Pod Zlatou Lampou
30. leden 2022

Poslechněte si podcast: Minipodcast #2

Jednou za dva týdny vám v mini podcastu shrneme co nás zaujalo v poslední době a co stojí zkrátka za řeč. Tentokrát bude řeč o novém iOS 15.4, placení iPhonem, o Huawei a nezapomeneme také na Vodafone předplacenky.

15:06

Pod Zlatou Lampou

Vydává: Dotekomanie.cz

Míra, Přemek a Michal vás provedou světem technologií. Budeme diskutovat nad aktuálními tématy týkající se mobilních telefonů, tabletů, chytrých zařízení a dalších hraček, o kterých píšeme a nebo je rovnou testujeme na serveru Dotekomanie.cz.

Web

Včera 12:15

Minipodcast - mobilní herní novinky

Dnešní díl minipodcastu, kde si pravidelně shrneme podle nás to nejzajímavější z poslední doby, je tady. Přemek dnes představí dvě mobilní herní novinky týkající se nového Asus ROG telefony a zajímavého počinu od Logitechu. Míra představí novinku ve střední třídě od Viva a také spekulaci ohledně mini Pixelu.

Před týdnem 31:17

Zcela nový iPhone 14 Pro, nebo ne?

Shrneme si letošní první podzimní nálož Apple novinek. Podíváme se na zoubek novém iPhone 14 Pro, který si už Michal osahal a tak nám sdělí jeho dojmy. Popovídáme si ale také o tom, jak se nám líbí nové modely Apple Watch nebo co říkáme na úplně nové AirPods Pro.

Před 2 týdny 15:14

Minipodcast - novinky od Huawei, Motoroly a Nokie

Září je nabité představováním nových mobilních telefonů a tak si shrneme, jaké modely nás zaujali v posledních dvou týdnech. Řeč bude o Huawei Mate 50 sérii nebo také o přírůstcích do řady Motorola Edge 30. Povíme si ale také o nových Nokiích a o jedné zajímavé novince v Google Mapách v ČR.

Před 3 týdny 23:46

Jaký je nový Android 13?

Povíme si, co je nového v Androidu 13. Jaké přináší novinky? Jaké jsou nové možnosti ochrany soukromí? A co designové změny? Přemek nový Android už nějakou chvíli používá, tak nám také poví jeho oblíbené funkce. A samozřejmě zmíníme kompatibilitu.

29. srpen 2022 11:03

Minipodcast - Samsung se stará a Fitbit přinese Google Pay

Dnes si v pravidelném shrnutí novinek povíme o tom, jak Samsung nečekaně vydal malou aktualizaci i pro 7 let staré telefony. Dále zmíníme nový studentský tarif Vodafonu, který bude levný. Přiblížíme si též chystanou konferenci Applu a také o novinky od Fitbitu. Ten totiž přinese také podporu Google Pay v nových modelech.

22. srpen 2022 28:56

Evoluce ohebných telefonů

Testujeme nový ohebný Samsung Galaxy Z Flip4 a tak si povíme naše dojmy a zkušenosti. Zaměříme se na téma ohebných telefonů ale i obecně a budeme diskutovat, zda nám už dnes dávají smysl. Načneme také mírně i jejich budoucnost.

15. srpen 2022 17:18

Minipodcast - ohebné novinky a Google zbrojí proti Applu

Další díl minipodcastu je tady, tentokrát to bude ohebné. Povíme si totiž dvě novinky ze světa ohebných telefonů. To však není vše, řeč bude také o RCS zprávách, které Apple ignoruje a Google na něj teď tlačí. Nakonec zmíníme také kauzu displejů u Nothing telefonu.

8. srpen 2022 28:30

Záleží na procesoru v mobilu?

Jaké jsou dnes nejlepší procesory v mobilních telefonech? Jakým čipům se vyhnout a které naopak preferovat? Probrali jsme také situace u MediaTeku, který dnes už nabízí i skvělé čipy. Jaké jsou čipy Qualcommu a Samsungu? A nakonec zmíníme i Apple a jeho procesory.

1. srpen 2022 13:54

Minipodcast #15

Pravidelné shrnutí toho nejzajímavějšího z poslední doby, dnes bude řeč o nebezpeční v podobě srdceryvných videí na YouTube, co se snaží jen vylákat peníze. Dále si povíme o chystaných Apple Watch a o novém Asus Zenfone 9. Nakonec zmíníme, jak se daří Spotify.

25. červenec 2022 22:23

Mají AR brýle vůbec uplatnění?

Probrali jsme téma AR, neboli rozšířené reality. Dávají už dnes brýle pro AR jako třeba Google Glass smysl? Co chystá Apple v této oblasti? Přinese revoluční produkt? Probrali jsme také naše očekávání od takových chytrých brýlí, co by se nám líbilo, kdyby uměly.