Pod Zlatou Lampou
23. leden 2023

Poslechněte si podcast: Minipodcast - Apple novinky a Twitter omezuje API

Pravidelné shrnutí toho nej ze světa mobilních zařízení. Tentokrát nás Apple zaujal představením nového chytrého reproduktoru HomePod, který se zase tolik neliší od první generace a mimo to chystá vydání iOS 16.3, který odemkne nové funkce HomePodu mini. Twitter pak omezuje aplikace typu Tweetbot a také se chystá lepší správa eSIM v Androidu.

17:45

Pod Zlatou Lampou

Vydává: Dotekomanie.cz

Míra, Přemek a Michal vás provedou světem technologií. Budeme diskutovat nad aktuálními tématy týkající se mobilních telefonů, tabletů, chytrých zařízení a dalších hraček, o kterých píšeme a nebo je rovnou testujeme na serveru Dotekomanie.cz.

Web

Před třemi dny 13:40

Ohebný telefon za 14 tisíc je realitou

Dneska to bude o dvou ohebných novinkách, o MediaTeku a o Facebooku. Honor chystá Honor V Purse do prodeje v Číně a sdělil nám specifikace a cenu. Ta je příznivá, v přepočtu kolem 18 tisíc, ale to není nejlevnější ohebný telefon v dnešní epizodě. Ten představilo Tecno a bude stát v Indii v přepočtu necelých 14 tisíc korun. Dále se pobavíme o jedničce v procesorech - MediaTeku a o novince na Facebooku.

Před týdnem 49:16

Nový iPhone 15 je tady, co si o něm myslíme?

Apple před týdnem představil nový iPhone 15 a iPhone 15 Pro. Co na ně říkáme? Dnes si je podrobně rozebereme a povíme si, co všechno přináší. Jaké vylepšení dostal fotoaparát? Co si myslíme o přechodu na USB-C? Připojíte konečně USB-Cokoliv? A k čemu bude dobré akční tlačítko?

Před 2 týdny 43:23

Jaký byl největší veletrh elektroniky v Evropě?

Míra a Michal navštivili minulý týden největší veletrh elektroniky v Evropě - veletrh IFA v Berlíně. Dva dny jsme běhali po výstavišti, sbírali poznatky, točili videa, bavili se s mnoha firmami a o tom bude dnešní podcast. Povíme si, jaký veletrh byl, co nás zaujalo, jestli dává bez iPhonu veletrh smysl, jak funguje měření teploty na chytrých hodinkách nebo i o kovovém brčku.

Před 3 týdny 14:56

Ohebné novinky od Honoru, nejopravitelnější mobil a nové tarify

Největší veletrh elektroniky v Evropě - IFA - je v plném proudu a novinek je mnoho. Dnes si povíme o nových modelech od Honoru nebo Fairphone. Plné shrnutí veletrhu očekávejte ale až příští týden s Michalem. Dnes si ještě povíme o tom, že možná budeme mít Instagram a FB bez reklam, ale zadarmo to nebude nebo o nových neomezených tarifech od O2

28. srpen 2023 15:17

Nové studentské tarify a WhatsApp konečně s HD obrázky

Další pravidelné shrnutí novinek ze světa mobilů je tady. Dneska si povíme něco o nových neomezených studenstkých tarifech od Vodafonu. WhatsApp konečně umožňuje nahrávat fotky v HD kvalitě. Twitter/X má novou funkci, díky které si můžete na této síti najít práci. Nakonec bude řeč o spekulacích ohledně levného ohebného telefonu od Samsungu.

21. srpen 2023 51:35

Jak si užít virtuální realitu [host]

Dneska si povíme o našich zkušenostech s virtuální realitou a tentokrát to bude speciální s hostem. Dorazil Honza Frič, který se VR věnuje už leta a vyzkoušel mnoho headsetů. Krom toho ale virtuální realitu aktivně používá a tak se s námi podělí, co všechno se tam dá dělat. Povíme si také o HTC Vive XR Elite, který jsme nedávno oba testovali a samozřejmě nesmíme minout téma Apple Vision Pro.

14. srpen 2023 22:04

Jaký bude iPhone 15?

Dnešní epizoda bude o spekulacích ohledně chystaného iPhone 15, který má Apple představit už příští měsíc. V rámci série minipodcastu si tak probereme a shrneme, co zatím víme a co můžeme od iPhone 15 Pro a iPhone 15 očekávat. Mimo to zabrousíme také do vod Apple Watch Ultra 2 a Apple Watch Series 9.

7. srpen 2023 48:08

Razr 40 Ultra vs. Galaxy Z Flip 5 - souboj véček, které je lepší?

Otestovali jsme Motorolu Razr 40 Ultra a Samsung Galaxy Z Flip 5. Oba se nám v redakci sešli najednou a tak jsme měli možnost si je pořádně porovnat. Přinášíme vám tak utkání těchto véček v nové epizodě podcastu s Michalem a Mírou. Tentokrát to bude nabité, necelých 50 minut porovnání nejen foťáků a konstrukce, ale povíme si i obecně o véčkách a ohebných telefonech.

31. červenec 2023 18:37

Zaujal nás nový Flip5 a Fold5?

Samsung představil minulou středu celkem sedm nových produktů. V dnešním minipodcastu si rozebereme, co tyto novinky přináší. Řeč tak bude o Flip5, Fold5 nebo o nových chytrých hodinkách Galaxy Watch6 či Watch6 Classic.

24. červenec 2023 22:21

SIM, eSIM, iSIM, kdo se v tom má vyznat?

Další plná epizoda podcastu je tady a tentokrát bude tento letní díl zaměřený na SIM karty. Není to totiž tak jednoduché, existuje mnoho velikostí a druhů. Projdeme si tak historii a pojmy jako miniSIM, microSIM, nanoSIM, eSIM, iSIM a tak podobně.