Zprávy pro Pardubický kraj
11. květen 2023

Poslechněte si podcast: Ministerstvo vydalo souhlasné stanovisko pro modernizaci spalovny průmyslových odpadů v Rybitví

Ministerstvo životního prostředí vydalo souhlasné stanovisko EIA pro modernizaci spalovny průmyslových odpadů společnosti AVE CZ v Rybitví. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí ministerstva Lucie Ješátková.

00:20

Zprávy pro Pardubický kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace z Pardubického kraje. Sledujeme dění v politice, sportu, kultuře v malých obcích i velkých městech.

Web

Dnes 00:22

Parkování u hrádeckých písníků bude letos složité. Na silnicích vyznačili žluté čáry

Na pláže velkých hrádeckých písníků Hrádek a Oplatil na Pardubicku vyrážejí v létě spousty lidí. Letos je tam ale čekají možné komplikace s parkováním a na případné problémy se připravuje i nedaleká obec Dolany.

Včera 03:01

Terminál B u pardubického vlakového nádraží je hotový. První autobusy tam zastaví v neděli

Skoro 15 měsíců trvala stavba terminálu B pro linkové autobusy u pardubického vlakového nádraží. Musel mu ustoupit i bytový dům, jehož demolicí práce začaly. Původní autobusové nádraží je na soukromém pozemku, navíc je vzdálené skoro půl kilometru od vlakového. O víkendu se provoz přesune na nový terminál, který stál přes 100 milionů, skoro celou částku pokryla dotace.

Včera 02:23

Plovoucí jeřáb a potápěč budují ocelovou oponu. Opravují jez v Pardubicích

V Pardubicích začala částečná oprava jezu u soutoku Labe a Chrudimky. Práce jsou teprve na začátku a týkat se letos budou prvního ze tří stavidel, která regulují průtok. Aby se dělníci k mohutné konstrukci stavidla dostali takzvaně suchou nohou, je nejprve potřeba přehradit tok řeky.

Před dvěma dny 02:43

Rozkopané léto. Opravy hlavních tahů v kraji zasáhnou 30 úseků

Letní opravy silnic v Pardubickém kraji jsou na hlavních tazích naplánované na desítkách míst. Na polovině z nich už dělníci pracují, na další dojde teprve v průběhu roku. Kde se tedy řidiči musí připravit na komplikace.

Před třemi dny 02:00

Pardubice od července zavádějí poplatek z místního pobytu, bude 30 Kč za den

Město Pardubice zavádí od 1. července poplatek z místního pobytu. Stanovilo ho na 30 korun za noc. Peníze budou radnici odvádět poskytovatelé ubytovacích služeb. Magistrát odhaduje, že tím získá tři miliony korun ročně. Vyhlášku schválili zastupitelé.

Před šesti dny 02:17

Provizorní most v Pardubicích bude později. Město pod ním objevilo vodovod

Příprava mostního provizoria vedle mostu kpt. Bartoše v Pardubicích bude komplikovanější. Radnice na základě požadavků plynařů a vodařů musí zajistit ochranu potrubí před možným poškozením. Město plánuje postavit nový most, stávající je totiž v havarijním stavu. Před tím je ale potřeba dát na místo provizorní přemostění, aby ve městě nezkolabovala doprava. A úplně nejdřív bude potřeba vodovod i plynovod přeložit jinam.

Před šesti dny 02:47

Výletní loď Arnošt by mohla na Labe v Pardubicích znovu vyrazit už příští rok

Už víc než rok je přístaviště u Wonkova mostu na Labi v Pardubicích prázdné. Výletní loď Arnošt je od loňského března v loděnici na generální opravě. Ta se ale po pár měsících zastavila a doteď znovu nezačala. Teď to ale vypadá, že od příští plavební sezóny by mohla loď opět vozit turisty po řece v Pardubicích a jejich okolí.

Před týdnem 02:07

Prodat zámek, koupit hotel. V Chrudimi uvažují o dvojité transakci

Zámek nepotřebujeme, tak bychom ho mohli prodat. Takovou možnost teď projednává chrudimská radnice. Chce se zbavit barokního areálu v Přestavlkách, který městu připadl po druhé světové válce. Plány radnice jdou ale ještě dál.

Před týdnem 02:11

Skokové zdražení nájemného vyhnalo některé jachtaře z centra Pardubic

Povodí Labe skokově zdražilo ceny za pronájem pozemků pro mola na řekách. Sportovním klubům, školám, jachtařům i komerčním lodním dopravcům tak nájemné meziročně vzrostlo o stovky procent, což můžou být i desítky tisíc korun. Někteří nájemci proto přestěhovali mola i lodě jinam.

Před týdnem 02:46

Stavba kruhového objezdu v Lázních Bohdaneč přibrzdí výpadovku na D11

Komplikace čekají na řidiče na trase Pardubice - Chlumec nad Cidlinou. Vedle stávající uzavírky v Poděbradské ulici v Pardubicích, musí totiž motoristé jedoucí z krajského města na Chlumec od června počítat s omezením i v Lázních Bohdaneč. V místě odbočky na Neratov v blízkosti čerpací stanice je přibrzdí výstavba nového kruhového objezdu.