Press klub
6. červen 2019

Poslechněte si podcast: Michal Šmarda: Může se stát, že se ČSSD po 140 letech ocitne naprosto mimo zájem voličů

"Dokud ČSSD nemá nula procent, tak má kam klesat," uvedl v Press klubu kandidát na ministra kultury Michal Šmarda.

15:21

Press klub

Vydává: Frekvence 1

Pořad rádia Frekvence 1

Web

Včera 16:30

Josef Středula: Do protestu se zapojil zhruba milion lidí

Předseda naší největší odborové centrály Josef Středula spočítal v Press klubu účast na dnešním protestním dni. Zastavil se u reakce premiéra Fialy a popsal akci jako výstražnou. V Press klubu se dozvíte proč se zapojili zaměstnanci Škodovky a proč naopak nebyly problémy v dopravě, kde se ke stávce nepřipojili.

Před čtyřmi dny 20:06

Peter Hajduk: Sebeláska je potřebná

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl ortoped Petr Hajduk. Moderátorce Báře Nesvadbové mimo jiné vyjmenoval příčiny, proč je početí dítěte přirozenou cestou čím dál složitější. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před pěti dny 15:15

Monika Hilšerová: Válek čeká na to, co se v prosinci stane v nemocnicích

Hostem Press klubu Frekvence 1 byla zakladatelka sekce mladých lékařů České lékařské komory Monika Hilšerová. Na dotaz moderátora Čestmíra Strakatého nevyloučila možnost kolapsu zdravotnictví. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před šesti dny 17:02

František Dobšík: Ministr chtěl chce snížit náklady zvýšením počtu žáků ve třídách

V pondělí 27.listopadu zůstane poměrně podstatná část základních, středních nebo mateřských škol zavřená. Zaměstnanci stávkou chtějí upozornit vládu na to, že kroky které podnikají neschvalují. Podle slov předsedy školských odborů Františka Dobšíka není pravdou, že by stávkovali pro peníze. Vadí jim, jakým způsobem chce stát na školství šetřit. V Press klubu se ho ptal Čestmír Strakatý. Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 14:55

Radek Mátl: Máme dluh vůči Česku, čeká nás rekordní výstavba

Radek Mátl, generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic, hovoří v Press klubu o rekordní výstavbě dálnic v příštích letech. A vidí dluh, který je třeba splatit další výstavbou. Jakým problémem je legislativa a kolik stojí kilometr dálnice? I o tom byla řeč v Press klubu Frekvence 1.

Před týdnem 15:46

Natálie Kuňáková: Zatím se umělé inteligence nemusíme bát!

Právnický talent roku Natálie Kuňáková v našem Press klubu hovořila o umělé inteligenci. Podle ní se nemusíme bát. Je to strojové učení a pojem umělá inteligence je používán marketingově a vyvolává zbytečný pocit strachu. Každý, kdo čte zprávy na internetu musí zaujmout kritické myšlení a sám si vyhodnotit že ne vše musí být pravda.

Před týdnem 18:32

Michael Kocáb: Děti dnes ví o událostech 17.listopadu 1989 málo

Česko si opět připomíná sametovou revoluci. Den kdy 17. listopadu 1989 lidé dali komunistům jasně najevo, že už mají totality dost. Změna přišla poměrně rychle a divoce. Jak v Pressklubu Frekvence 1 řekl tehdejší aktivista, později politik a především zpěvák Michael Kocáb, je škoda že dnešní děti se toho ve školách příliš nedozví. Jak vlastně on sám na tu dobu vzpomíná? Poslechněte si celý rozhovor s Romanou Navarovou.

Před týdnem 15:23

Radek Koten: SPD udělá všechno pro to, aby se nezavedlo euro

Hostem Press klubu byl opoziční poslanec Radek Koten z SPD. Moderátorce Romaně Navarové například řekl, že skutečná důchodová reforma je podpora rodin s dětmi. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před 2 týdny 14:48

Mojmír Hampl: Hodina pravdy bude lednová míra inflace

Hostem Press klubu Frekvence 1 byl předseda Národní rozpočtové rady Mojmír Hampl. Moderátorovi Čestmíru Strakatému například řekl, že růst cen energií byl jedním ze zamýšlených důsledků dekarbonizace. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde:

Před 2 týdny 14:28

Alexander Tomský: Návrat vyhaslého Camerona je absurdní!

Nakladatel a publicista Alexander Tomský se tvrdě vyjádřil v Press klubu o návratu Davida Camerona do vysoké politiky. Pro premiéra Sunaka to může být hřebík do politické rakve. Řeč byla o protiizraelských demonstracích nejen v Londýně. A také o vztahu Karla III. se synem Harrym, ti se prý mohou usmířit až na smrtelné posteli.