Press klub
18. duben 2023

Poslechněte si podcast: Miloš Vystrčil: Být v současnosti oblíbenou vládou je nesmírně obtížné

Hostem Čestmíra Strakatého v Press klubu Frekvence 1 byl předseda Senátu Miloš Vystrčil. Spolupráci s prezidentem Petrem Pavlem označil za velmi dobrou. Dále řekl, že Senát možná bude trojici kandidátů na ústavní soudce schvalovat až 31. května. V rozhovoru řekl, že šance, že kandidáti projdou, není malá, konkrétní ale s ohledem na budoucí projednávání být nechtěl. A v otázce popularity současné vlády uvedl, že je nesmírně obtížné být teď oblíbenou vládou. Měla by ale podle něj lépe komunikovat. Celý rozhovor s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem si můžete poslechnout zde:

18:57

Press klub

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Před dvěma dny 16:00

Jiří Svoboda: Na letiště povede železnice v tomto desetiletí

Železnice na letiště bude v tomto desetiletí! Kdybych tomu nevěřil, nemohl bych to dělat. V Press klubu takto optimisticky hovořil Jiří Svoboda, generální ředitel Správy železnic. Řeč byla o rychlostních tratích a o tom, že česká železnice patří ke špičce v ohledu včasnosti a spolehlivosti. V dálkové dopravě se zpoždění zlepšilo o 49 %, v té regionální o 23%.

Před pěti dny 16:29

Liběna Rochová: Když jsem v černém, jsem ve větším klidu

Hostem Press klubu Frekvence 1 byla módní návrhářka Liběna Rochová. Moderátorce Heleně Šulcové například řekla, že oděv je odraz doby a součást kultury. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před šesti dny 17:52

Martin Dvořák: Názvu Ministerstvo evropské propagace se nebráním

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák za STAN. Moderátor Čestmír Strakatý mu například položil otázku, co ve své funkci dokázal. Jeho odpověď, stejně jako celý rozhovor, si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 16:10

Lukáš Láznička: Léky nechybí jen v Česku, situace se příliš lepšit nebude

Výpadky některých léků pociťují pacienti v Česku už pár let. Nemocnice ale chybějící léčivo hlásily daleko dřív. Teď se ale problém začal dotýkat i přímo běžných spotřebitelů, proto se o něm víc mluví. To, že některé léky nejsou dostupné nemusí být nedostatkem přímo účinné látky, ale třeba výpadkem výroby papírových krabiček, nebo blistrů. V Press klubu o problematice chybějících léků mluvil člen představenstva České lékárnické komory Lukáš Láznička. Ptal se Čestmír Strakatý, poslechněte si celý pořad.

Před týdnem 16:47

Jiří Šedivý: Jaká je skutečná pravda o nehodě Prigožina, se asi nikdy nedozvíme

Poslední dny slýcháme o tom, že se Ukrajině daří dobývat zpět svá území. Podle bývalé náčelníka generálního štábu Jiřího Šedivýého, to ale jsou spíše taktická vítězství. Rusko si stále své pozice hlídá, jen je to místy bolí méně. Jiří Šedivý byl hostem Press Klubu Frekvence 1. Romana Navarová se ho ptala taky na aktuální zásah policie u Armády ČR, nebo na jeho názor na nehodu šéfa Wagnerovců - Prigožina. Poslechněte si celý pořad.

Před týdnem 17:01

Bohuslav Svoboda: Zpoplatnění vjezdu do centra jednou přijde! Nyní o tom nejednáme

Zpoplatnění vjezdu do centra bude nevyhnutelné. Funguje to tak všude na světě, jde jen o to, aby bylo zavedeno celoplošně a ve správný čas. Nyní o tom nejednáme. Řekl v Press klubu primátor Prahy Bohuslav Svoboda. Řešila se také třicítka či parkování v okrajových částech města. Dostavba nového úseku metra by v případě optimálního průběhu měla být hotova v roce 2030.

Před týdnem 18:19

Vojtěch Nouzák: Jeden týden musíte udělat lidovku, druhý pro ty chytřejší

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl režisér Vojtěch Nouzák. Moderátorce Heleně Šulcové například řekl, že to, co vidí diváci v televizní talk show, může být jen zlomek z natočeného času. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před týdnem 15:58

Zdeněk Zajíček: Potřebujeme, aby investoři neodcházeli jinam

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl prezident Hospodářské komory Zdeněk Zajíček. Moderátorka Romana Navarová s ním řešila například naší soběstačnost v energetice. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před 2 týdny 16:53

Petr Vosála: Kyberútoky sílí, jde už o miliardy korun

Expert na kyberbezpečnost České bankovní asociace Petr Vosála varuje v Press klubu! Oproti roku 2021 se počet kybernetických útoků více než zdvojnásobil. A nejjednodušším terčem je klient samotný, který je nepozorný. Aktuálně se částky, o kterých padla řeč pohybují ve stovkách milionů až jednotek miliard. Jak podvodníci útočí a jak se bránit? I to byla témata debaty s Romanou Navarovou.

Před 2 týdny 16:44

Ekonomka Ilona Švihlíková: Vláda má nástroje na snížení cen potravin, zatím je ale nepoužila

Vládní úsporný balíček je téma, které rezonuje společností od jeho představení. Opozice jej kritizuje, protože lidi připraví o peníze, odboráři se bojí horších podmínek pro zaměstnance. Vláda ale tvrdí, že bez škrtů se neobejdeme. Přitom podle ekonomky Ilony Švihlíkové má spoustu možností, jak rozpočet rovnat. Zatím je ale nepoužívá. Poslechněte si celý rozhovor s Romanou Navarovou.