Ponte reports
7. únor 2020

Poslechněte si podcast: Mezi dvěma světy, aneb útržky ze života muže - 03 Salko

03 Salko Povídky Martina Studeckého.

03:11

Ponte reports

Vydává: Ponte Records

V pořadu Ponte reports uslyšíte zajímavé rozhovory s ještě zajímavějšími lidmi nejen z Mostecka.

Web

Včera 22:46

Mirek Vostrý, Vašek Veverka – Mezinárodní festival kresleného humoru

Tentokrát máme štěstí na opravdu vtipné muže, kteří chrlí vtip za vtipem. Ano, pořádají Mezinárodní festival kresleného humoru, který se letos přesouvá do Mostu. Seznámíme Vás s časopisem Tapír, také se dozvíte, jaké mají pánové kreslířské vzory a nakreslí karikaturu našeho moderátora. Kdy festival probíhá? Kde najdeme vtipy? Kdo je v porotě? To se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před třemi dny 25:16

Vilém Veverka - hobojista: Dobývat ženy hrou na hudební nástroj není můj styl

Vynikající český hobojista Vilém Veverka patří mezi špičkové hudebníky, kteří spolupracují s nejlepšími orchestry světa. Na hoboj hraje klasiku i Led Zeppelin. Kromě toho se ale věnuje horolezectví a fotografování. Jak jde dohromady hudba a lezení na skály? A proč sám neskládá hudbu?

Před šesti dny 27:38

Vladimír Jeřábek – Pohárovka 2023: Pohárovka 2023 nabídne pokus o 400 kg na bench press

Když se spojí obrovské svaly s obrovským srdcem, vznikne Pohárovka. Ona tedy nevznikla tak úplně sama, ale stojí za ní především její duchovní otec, můj dnešní host „Keba“. Rozhodl se spojit své dvě vášně, silový sport a touhu pomáhat. Letos se koná již 3. ročník charitativní akce Pohárovka s podtitulem …benčuj, tahej, pomáhej. Pomoci malému Pavlíkovi, ke kterému osud nebyl příliš milostivý, můžete i vy. Ať už dobrovolným vstupným na akci, která letos proběhne 3. 6. 2023 na Benediktu či koupí trička přímo na místě nebo na https://mydrinks.cz/ [https://mydrinks.cz/?fbclid=IwAR3DcYGfPCMY67C55NGDDyCzfX6l1brw8_dUmhCWvyUraoV1DaS008BL4xA]. Nenechte si ujít dnešní rozhovor v Ponte reports.

Před šesti dny 21:52

Eva Toulová – režisérka: Ráda točím filmy o ženách

Určitě znáte její film Casting na lásku. Příjemný český film, ve kterém se objevila herečka Tereza Němcová Petrášková. Nyní dokončuje další dva filmy, a jak jinak než o ženách. V kinech se můžete těšit na Superženu a na Lásku na zakázku. K tomu Eva Toulová natáčí také dokumenty nebo videoklipy. Proč se přihlásila na FAMU? Je ona sama Superženou? Čte kritiky? Kdo bude hrát v jejích nových filmech? To vše se dozvíte v rozhovoru s Evou Toulovou v Ponte reports.

Před týdnem 23:01

Veronika Psotková – výtvarnice: Moje drátěné figury nejsou zahradní dekorace z Hornbachu

Veronika Psotková pochází ze severní Moravy. Na Lounsko ale jezdila celý život k dědečkovi. Nakonec tam našla svůj druhý domov. Známá je především svými figurálními plastikami z drátěnky. Visí například na budově Sokolovny v Litvínově, také v Praze, Mladé Boleslavi nebo v Českém Krumlově, ale i jinde ve veřejném prostoru nebo v soukromých sbírkách, zahradách a objektech. Jak vznikají a co jí při tvorbě inspiruje? Dozvíte se v dnešním Ponte reports.

