• Podcasty
  • Český rozhlas - Životní styl
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Mikrovlnky: Na Islandu je muzeum penisů a vosy zaujal rozkrok Borovského. To jsou nej zprávy minulého týdne

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejpikantnější papričky ze zpravodajského záhonku. Jako obvykle se zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

10:11

Český rozhlas - Životní styl

Vydává: Český rozhlas

O životě, cestování, módě, zdravém životním stylu a ještě něco navíc.

Web

Dnes 31:18

Blízká setkání: Historik Michal Stehlík: Nejsme velmoc, Češi jsou v dobrém obyčejní. Ale výjimečný je náš humor

Proč se historik Michal Stehlík považuje za naivního slávistu? „Říká se, že být slávistou je celoživotní masochismus a naivita,“ směje se v Blízkých setkáních. „Mám to po tatínkovi,“ svěřuje se v rozhovoru s Vasilem Fridrichem. Historik se věnuje nejen fotbalu, ale je i osminásobným tatínkem. Přesuny dětí a dovolené zvládá bez auta. Na Dvojce rozebral i českou národní povahu. „Všichni jsou proti nám. A když není nikdo proti nám, tak si ho vyrobíme,“ říká s nadsázkou.

Včera 29:29

Blízká setkání: Klára Sedláčková-Oltová: Našla jsem správný podnájem, majitele bytu jsem si vzala

Klára Sedláčková-Oltová odehrála v rozhlase řadu princezen. Vidět ji můžete v Divadle v Dlouhé a v Ungeltu. Hrála v v Kytici nebo v Ordinaci v růžové zahradě. S manželem nejdřív bydlela, pak s ním začala chodit. Vědí její synové, že byla tváří Studia Kamarád? Co říká na své dlouhé příjmení? Jak se jí hrají vražedkyně? A jak se jí načítala erotická kniha? Proč začala nyní zpívat?

Před dvěma dny 30:10

Blízká setkání: Herec a dabér Vlastimil Zavřel: Homer Simpson je hodnej, vlídnej a blbej

„Hraju, abych mohl platit složenky,“ culí se v Blízkých setkáních herec Vlastimil Zavřel. Rozvyprávěl se i o dabování Homera v seriálu Simpsonovi a setkání se ženou, kterou potkal v 56 letech v restauraci U Báby. „Dám si jen malé a mám ho pořád čerstvé. Naučil mě to Martin Štěpánek,“ prozrazuje v rozhovoru s Alešem Cibulkou.

Před čtyřmi dny 26:45

Šarm: Krása začíná uvnitř. Pití zeleného čaje a domácí peeling jako naši pomocníci při boji s celulitidou

Magazín o zdravém životním stylu. Poslouchejte Šarm:00:49 Co zaměstnává herce a režiséra Tomáše Magnuska04:38 Proč je dobré pít ráno zelený čaj09:40 Módní trendy na léto a dovolenou13:17 Kosmetický rádce a recepty od Vlasty Libotovské17:47 Rady Terezie Hůlkové proti celulitidě21:59 Vezmeme vás mezi gladiátory

Před čtyřmi dny 23:36

Blízká setkání: Rey Koranteng, Míša Drábková, Lucie Nachtigallová, Petra Bučková, Martin Dolejš. To nejlepší

Sestřih toho nejlepšího z vysílání uplynulých dní. Moderují Tereza Kostková, Adéla Gondíková a Aleš Cibulka.

Před pěti dny 34:03

Káva o čtvrté: Zahradní jezírka

Češi jsou milovníky vodních ploch u vlastního domu. V poslední době už není jedinou volbou bazén, své místo na našich zahradách si čím dál častěji nacházejí jezírka. Lze na každé zahradě vybudovat jezírko? Jaké podmínky musí náš pozemek splňovat? Jak jezírko zbudovat? Jak hluboké a velké by mělo být? Jak se o něj starat? Jaké rostliny v něm můžeme pěstovat, a jaké vodní živočichy chovat? Může být jezírko zároveň okrasné a koupací?

Před pěti dny 28:06

Blízká setkání: Bára Hrzánová: Den po invazi se mi Budžes nehrál dobře. Nečekala jsem, že to bude zase aktuální

„Když Rusáci napadli Ukrajinu, druhý den jsme hráli Budžese," vypráví herečka v Blízkých setkáních. „Zpívá tam Kryl, hrajeme si na partyzány se střelbou a rudejma praporama... Najednou se to nehrálo dobře.“ Jak vzpomíná na Rekviem pro panenku? Je pyšnou matkou? Co dělá její Toník ve Francii? Zachránila ji za lockdownu hudba? Je důležitou součástí jejího života? Co soudí o vnitřní svobodě? Poslechněte si v audiu.

Před pěti dny 10:39

Mikrovlnky: Žena vysklila hrncem zastávku a televize radí, jak krást benzín. To jsou nej zprávy minulého týdne

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty neorosenější jahody ze zpravodajského záhonku. Jako obvykle se zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

Před šesti dny 32:50

Káva o čtvrté: Kosmetika pro ženy 50+

Host: ing. Lenka Průšová, formulátorka a hodnotitelka bezpečnosti kosmetiky. Moderuje Tereza Stýblová.

Před šesti dny 29:12

Blízká setkání: Herec Adrian Jastraban má své dcery rád. „Kluci se k nám budou muset prostřílet“

Pochází ze Slovenska, ale dnes je doma v Čechách. I s rodinou. „Je to přísnej, ale hodnej tatínek,“ popisují herce Adriana Jastrabana jeho dvě malé dcery v Blízkých setkáních. Kde se narodil? Dávají tam lišky dobrou noc? Kdy a proč se rozhodl přestěhovat do Čech? Nezapomněl za ta léta v Česku mluvit slovensky? Měl krásné dětství? Na jaké hudební nástroje hraje?