigádní generál Luděk Procházka, který šéfuje už šest let jihočeské policii.