Před týdnem 19:00

Baruš Szabová – pole dance: Netuším, proč se muži tak rádi dívají na Pole dance

Je to velká show. Vydržte až do konce rozhovoru, kde nás jedna velká show čeká. Seznamte se s Baruš Szabovou, má perfektní kondičku a její vystoupení fakt stojí za to. A pozor, neříká se tanec u tyče, ale tanec na tyči. Dokáže se držet nohama hlavou dolů, pak se spustí zeshora a těsně nad zemí zabrzdí. Na začátku června uvidíte skvělá pole dance vystoupení na Mistrovství republiky, na které Vás také pozveme. Kromě pole dance Baruš dělá také jumping, rope skipping či twerk. Co musí mít tanečnice pole dance na sobě? Měla někdy nějaké zranění? I to se dozvíte v rozhovoru s Baruš Szabovou, majitelkou B-pole studií.

Před 2 týdny 14:01

Michal Voltr – ředitel Kabelové televize Kadaň: Život je pohádka

Filmový festival, jehož největšími hvězdami jsou Maxipes Fík s Ájou, začne 23. května v Kadani. Konat se bude v kině Hvězda Kadaň i na dalších místech města do 26. května a v sobotu na něj navážou Fíkovy narozeniny. Co má Kadaň společného s Fíkem? Dorazí na festival také princ s princeznou? A jaké pohádky děti uvidí? Do Ponte Reports přišel diváky pozvat Michal Voltr, ředitel Kabelové televize Kadaň, která akci pořádá.

Před 2 týdny 17:53

Monika Ladmanová - Vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR: Češi jsou evropští, stejně jako jiní

Zahoďme předsudky a pojďme si poslechnout dnešní rozhovor v Ponte reports, který nám poukáže na výhody či nevýhody členství v Evropské unii. EU nejsou pouze špatně zahnuté banány či zrušení Pomazánkového másla, ale aniž bychom si to uvědomovali, denně využíváme výhod, které pramení právě z členství v EU. Příležitostí pro pracovní uplatnění v evropských institucích je celá řada. Jen je třeba se nebát a čerpat informace, které nabízí např. jednosemestrální kurz, o němž se dozvíte od mé dnešní hostky, která zůstává optimistkou a věří, že vztah Čechů k EU je a bude stále kladnější.

Před 2 týdny 20:29

Markéta Strížová – Diakonie Most: Zdražování k nám přivedlo i ty, kteří dříve pomoc nepotřebovali

Markéta Strížová pracuje už téměř dvacet let v sociálních službách. Začala, jak se říká, od píky. Během své kariéry si prošla všemi pozicemi, aby se před nedávnem stala ředitelkou Diakonie v Mostě. Od stresu způsobeného mnohdy otřesnými životními soudy klientů se tím přenesla ke stresu z nekonečné starosti spojené s financováním organizace, která v našem regionu pomáhá stovkám lidí. Diakonie v Mostě se má čím chlubit, její pracovníci dokáží pomoci těm, kteří to potřebují, najdou řešení z trýznivé životní situace. Pracovníci mostecké Diakonie jsou také oceňováni v celostátním měřítku. Například Dana Kondrová z Azylového domu pro matky s dětmi v Mostě získala ocenění Pečovatelka roku 2022. A další ocenění jsou na spadnutí. Jak důležití jsou v sociální oblasti dobrovolníci a jak moc se změnily potřeby klientů občanské poradny za posledních dvacet let? Dozvíte se v dnešním Ponte reports.

Před 3 týdny 14:05

Ondřej Málek – Extrem Bike Most: V závodu je zhruba 20% žen

Cyklistický závod na Mostecku s názvem „Extrem Bike Most“ má dlouholetou tradici. Letošní, teprve druhý ročník se bude konat pod organizátorskou hlavičkou spolku Klínské Traily. Již tradičně hlavní závod měří 62 km, ale na své si přijdou také děti i méně zdatní cyklisté, kteří si mohou vybrat trasu dlouhou 35 km, popřípadě jednu z novinek. O jakou novinku jde, to se dozvíte v dnešním Ponte reports, stejně jako co bude hlavní výhrou v tombole, kudy povedou jednotlivé trasy a v čem bude letošní ročník jiný.