Zprávy ČRo Olomouc
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Městská policie v Šumperku nabízí středoškolákům stáže, slibuje si od toho větší zájem o volná místa

Jak posílit počet strážníků řeší řada samospráv v Česku. Zájemců o práci u městské či obecní policie není mnoho a obsadit volná místa bývá složité. I to je jeden z důvodů, proč městská policie v Šumperku zahájila tento měsíc pilotní projekt stáží pro středoškoláky. Její vedení doufá, že si díky tomu vychová budoucí strážníky.

02:07

Zprávy ČRo Olomouc

Vydává: Český rozhlas

Vše, co byste měli vědět o dění v Olomouckém kraji. Aktuální a ověřené informace vám přinášíme každou hodinu po celý týden.

Web

Včera 02:06

Konice na Prostějovsku přijde o další službu ve městě. Svoji pobočku tam uzavírá i Česká spořitelna

Obyvatelé Konice a okolních obcí budou muset od léta za některými službami jezdit i desítky kilometrů daleko. Po oznámení o zrušení pobočky finančního úřadu v Konici se lidé dozvěděli, že ve městě uzavře na konci června svoji kamennou pobočku Česká spořitelna. Důvodem je podle vedení banky její klesající vytíženost. Zástupcům města a okolních obcí se rozhodnutí zvrátit nepodařilo.

Včera 00:30

Firma FCC upustila od plánu investovat v Biskupicích na Prostějovsku do linky na zpracování odpadu

Firma FCC v Biskupicích na Prostějovsku linku na zpracování odpadu stavět nebude. Proti plánům investora se postavilo vedení obce i její obyvatelé. Svůj nesouhlas dali najevo otevřeným dopisem a peticí.

Včera 02:17

Na Libavé začala nová turistická sezóna a spolu s ní i pravidelná průvodcovská služba pro turisty

V civilní části Libavé na Olomoucku v sobotu začíná nová turistická sezona. Dobrovolní průvodci z Okrašlovacího spolku Lubavia budou zájemce provázet po vybraných památkách. Pravidelnou průvodcovskou službu zavedli teprve loni. A protože byl o ni mimořádný zájem, letos ji rozšířili.

Včera 02:08

Vedení obcí okolo Libavé lákají nové obyvatele na levné stavební parcely. Zájem je přesto minimální

Pocit zklamání zažívají samosprávy zcivilněných obcí v okolí Libavé na Olomoucku. Před sedmi lety je armáda vyčlenila z výcvikového prostoru a ony věřily, že se jim podaří do jejich katastrů nalákat nové obyvatele. A to i díky cenám stavebních parcel, které jsou ve srovnání s okolními městy a obcemi podstatně nižší. Zájem o bydlení v bývalém armádním prostoru je ale zatím minimální.

Před dvěma dny 02:04

Bývalá prelátská zahrada v areálu olomouckého Klášterního Hradiska má mít podobu z 18. století

Na renovaci bývalé prelátské zahrady pracují dělníci u olomouckého Klášterního Hradiska, ve kterém sídlí Vojenská nemocnice. Její vedení chce zahradě vrátit barokní podobu z 18. století. A zpřístupnit ji veřejnosti. Otevřená by měla být od léta.

Před třemi dny 00:40

Mládek, Suchý nebo Hřebejk. Umělci jsou proti sloučení Moravského divadla a Moravské filharmonie

Umělci z celé republiky vyjádřili otevřeným dopisem svůj nesouhlas s rozhodnutím vedení olomoucké radnice sloučit Moravské divadlo a Moravskou filharmonii do jednoho subjektu.

Před třemi dny 02:17

Nejen alkohol nebo automaty. Do poraden čím dál častěji chodí i lidé se závislostí na investování

Závislost na alkoholu, výherních automatech nebo sázení. S těmito problémy pomáhají pracovníci organizace Podané ruce svým klientům běžně. V poslední době ale do poraden míří stále častěji lidé se závislostí na investování. Té nahrává podle expertů vysoká inflace v Česku, kvůli které si někteří lidé zkouší přivydělat právě tímto způsobem.

Před třemi dny 01:55

V místě dřívějších černých skládek vznikne v Hranicích skatepark. Místní zahrádkáři se toho obávají

Vedení Hranic chce vyjít vstříc mladým sportovcům. V Žáčkově ulici, v lokalitě, kde dříve někteří lidé zakládali černé skládky, investuje víc než šest a půl milionu korun do nového skateparku. Zástupci radnice mají plánu na využití lokality víc.

Před čtyřmi dny 02:06

Loňské hospodaření Olomouce skončilo přebytkem více než 166 milionů korun

Schodkem více než 166 milionů korun skončilo loňské hospodaření města Olomouce. Na závěrečnou bilanci rozpočtu měly pozitivní vliv vyšší daňové příjmy. Naopak výdaje radnice měla nižší, než její ekonomové původně počítali.

Před čtyřmi dny 00:16

Investice, kterou si vybrali obyvatelé. V Hranicích vznikne nová horolezecká stěna. Kdy bude hotová?

Novou cvičnou horolezeckou stěnu budou moct využívat obyvatelé a návštěvníci Hranic. S její stavbou dělníci začnou na podzim.