Press klub
19. leden 2020

Poslechněte si podcast: Miloš Zeman: Policistovi, který vytáhl 10 lidí z ohně s nasazením života, udělím medaili za hrdinství

Hostem prezidentského Press klubu Frekvence 1 byl i tentokrát prezident Miloš Zeman. Kromě nedělní tragédie ve Vejprtech přišla řeč i na Meghan a Harryho, Karla Gotta, ale také na konflikt v Iráku.

34:46

Press klub

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Před třemi dny 18:08

Jurečka je více zemědělec než sociální pracovník, říká šéf mediálního výboru Aleš Juchelka

Hostem Press klubu rádia Frekvence 1 byl šéf sněmovního mediálního výboru Aleš Juchelka (ANO). V rozhovoru mimo jiné komentoval práci ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky z KDU-ČSL. Sám Juchelka je stínovým ministrem práce.

Před čtyřmi dny 18:12

Ivan Bartoš: Babiš v prezidentské kampani neuspěje

Ministr pro místní rozvoj a šéf Pirátské strany Ivan Bartoš v našem Press klubu zhodnotil šance kandidátů na prezidentský post. Babišovi po jeho době vládnutí nevěří. Ohlédl se také za zhruba ročním počínáním současné vlády.

Před pěti dny 15:24

Nákup skipasu několik týdnu dopředu se lyžařům vyplatí, říká v Press klubu Libor Knot

Hostem Luboše Procházky v Press klubu Frekvence 1 byl ředitel Asociace horských středisek Libor Knot. Lyžařské areály podle něj navzdory koronavirové krizi z předchozích dvou let a současné energetické krizi investovaly přes 700 milionů korun. To Libor Knot označil za překvapivě velkou sumu. Zároveň připomněl, že koupě skipasů několik týdnů dopředu se lyžařům vyplatí. Celý rozhovor Luboše Procházky se šéfem Asociace horských středisek Liborem Knotem si můžete poslechnout zde:

Před šesti dny 15:58

Senát není zbytečnou institucí! Je to jakási pojistka demokracie, říká senátor Jan Paparega

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl primátor Mostu a nový senátor Jan Paparega. Mimo jiné promluvil o tom, koho z prezidentských kandidátů podpořil svým podpisem. Poslechněte si záznam.

Před týdnem 19:35

Jiří Fröhlich: Lidé by měli porovnávat ceny!

Porovnávejme ceny! To radí mluvčí České obchodní inspekce Jiří Fröhlich v našem Press klubu. Lidé by měli vyhledávat porovnávače cen. Platí to hlavně před Vánoci, kdy se to jen hemží různými slevovými akcemi. Zákazníci by měli být také opatrní při nákupu na internetu. Existuje server www.rizikove.cz, kde najdete problémové weby, kterým je lépe se vyhnout.

Před týdnem 22:01

Exkomunisté chtějí být českými prezidenty? To je jako, kdyby se bývalý nacista dral na post německého prezidenta, říká Michael Kocáb

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl hudebník a výrazná tvář listopadové revoluce z roku 1989 Michael Kocáb. Mimo jiné komentoval kandidáty pro aktuální prezidentské volby, kteří mají komunistickou minulost. Poslechněte si záznam.

Před týdnem 16:19

Čtvrt hodiny před termínem odevzdání loga Občanského fóra jsem do něj přidělal dvě tečky, říká v Press klubu Pavel Šťastný

Hostem Heleny Šulcové v Press klubu Frekvence 1 byl autor loga Občanského fóra Pavel Šťastný. V rozhovoru vzpomínají na události kolem 17. listopadu 1989 i na soutěž na logo Občanského fóra. Šťastný taky uvedl, že už se těší na nového prezidenta, protože nadšení z toho současného je nulové. Celý rozhovor moderátorky Heleny Šulcové s autorem loga Občanského fóra Pavlem Šťastným si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 19:45

Věřím, že naše demokracie a občanská společnost nebude ukřižována, říká Igor Chaun

Hostem Press klubu Frekvence 1 byla jedna z výrazných studentských tváří událostí 17. listopadu 1989 Igor Chaun. Režisér mimo jiné komentoval aktuální dění v české společnosti. Poslechněte si záznam rozhovoru.

Před týdnem 19:04

Kritizujeme pravici i levici! Nikomu nestraníme, říká moderátor Reportérů Marek Wollner

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl šéfredaktor reportážní publicistiky České televize Marek Wollner. Kolega Čestmír Strakatý s ním mimo jiné probíral kauzy minulých vlád, které jeho tým do teď řešil.

Před 2 týdny 16:32

Události 17. listopadu je nutné si připomínat a nesmíme na ně zapomínat, říká student a režisér Matěj Preisler

Hosty Press klubu Frekvence 1 byli v rámci speciálního listopadového týdne student a režisér Matěj Preisler a herec Michal Pazderka. Kolega Luboš Procházka s nimi mimo jiné řešil, jak si současní studenti připomínají události 17. listopadu 1939 a 1969. Poslechněte si záznam.