• Podcasty
  • Zprávy pro Královéhradecký kraj
Zprávy pro Královéhradecký kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Mimořádná událost při projekci filmu Mimořádná událost. Marcela a Josef pozdrželi promítání

Festival české filmové komedie v Novém Městě nad Metují letos přilákal rekordní množství diváků, vstupenky si na soutěžní a nesoutěžní filmy už koupily víc než čtyři tisícovky lidí. Na dva z nich ale pořadatelé asi dlouho nezapomenou, kvůli nim totiž odložili začátek jednoho promítání.

02:07

Zprávy pro Královéhradecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a východu Čech.

Web

Dnes 03:44

V Hradci Králové by mohla vzniknout pětikoalice, v opozici by byly ANO a SPD

Volby do hradeckého zastupitelstva s náskokem ovládlo hnutí ANO. Své zastupitele tam bude mít celkem 7 uskupení. Některá už začala jednat o novém složení vedení města.

Včera 02:12

Zajímavé historické pokrývky hlavy získalo od lidí do svých sbírek Muzeum Podkrkonoší v Trutnově

Muzeum Podkrkonoší v Trutnově téměř s každou výstavou obohacuje své sbírky o nové předměty. Jde o věci, které přinášejí lidé ze svých domovů jako něco, co už nepotřebují a třeba by jinak takový exponát skončil mezi odpadky. A to by podle muzejníků byla škoda.

Včera 00:27

Skončily volby do zastupitelstev obcí a třetiny Senátu. Začínají povolební koaliční vyjednávání

Volební místnosti po celé České republice se ve 14:00 hodin uzavřely. Teď začíná sčítání hlasů v komunálních a senátních volbách, které může volebním komisím trvat i několik hodin.

Včera 02:03

Evropský týden mobility přiblížil lidem alternativní možnosti ekologické osobní dopravy po městě

Zkusit jízdu na elektrokole, otestovat si znalosti z bezpečnosti provozu na silnici nebo prozkoumat moderní vozy hromadné dopravy mohli lidé při Evropském týdnu mobility. Ten má podpořit udržitelné formy dopravy a snížit množství aut v centech měst. Do akce se zapojil i Hradec Králové.

Před dvěma dny 00:26

Hradec Králové poslal další peníze na Ukrajinu, partnerskému Černihivu přispěje na opravu školky

Radnice v Hradci Králové odeslala další peníze na pomoc partnerskému ukrajinskému městu Černihiv. Tentokrát šlo o 300 tisíc korun. Peníze půjdou na opravu oken ve válkou poškozených mateřských školách.

Před dvěma dny 00:22

Náchodská nemocnice očkuje proti koronaviru posilující dávkou zaměřenou na podvariantu BA.1

Oblastní nemocnice Náchod od pátku 23. září nabízí zájemcům očkování proti koronaviru posilující dávkou zaměřenou na subvariantu Omikron BA.1. Zájemci se můžou objednávat přes centrální registrační systém, přijít je ale možné i bez předchozí rezervace.

Před třemi dny 02:14

V Česku přibývá dětí, kterým rodiče nejsou schopni zaplatit školní obědy. Stát navyšuje podporu

V České republice roste zájem o školní obědy zdarma. Stát pro rodiče ve složité životní situaci navyšuje podporu, nárůst zájemců o proplacení školních obědů pozorují zástupci neziskových organizací nebo jednotlivých škol.

Před třemi dny 02:25

Hradeckými autobusy a trolejbusy se dnes někteří mohou svézt zdarma. Co je k tomu potřeba?

Městská hromadná doprava v Hradci Králové je po celý dnešní den pro držitele řidičských průkazů zdarma. Hradecký dopravní podnik se tím připojuje k evropskému Dni bez aut, který je součástí Evropského týdne mobility. Projekt má podpořit udržitelné formy dopravy. Podrobné informace k osvětové akci zjišťoval reportér Jakub Vik.

Před třemi dny 00:25

V Jaroměři na Náchodsku začíná výstavba silničního obchvatu města, hotovo má být za dva roky

Ředitelství silnic a dálnic začíná dnes s výstavbou obchvatu Jaroměře na Náchodsku. Obchvat po dokončení odvede těžkou tranzitní dopravu z centra města. Jaroměří i po dokončení části dálnice D11 totiž projíždí denně stovky kamiónů.

Před třemi dny 01:48

Budova hradecké Filozofické fakulty se pyšní zlaceným zábradlím jako má střecha Národního divadla

Studenti Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové se po dvou letech znovu učí v budově na náměstí Svobody, která prošla celkovou rekonstrukcí za 217 milionů korun. Při slavnostním otevření si kromě prohlídky veškerých prostor jednotlivé katedry pro návštěvníky připravily i různé aktivity, kterými ukázaly svoji práci.