Pod Zlatou Lampou
5. prosinec 2022

Poslechněte si podcast: Minipodcast - Mobily s Androidem ohroženy a odklad novinek

Týden uběhl jako voda a my tu máme další díl minipodcastu s novinkami ze světa mobilních telefonů. Tentokrát zmíníme důvod odkladu představení mnoha novinek v Číně a povíme si o tom, jaký bude Galaxy Z Flip 5. Zmíníme také proč jsou mobily s Androidem ohroženy a nakonec si povíme o vylepšené softwarové podpoře OnePlus.

13:35

Pod Zlatou Lampou

Vydává: Dotekomanie.cz

Míra, Přemek a Michal vás provedou světem technologií. Budeme diskutovat nad aktuálními tématy týkající se mobilních telefonů, tabletů, chytrých zařízení a dalších hraček, o kterých píšeme a nebo je rovnou testujeme na serveru Dotekomanie.cz.

Web

Před pěti dny 16:19

Minipodcast - nové Oppo, nové Áčka, nová značka a nový procesor

Nový minipodcast nabitý novinkami je tady, dneska jich bude dokonce pět. Oppo představilo nový model Find X6 Pro. Qualcomm uvedl na trh nový Snapdragon 7+ Gen 2. Nothing zřejmě chystá svoji novou subznačka Particles of XO. Samsung představil nové modely Galaxy A34 a A54. Nakonec NFT končí na Facebooku a Instagramu.

Před týdnem 47:45

Potřebuje Xiaomi Leicu?

Xiaomi a Leica nebo také vivo a ZEISS. To jsou nová partnertsví. Pomáhají fotomobilům skutečně lépe fotit? V čem spolupráce spočívají? A co říkáme na focení do formátu RAW na mobilech? Nejen o tom bude dnešní díl. A tentokrát zase ve třech.

Před 2 týdny 14:13

Minipodcast - hudební novinky od Applu a Spotify

A krom hudebních novinek to bude dnes také o 260W rychlonabíjení a o podpoře Apple iMessage ve Windows. Představíme si tedy přepracovanou podobu domovské obrazovky Spotify a novou službu Apple Music Classical.

Před 3 týdny 52:35

To nejlepší z veletrhu MWC

Probrali jsme to nejzajímavější z největšího veletrhu MWC, který se konal minulý týden a věnuje se primárně mobilním telefonům. Podívali jsme se na nové ohebné telefony, které míří i na náš trh. Mezi novinky patří také ultra rychlé dobíjení nebo koncepční telefony s vodním chlazením nebo s rolovacím displejem. A tentokrát zase ve třech.

27. únor 2023 28:04

Když chcete ovládnout domácnost hlasem

Podívali jsme se na téma chytrých reproduktorů. Dávají nám smysl? Jak dobře fungují hlasové asistentky v nich a jaké s nimi máme zkušenosti? Jaký koupit první chytrý reproduktor? Nejen na tyto otázky si dnes odpovíme.

20. únor 2023 14:48

Minipodcast - chystá se S23 FE, iPhone 15 Pro a Privacy Sandbox

Další týden uběhl jako voda a my tu máme pravidelné shrnutí novinek ze světa mobilních telefonů v podobě minipodcastu. Tentokrát si povíme něco o novém ceníku Tesco Mobile nebo o podobě iPhone 15 Pro. Řeč bude také o novém Privacy Sandboxu na Androidu a také o tom, že se nejspíš chystá Galaxy S23 FE.

13. únor 2023 40:18

Jaký je nový Samsung Galaxy S23 v praxi?

Testujeme nový Samsung Galaxy S23 a tak se s vámi podělíme o naše dojmy a zkušenosti. Povíme si, jaké novinky nová generace top modelů od Samsungu přináší a podrobně si všechny prodiskutujeme.

6. únor 2023 14:48

Minipodcast - S23 představena a pozor na lákavé nabídky

Dnes si v minipodcastu povíme o dvou pozitivních a dvou méně pozitivních novinkách. Vodafone totiž zdražuje o 9 procent své tarify a druhá nepříjemná se pak týká neomezeného tarifu s podezřelou cenou. Také si shrneme novinky od Samsungu a nakonec také jaké ohebné telefony brzy dorazí.

30. leden 2023 28:01

mPlatby budou opět bezpečné

Na začátku října jsme začali řešit systém mPlateb společnosti O2, který oproti konkurenčním operátorům nevyžadoval žádné ověření platby a ve výsledku tedy platili předplatné, o kterém mnozí ani nevěděli třeba i na týdenní bázi. Přemek se tomu ale usilovně věnoval a i na základě jeho práce O2 tyto platby brzy změní.

23. leden 2023 17:45

Minipodcast - Apple novinky a Twitter omezuje API

Pravidelné shrnutí toho nej ze světa mobilních zařízení. Tentokrát nás Apple zaujal představením nového chytrého reproduktoru HomePod, který se zase tolik neliší od první generace a mimo to chystá vydání iOS 16.3, který odemkne nové funkce HomePodu mini. Twitter pak omezuje aplikace typu Tweetbot a také se chystá lepší správa eSIM v Androidu.