• Podcasty
  • Český rozhlas - Životní styl
Český rozhlas - Životní styl
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Mikrovlnky: Miliardář si vyměnil krev se synem a prodavačky otrávila tráva. To jsou nej zprávy týdne

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejlibovější šunky ze zpravodajského háku. Jako obvykle se zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

11:16

Český rozhlas - Životní styl

Vydává: Český rozhlas

O životě, cestování, módě, zdravém životním stylu a ještě něco navíc.

Web

Včera 31:01

Blízká setkání: Zpěvačka Lucie Bílá: Být zpěvačkou je krásné, ale přišlo mi to málo. Mám velkou potřebu tvořit

„Když přijdu do divadla a jsem tam sama, tak si s ním povídám. A říkám mu: Počkej, my toho spolu ještě zažijeme! Jsem zamilovaná do svého divadla,“ vyznává se populární zpěvačka, herečka a principálka. Naučila se přijímat lichotky? Čím se zabývá, když sedí dlouhé hodiny v autě? Na co věnuje obnos z prodeje svých šperků? Jak došlo na její spojení s kapelou Čechomor? Zpívá jen to, co ji baví? A kam by vás ráda pozvala?

Před dvěma dny 30:31

Blízká setkání: Yvona Kreuzmannová, ředitelka Tance Praha: Miluju dívat se na zralé tanečníky

„Vidím jich stovky, ale musí mě něčím překvapit,“ odpovídá na otázku, podle jakého klíče vybírá účastníky festivalu. „Když to jsou individuality s kvalitní dramaturgií, tak je chci pozvat,“ dodává Yvona Kreuzmannová. Vnímá nějaké rozdíly mezi českými a zahraničními tanečníky? Považuje život profesionálních tanečníků za krutý? Čím letos zahájí tradiční festival a co všechno nabídne? Pro jaké věkové kategorie jsou vystoupení určená? A má sama čas zajít si jen tak do divadla?

Před týdnem 29:13

Blízká setkání: Návrhářka Beata Rajská: Když mi přišla první fotka paní Pavlové z korunovace, byl to krásný pocit

„Na začátku to byl chaos v hlavě,“ popisuje módní návrhářka chvíli, kdy jí zavolali z Pražského hradu, aby oblékla naši první dámu na korunovaci krále Karla III. v Londýně. Jak dlouho hledala nápad na šaty pro tak významný okamžik? Měli bychom využít každé příležitosti, abychom se dobře oblékli? Čím se dá zabít dobrý outfit? Platí, že méně je někdy více? Co si obléct v létě? A jaké boty Beata Rajská doporučuje?

Před týdnem 28:44

Blízká setkání: Psí trenér Tomáš Nushart: Základem úspěchu je odměňovat to, co se nám na psovi líbí. Jak trestat?

Je trenérem pozitivní výchovy psů. „To neznamená, že jsme jen hodní, sluníčkoví a piškotáři. Ale když pes udělá něco dobře, odměníme ho a tím pozitivně posílíme jeho chování,“ vysvětluje. Jak naučit psa, aby poslechl na přivolání, a čím ho odměnit? Jak trénovat energického psa? Hraje při výchově velkou roli plemeno? Jaké jsou nejčastější mýty o psech? A co všechno se lidé dozví z knihy Neštěkej na svého psa?

Před 2 týdny 30:39

Blízká setkání: Scenáristka Lucie Konášová: Scenáristi jedou na pochvalu

Bude to dobový seriál, který zprostředkuje pohled na začátky rozhlasového vysílání. „Teď se chystá natáčení a příští rok by měl jít na obrazovku,“ láká diváky autorka scénáře. Musela při psaní seriálu sáhnout i do slovenských reálií? Co u ní nastane, když dostane téma? Pobíhají jí po bytě postavy, které si vymyslela? Proč je Šeherezáda její nejoblíbenější pohádkovou bytostí? Proč jí nosili kluci domů školní aktovku?

Před 2 týdny 34:23

Blízká setkání: Herec Aleš Procházka alias profesor Snape: Dabing je služba originálu. Je u mě na posledním místě

Na pultech je kniha britského herce Alana Rickmana, kterému propůjčil hlas Aleš Procházka. „Dabing je nejméně svobodná disciplína, protože se musíte přizpůsobit herci na plátně,“ vysvětluje. Kdy se začal zajímat o herectví a jak se dostal k roli profesora Severuse Snapea v Harry Potterovi? Má rád malé scény? Jak pečuje o svůj hlas? A je v něčem podobný Klementu Gottwaldovi?

Před 2 týdny 29:01

Houpačky: Je zásadní, aby pozůstalý rodič byl objednavatelem pohřbu, říká máma, která ovdověla v 31 letech

„Většina ovdovělých, kterým se snažíme pomoct, jsou mladí lidé, rodiče do pětačtyřiceti let. Přicházejí ale i starší, třeba otcové, kteří mají malé děti z druhého manželství. Pomáháme všem ovdovělým rodičům s nezaopatřenými dětmi,“ říká Petra Glosr Cvrkalová, ředitelka Nadačního fondu Vrba.

Před 2 týdny 30:38

Blízká setkání: Moderátor Jan Kovařík: Z lásky k rozhlasu se nedá vyléčit. To máte na furt

Vysílalo se z výstavy ke 100 letům Českého rozhlasu, kterou hostí Národní technické muzeum. U některých starých přístrojů se zastavil moderátor a dlouholetý rozhlasák Jan Kovařík. S jakými pocity vzpomíná na své rozhlasové začátky? Co se mu přihodilo ve škole? Jak vnímá jeho rozhlasovou práci rodina a děti?

Před 2 týdny 29:46

Blízká setkání: Šéfkuchař Petr Kunc: Pokud chcete vařit první ligu, musíte se práci oddat. Všechno musí jít stranou

„Díky Anglii jsem tam, kde dnes jsem. Říkám všem mladým: Pokud chcete, aby z vás někdy něco bylo, tak musíte vycestovat, abyste viděli, jak funguje svět,“ nabádá vítěz televizní soutěže Pohlreichův souboj. Co všechno se v Anglii naučil? Jak tam došlo k jeho setkání s manželkou? Dokázal skloubit práci a rodinu? Hostil Eltona Johna? Jaký byl po letech jeho návrat do vlasti? Má rád výzvy? Měl vztah ke kuchyni už v dětství?