Ponte reports
31. červenec 2020

Poslechněte si podcast: Michal Malátný – zpěvák Chinaski: Konečně je v kapele ta správná energie

Začínali jako garážová kapela s cílem vydat alespoň jedno CD. Od roku 1994 uplynulo hodně času a ze skupiny Chinaski se stala jedna z nejúspěšnějších kapel domácí hudební scény. Když se vyhřívali na vrcholu, Michal Malátný se rozhodl pro zásadní personální změny. Oslavil padesátku, užívá si rodinný život a je konečně šťastný. Rozhovory, reportáže, informace nejen z Mostecka. https://www.facebook.com/pontereports/ [https://www.facebook.com/pontereports/] https://pontereports.cz/ [https://pontereports.cz/]

37:25

Ponte reports

Vydává: Ponte Records

V pořadu Ponte reports uslyšíte zajímavé rozhovory s ještě zajímavějšími lidmi nejen z Mostecka.

Web

Včera 20:01

Michaela Brodecká – spisovatelka: Dobrodružství Máji a Olíka na rozhledně nemá obdoby

Pohybovala se ve světě marketingu, byla akční, energická, plná nápadů, a aniž by si toho všimla, ze dne na den se její svět smrskl na rodinu, které dávala vše. Postupem času to ale začalo být frustrující, a tak i přesto, že má dvě malé děti, rozhodla se seberealizovat a vrhla se na psaní knížky. I s ní ale v dětském světě zůstala a zabila tzv. dvě mouchy jednou ranou. Jak o své prvotině s láskou říká, je to její třetí dítě. A stejně tak jako dítě, i kniha by se měla pokřtít a Dobrodružství Máji a Olíka na rozhledně tak bude pokřtěna 14. 12. 2022 v 18:00 ve Studiu3, kam jste všichni srdečně zváni. Více se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před třemi dny 29:03

Richard Gasperotti – freerider: Zažil jsem punková léta freeridingu

V cyklistické komunitě ho všichni znají pod přezdívkou Gaspi. Vybírá si ty nejdivočejší trasy a ta nejbláznivější místa. Na svém kole dokázal jet rychlostí překračující 200 kilometrů v hodině. V jednom týdnu zvládl jezdit v nejnižším bodě České republiky i na třítisícové sopce. Umí ještě jezdit jako spořádaný cyklista? Čím se vlastně živí profesionální jezdec? Má v těle nějakou kost celou? A proč tento divoký jezdec podporuje program za bezpečnou jízdu na elektrokolech? O své zážitky se podělí v dnešním Ponte Reports.

Před šesti dny 27:44

MuDr. Marek Broul, Ph.D., MBA, FECSM – urolog, sexuolog: důležitá je rehabilitace penisu

Po velkém úspěchu jsme již podruhé v našem studiu měli na rozhovoru sexuologickou a urologickou kapacitu. Zástupce přednosty Kliniky urologie a robotické chirurgie a také primáře Sexuologického oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. A vezmeme to od urologie, až po sexuologii. Prostata, erekce, masturbace, erotické pomůcky, monogamie, sex při menstruaci, to jsou jen vybraná témata, které s panem doktorem probereme. Prostě všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat). Podívejte se na hodně zajímavý rozhovor s panem doktorem Markem Broulem v Ponte reports.

Před týdnem 24:13

Martina Štefanková – Mamavis - Zábaly dle Vincenze Priessnitze: Priessnitzův zábal s igelitem? Chyba!!!

Má dnešní hostka založila firmu Mamavis před čtyřmi lety téměř na koleni. Aby dopřála své dceři větší komfort při onemocnění průdušek, zdokonalila téměř 200 let starý priessnitzův zábal. Vylepšený studený zapařovací obklad okamžitě nadchl nejen pacienty, ale také lékaře a dnes nenajdeme na těle místo, na které bychom zábal od společnosti Mamavis nemohli přiložit. Firma Mamavis healing care se stala pro rok 2022 firmou Ústeckého kraje. Mysleli jste si, že priessnitzův obklad dobře znáte? Poslechněte si dnešní rozhovor v Ponte reports a možná se dozvíte něco nového.

