Press klub
26. listopad 2021

Poslechněte si podcast: Miroslav Kalousek: Pokud jednou prezidentovi Zemanovi ustoupíte, ustupujete stále

Hostem speciálního Press klubu Frekvence 1 ve spolupráci s týdeníkem Reflex byl bývalý ministr financí a exposlanec Miroslav Kalousek. S Markem Stonišem řešili mimo jiné aktuální situaci s předáváním vlády. Podle Kalouska nesmí předseda ODS a lídr budoucí vládní pětikoalice Petr Fiala ustoupit z kandidátů na nové ministry. V Press klubu řekl, že pro jednání s prezidentem Milošem Zemanem platí zásada, že vždycky bude chtít mít více moci, než na kolik má nárok z ústavy. A pokud se mu jednou ustoupí, ustupuje se stále. Na adresu končící vlády premiéra Andreje Babiše v souvislosti s koronavirovou epidemií řekl, se nepoučila. Vždy podle Kalouska reaguje se zpožděním.

18:24

Press klub

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Před dvěma dny 19:52

Josef Středula: Vláda zaspala a udělala spoustu chyb

Podle kandidáta na prezidenta Josefa Středuly vláda zaspala. A dává jí na vysvědčení čtyřku. Co konkrétně jí vyčítá se dozvíte v našem Press klubu. Středula mluvil také o prezidentské kampani a volbě. Prezident by podle něj měl mít absolutně čistý štít.

Před třemi dny 16:31

Nejsme krávy, abychom se celý den pásli, říká terapeut Lukáš Bulín

Hostem Pressklubu rádia Frekvence 1 byl známý terapeut funkční medicíny a klinické naturopatie Lukáš Bulín. Mimo jiné odpověděl na otázku, kolikrát denně by měl člověk jíst. Poslechněte si záznam rozhovoru.

Před týdnem 19:59

Válka na Ukrajině ukazuje, jak jsme zaspali v přechodu na zelnou ekonomiku, říká Pavel Linzer

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl mladý delegát do OSN za Českou republiku Pavel Linzer. Mimo jiné komentoval, jestli je teď pro OSN důležitější změna klimatu nebo mír ve světě. Poslechněte si záznam rozhovoru.

Před týdnem 22:45

Přímá volba nepatří do našeho ústavního systému! Je do něj svévolně přilepena, říká Václav Klaus

Bývalý prezident Václav Klaus v rozhovoru mimo jiné zhodnotil rok premiérování Petra Fialy a okomentoval také nadcházející prezidentské volby. Poslechněte si záznam.

Před týdnem 19:15

Šedesátitisícové odměny v ČEZ jsou políčkem do tváře lidí, říká kandidát na prezidenta Tomáš Zima

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl kandidát na prezidenta Tomáš Zima. Mimo jiné komentoval situaci okolo energetické společnosti ČEZ. Poslechněte si záznam.

Před týdnem 17:41

Muži mají méně hormonů, které je ovládají, než ženy, říká fyzioterapeutka Vojtášková

Hostem Press klubu Frekvence 1 byla známá fyzioterapeutka Nikola Vojtášková. Mimo jiné promluvila o tom, že fyzioterapie může řešit i neplodnost - jak u mužů, tak žen.

Před týdnem 18:44

Petros Michopulos: O Zemanovi se děti budou učit jako o jednom z nejhorších prezidentů

Politický marketér a komentátor Petros Michopulos si v našem Press klubu nebral servítky s Milošem Zemanem. Podle něj jde o jednoho z nejhorších prezidentů. Ve straně byl kontrolován a nemohl dotahovat svoje šílené nápady. Michopulos také hodnotil šance prezidentských kandidátů. Přímá volba podle něho rozděluje společnost. A její zavedení je jedno z nejhorších rozhodnutí politiků od roku 1990.

Před 2 týdny 17:46

Jurečka je více zemědělec než sociální pracovník, říká šéf mediálního výboru Aleš Juchelka

Hostem Press klubu rádia Frekvence 1 byl šéf sněmovního mediálního výboru Aleš Juchelka (ANO). V rozhovoru mimo jiné komentoval práci ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky z KDU-ČSL. Sám Juchelka je stínovým ministrem práce.

Před 2 týdny 17:49

Ivan Bartoš: Babiš v prezidentské kampani neuspěje

Ministr pro místní rozvoj a šéf Pirátské strany Ivan Bartoš v našem Press klubu zhodnotil šance kandidátů na prezidentský post. Babišovi po jeho době vládnutí nevěří. Ohlédl se také za zhruba ročním počínáním současné vlády.

Před 2 týdny 15:01

Nákup skipasu několik týdnu dopředu se lyžařům vyplatí, říká v Press klubu Libor Knot

Hostem Luboše Procházky v Press klubu Frekvence 1 byl ředitel Asociace horských středisek Libor Knot. Lyžařské areály podle něj navzdory koronavirové krizi z předchozích dvou let a současné energetické krizi investovaly přes 700 milionů korun. To Libor Knot označil za překvapivě velkou sumu. Zároveň připomněl, že koupě skipasů několik týdnů dopředu se lyžařům vyplatí. Celý rozhovor Luboše Procházky se šéfem Asociace horských středisek Liborem Knotem si můžete poslechnout zde: