Computerworld CZ
Nejnovější21. září 2022

Poslechněte si podcast: Miroslav Slavík (OSA): V databázích ročně zpracováváme miliardy záznamů

Za každou přehranou hudební skladbu v rádiu nebo na streamovací platformě náleží jejím autorům odměna. Tu na základě složitých počítačových algoritmů a náročných výpočetních operacích určuje Ochranný svaz autorský. Jak to přesně funguje popisuje jeho IT ředitel Miroslav Slavík v podcastu magazínu Computerworld.

23:13

Computerworld CZ

Vydává: Internet Info

Computerworld je jediným odborným měsíčníkem na českém a slovenském trhu zaměreným na profesionály v oblasti informačních a komunikačních technologií. V podcastu mluvíme s lidmi, kteří rozumí světu IT.

6. říjen 2021 28:05

Naše kamery předpoví požár nebo rozbití stroje, říká v podcastu Michal Šotek ze společnosti Konica Minolta

Konica Minolta už dávno nevyrábí jenom tiskárny nebo fotoaparáty. Pomocí svých inteligentních kamer vyvíjených v Brně pomáhá Konica Minolta předcházet krizovým situacím nejen ve výrobních podnicích. Poslechněte si podcast s Michalem Šotkem z Konica Minolta a dozvíte se i to,  jak se buduje nejúspěšnější pobočka globální firmy v Česku.

25. červen 2021 40:31

Vladimír Püschner (DPD): Nedoručujeme balíky na "čuňáka", data jsou pro nás kritická

Nejsložitější jsou pro nás ad hoc objednávky prostřednictvím webových formulářů, k jejich zpracování používáme roboty. Denně přesypeme na 300 gigabytů dat, říká v podcastu pro Computerworld.cz [https://computerworld.cz] IT ředitel české spediční firmy DPD Vladimír Püschner.

12. duben 2021 31:16

Tomáš Zajíček (PromethistAI): Hledáme svatý grál AI konverzačních chatbotů

Český start-up PromethistAI buduje globální platformu pro vývoj konverzačních robotů a zároveň vyvíjí chatboty pro pomoc lidem s duševními problémy. V podcastu Computerworldu [https://computerworld.cz/technologie/hledame-svaty-gral-ai-konverzacnich-chatbotu-rika-v-podcastu-tomas-zajicek-ze-spolecnosti-promethistai-56766] jsme o detailech práce s umělou inteligencí mluvili se spoluzakladatelem firmy Tomášem Zajíčkem.

2. březen 2021 36:17

Karel Janeček: Díky novým technologiím máme poprvé v historii lidstva možnost skutečně změnit svět k lepšímu

Svůj první komerční software začal Karel Janeček vyvíjet v roce 1996. Šlo o elektronického pomocníka pro karetní hru Black Jack. Svého času jsou o nejlepší a nejrychlejší simulaci profesionálního hraní Black Jacku na světě, který používali ti nejlepší hráči. Co všechno říká o svém podnikání, které úzce souvisí s IT, si můžete poslechnout v novém podcastu časopisu Computerworld.

21. prosinec 2020 25:44

Ladislav Veselý (Slevomat): Jak fungujeme coby digitální firma v době covidové?

Byť se firma jmenuje Slevomat a to jméno ji už asi někdo neodpáře, svět slev už dávno opustila. „Trh slevových portálů totiž zmizel. Ani my nejsme slevový portál, ale dárkový a inspirační. A to že jsme od slevových produktů přešli právě na nabídku zájezdů, dárků a vůbec inspirativních nákupů nám vlastně zachránilo existenci,“ říká Ladislav Veselý v podcastu pro Computerworld.cz [https://computerworld.cz].

8. listopad 2020 27:06

Miroslav Šalanský (Expobank): Jak se buduje na zelené louce IT oddělení v malé bance

Malá banka musí všechno vsadit na digitalizaci, říká CIO Expobank Miroslav Šalanský. I proto letos a příští rok banka značně investuje do nových digitálních produktů, aby mohla přinášet nové služby a lépe konkurovat klasickým bankám. Poslechněte si další díl našeho podcastu.

4. květen 2020 28:27

Miroslav Hübner (PRE): Jak se řídí informační technologie ve firmě, která spadá pod kritickou infrastrukturu státu

Věděli jste, že z elektroměru jdou odečíst i velmi citlivé osobní údaje o každém spotřebiteli? Nejen proto Pražská energetika spadá pod kritickou infrastrukturu státu. Jak se řídí informační technologie v takové společnosti? Prvním hostem podcastu Computerworldu je Miroslav Hübner. Z pozice CIO odpovídá za provoz a rozvoj všech informatických služeb pro společnosti Skupiny PRE a je také předsedou České asociace managerů informačních technologií.