Před týdnem 20:25

Štěpánka Jislová – ilustrátorka, autorka komiksů: Možná jednou napíšu erotický komiks

Do Ponte Reports přišla jedna z nejvýraznějších osobností komiksové scény. Štěpánka Jislová je držitelkou ocenění Komiks.cz za komiks Strom. Ilustrovala životopisný komiks Zdeňka Ležáka o Miladě Horákové, z edice Češi Pavla Kosatíka ilustrovala komiks s názvem 1938, Jak Beneš ustoupil Hitlerovi. Spolupracovala s Terezou Drahoňovskou na jejím díle Bez vlasů a je také autorkou Karanténních komiksů. Proč se rozhodla právě pro komiks a proč je každý její komiks ztvárněn jinou technikou? Česko před pěti lety zaplavila vlna erotických komiksů pro dospělé, napíše a ilustruje ho i Štěpánka Jislová?

Před týdnem 28:50

Pavlína Filipovská – zpěvačka, herečka: Se Suchým jsem si potykala až před deseti lety

Dnes nás navštívila opravdová legenda, i když slovo legenda nemá ráda. Jejím otcem byl herec František Filipovský. Začínala jako moderátorka v televizním pořadu pro děti v Československé televizi, hrála v Semaforu a byla i moderátorkou v rozhlasu. Všichni známe její písničku Včera neděle byla. Jaké jsou její vzpomínky na tatínka? Jaké bylo první vysílání v televizi? A má recept na šťastný život? To vše se dozvíte v jedinečném rozhovoru s Pavlínou Filipovskou v Ponte Reports.

Před 2 týdny 17:27

Markéta Stará – náměstkyně primátora města Mostu: V rozhovoru odtajníme silvestrovské překvapení

V neděli 27. 11. startuje advent a Mostečané se už v pátek 25. 11. mohou těšit na Vánoční trhy a bohatý program. Vedení města Mostu letos přichází s několika novinkami a jednou z nich jsou i zálohované kelímky nebo hrnky na svařák či jiné horké nápoje. Hned v sobotu 26. 11. proběhne v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Mostě Adventní koncert Kateřiny Brožové, je třeba dodat, že zdarma a v neděli 27. 11. se na 1. náměstí slavnostně rozsvítí vánoční strom a další světelná výzdoba, která se rovněž letos dočká novinek. Má dnešní hostka také odtajnila silvestrovské překvapení, tak si nenechte ujít dnešní rozhovor v Ponte reports.

Před 2 týdny 23:38

Boris Ekrt – paleontolog Národního muzea: Dravci jsou nejlepší kamarádi paleontologů

Řadu let jezdí pátrat do uhelných dolů na severozápadě Čech po pozůstatcích dávného života a doplňovat sbírky Národního muzea. Díky bohatým nálezům můžeme rekonstruovat, jak vypadala tato krajina v době, kdy uhlí vznikalo. Proč jsou doly pro paleontology ráj? Je sběračem nebo kopáčem? A jak objevil novou rostlinu nazvanou po něm schizaeopsis ekrti? Dozvíte se od Borise Ekrta v dnešním rozhovoru Ponte Reports.  https://www.facebook.com/narodnimuzeum

Před 2 týdny 19:29

Lenka Krestová – produkční Městského divadla v Mostě: Mostecké divadlo má co nabídnout

S Nocí divadel se můžeme v České republice setkávat od roku 2013. V sobotu 19. listopadu je na programu již 10., jubilejní ročník akce, která si hned po jejím odstartování získala celou řadu příznivců, kterých ročník od ročníku přibývá. Městské divadlo v Mostě je pravidelným účastníkem Noci divadel a nejinak je tomu i letos, kdy se opět mohou návštěvníci těšit na prohlídku divadelních prostor, kam se běžný smrtelník nedostane, ale také na komediální zpracování jednoho z fejetonů Karla Čapka Jak se dělá divadlo. Nejen o Noci divadel bude dnešní Ponte reports.

Před 3 týdny 23:34

Milan Peroutka – zpěvák, herec: Abrakadabra je moje nová deska

Pochází z umělecké rodiny, tatínek bubnoval se skupinou Olympic, maminka je oblíbenou spisovatelkou knížek pro děti. Jako kluk začal chodit do dramaťáku a pak přišel první konkurs. Znát ho můžete z televizních seriálů, dostal se do finále soutěže Tvoje tvář má známý hlas a nyní ho můžete vídat v muzikálech Biograf láska a Okno mé lásky. Je skvělým zpěvákem a se skupinou Perutě vydal nové CD. Kdo byl jeho vzorem? Kdo složil písničky na nové CD? A kdo se stará o jeho sociální sítě? To vše se dozvíte v rozhovoru s Milanem Peroutkou v Ponte Reports.