K věci Štěpánky Duchkové
21. leden 2022

Poslechněte si podcast: Městská knihovna se úplně proměnila. Všechny ty posuny jsou pozitivní, říká její ředitel Tomáš Řehák

Štěpánka Duchková si do pořadu K věci pozvala ředitele Městské knihovny v Praze Tomáše Řeháka. Ptala se ho, co všechno v knihovnách změnila pandemie koronaviru, jaké zásadní novinky čekají čtenáře v letošním roce nebo jak budou fungovat čtenářské virtuální průkazy.

12:10

K věci Štěpánky Duchkové

Vydává: Český rozhlas

Co se děje v Praze? Rozhovor Štěpánky Duchkové na aktuální pražské téma.

Web

Před čtyřmi dny 11:08

Mluvčí ČOI: Pozor na zprostředkovatele energií. Lžou o ceně a převedou vás k jinému dodavateli

Zazvoní vám u dveří nebo vás kontaktují po telefonu se skvělou nabídkou. „Je to pořád stejný trik, že ušetříte za energie. Nenechte se zmanipulovat slovíčky od někoho, koho neznáte,“ radí Jiří Fröhlich. Tiskový mluvčí České obchodní inspekce mluvil v pořadu K věci o nekalých praktikách, na které si dát pozor.

Před týdnem 11:12

Dobrovolnictví? Stačí otevřené srdce a hodina volného času týdně, říká vedoucí pražského centra ADRA

„Je to krásná práce s krásnými lidmi,“ hodnotí své zaměstnání vedoucí dobrovolnického centra ADRA Praha. V pořadu K věci mluvila Barbora Bezděkovská nejen o dobrovolnících, ale také pozvala na 9. ročník ADRAběhu.

Před 3 týdny 10:13

Projekt 6 hodin se snaží rozhýbat české děti. Klíčem k aktivnímu životu je rodič, apeluje metodička

„Bohužel covid zavřel děti víc doma a ten čas strávený v domácích podmínkách jim úplně stačí. Chybí jim komunikace, chybí jim nějaká aktivní účast. Když je vidíte venku na hřištích, tak mají v ruce mobily,“ mrzí Blanku Jeřábkovou. Proto vznikla iniciativa 6 hodin.

2. září 2022 11:28

Lidé chodí hlavně na komedie, chtějí se smát a odreagovat, říká Petr Veselý z Divadla Na Fidlovačce

S nadcházející divadelní sezónou si Štěpánka Duchková pozvala do pořadu K věci člena umělecké rady Divadla Na Fidlovačce, herce a režiséra Petra Veselého. „Když mám někdy zapnutou celý den nějakou zpravodajskou stanici, tak bych večer taky nešel do divadla na tragédii,“ přiznává.

1. červenec 2022 11:56

Lidé se bojí, ale nejsou lhostejní a chtějí pomoct, říká ze zkušenosti mluvčí pražské záchranky

Pro letní období jsou typické výjezdy k úrazům na kolech, koloběžkách nebo po skocích do neznámé vody. „Také pády z koně, to bývá jeden z nejčastějších vzletů leteckých záchranářů,“ uvádí Jana Poštová, mluvčí Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy.

24. červen 2022 10:56

Fotovoltaická elektrárna nebo nová výstavní hala. O rozvoji Kongresového centra s jeho ředitelkou

Kongresové centrum se momentálně připravuje na předsednictví ČR v Radě Evropské unie. Budovu ale čekají další změny. Jaká je její současnost i budoucnost, o tom mluvila v pořadu K věci generální ředitelka Kongresového centra Praha Lenka Žlebková.

17. červen 2022 11:18

Převod Bulovky do majetku státu je naprosto zlomová událost, míní ředitel nemocnice Jan Kvaček

Fakultní nemocnice Bulovka je předmětem směny mezi Prahou a státem. Roztříštěnost vlastnictví ztěžovala údržbu areálu, který potřebuje investice. O změnách a novinkách mluvil v pořadu K věci ředitel nemocnice Jan Kvaček.

10. červen 2022 08:44

Nedoporučujeme napouštět bazén z vodovodu. Můžete výrazně snížit tlak v síti, upozorňuje mluvčí PVK

Vodovodní síť v hlavním městě měří 3500 kilometrů a společnost Pražské vodovody a kanalizace ji nechává snímkovat satelitem. Nejen o tom hovořil v pořadu K věci tiskový mluvčí Tomáš Mrázek.

3. červen 2022 12:06

Mluvčí pražských hasičů: Vnímám únavu, ale jsme zvyklí být nasazeni. Reagujeme a pomáháme okamžitě

Jsou důležitou součástí pomoci uprchlíkům z Ukrajiny. Zajišťují chod Krajského asistenčního centra, v Malešicích postavili stanové městečko a čeká je nasazení při předsednictví ČR v Radě Evropské unie. Hostem pořadu K věci byl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

27. květen 2022 10:45

Petřín slaví 130 let zrcadlového bludiště a láká na historický kolotoč, říká šéf Prague City Tourism

Po covidové pauze se do metropole opět vrátili turisté, v pořadu K věci byla řeč třeba o tom, jestli se nějak změnilo jejich chování. V té letošní sezóně zřejmě sehraje roli i válečný konflikt na Ukrajině. Štěpánka Duchková si tentokrát do studia pozvala předsedu představenstva společnosti Prague City Tourism Františka Cipra.