- Podcasty
- Hovory na dálku - Češi v zahraničí, příběhy bez hranic

Poslechněte si podcast: Milan Reindl: Díky Lego jsem pořád zůstal dítětem
Vystudovaný učitel angličtiny ze Sušice pracuje od roku 2012 jako designér Lega přímo v ústředí firmy v dánském Billundu. „Být placený za hraní je prací snů,“ prozrazuje v dalším podcastu Radio Prague Int. Hovory na dálku.
Hovory na dálku - Češi v zahraničí, příběhy bez hranic
Poznejte svět očima Čechů, kteří se vydali za hranice a tam našli nejen nové domovy, ale také neobvyklé profese, životní zkušenosti a nové perspektivy.Každá epizoda přináší rozhovory, které vás zavedou do světa jejich úspěchů, výzev a zábavných momentů z jejich života v zahraničí. Nechte se inspirovat lidmi, kteří překročili své hranice – doslova i obrazně.
Lenka Pavlová: S českými zákusky dobyla Ameriku
Lenka Pavlová je důkazem, že i mezi kukuřičnými poli v Iowě nebo pod texaským sluncem může vyrůst sladký sen. Česká podnikatelka, která se do USA přestěhovala s jedním kufrem a půlročním synem, dnes zásobuje Ameriku tradičními československými dezerty. A nejen to – její příběh je inspirací pro každého, kdo se nebojí začít znovu.
Martina Skala: Spisovatelka, výtvarnice a dobrodruh na cestě za svobodou
Martina Skala je fascinující osobnost, která se nebojí překračovat hranice – geografické, intelektuální i umělecké. Spisovatelka, výtvarnice, jezdkyně a nomádka, jak je často označována v rozhovorech, prošla neuvěřitelnou životní cestou, která ji z komunistického Československa zavedla až do Kalifornie.
Martin Plavec – český kardiolog v USA: Proč se na lékařské zákroky vrací do Čech?
Martin Plavec, český kardiolog působící na prestižní Yalské univerzitě v Connecticutu, je hostem prvního dílu podcastu Hovory na dálku. Proč si i přes americké špičkové zdravotnictví volí lékařské zákroky raději v Čechách? Jak se změnila kardiologie v posledních letech? Liší se dnešní studenti od těch, se kterými studoval on? A jak je to s korektností v dnešních USA?
Zuzana Mukumayi: Ukazuje se jen chudoba, přitom Afrika je tak různorodá
Pomáhala v uprchlickém táboře, dnes píše blog a pro Radio Prague International seriál o Češkách v Africe. Více o životě v Africe prozradila v podcastu Hovory na dálku.
Vít Vaníček: dělá z Brazilců vodáky
Bývalý kajakářský reprezentant se usadil v Brazílii, založil si tam školu a dnes a učí Brazilce objevovat vodní sporty.
Jindřich a Michaela Lázňovští: Vždy jsme chtěli žít u moře
Od roku 2017 žijí na Bali, kde si našli vilu u moře, do které zvou české turisty na dovolenou jako u babičky. Proto se jejich projekt jmenuje „Bába na Bali“.
Tomáš Sniegoň: Je luxus žít uprostřed tří kultur
Novinář, publicista, historik, autor řady knih, i televizních pořadů už 30 let nabízí české veřejnosti postřehy o životě ve Švédsku i dalších severských zemích.
Z Nové Paky do Nové Kaledonie
Architektka Eva Le Peutreuc má za sebou přes 140 projektů na 4 kontinentech, navrhla 25 mrakodrapů, rozpočet na její největší projekt byl 3 miliardy dolarů. Je dalším hostem podcastu Hovory na dálku.
Biolog Stanislav Lhota: V divočině se není čeho bát
Patří k celosvětově uznávaným primatologům, žil v Indii, na Borneu, Madagaskaru, zkoumal chování kahau nosatých, hulmanů, nyní se v Indonésii věnuje ochraně životního prostředí.
Jana Sehnalová: Vzdělání je důležitá investice do života dětí
„ Mám jasné české kořeny, ale u dětí vyrůstajících v kosmopolitním prostředí, s otcem Baskem, je otázka odkud přesně jsou“, říká úspěšná finanční analytička žijící v Singapuru v podcastu Petra Vavroušky Hovory na dálku.