Zprávy pro Liberecký kraj
Před třemi dny

Poslechněte si podcast: Město Liberec začne jednat o možnosti získání pozemků a staveb lanovky na Ještěd od Českých drah

Zastupitelé města Liberce schválili záměr výkupu pozemků pod lanovkou a správních budov v Horním Hanychově od Českých drah. Lanovka je mimo provoz od konce října 2021. Po přetržení tažného lana spadla jedna ze dvou kabin na svah. Při nehodě zemřel průvodčí.

02:44

Zprávy pro Liberecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Vysíláme pro Vás aktuální zprávy z regionu, domova i ze světa. Dozvíte se i sportovní výsledky, informace o počasí a dopravní situaci.

Web

Před dvěma dny 02:12

Tři, dva, jedna... odpočítávali lidé u liberecké radnice. Vánoční strom už svítí

Po dvouleté odmlce mohli včera lidé v Liberci sledovat slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí u radnice. Zájem byl tradičně velký a náměstí Dr. E. Beneše zcela plné.

Před třemi dny 01:00

Horská služba založila nadační fond na pomoc zraněným záchranářům

Fond bude podporovat profesionální i dobrovolné členy horské služby, kteří se můžou následkem zranění dostat do obtížné finanční situace.

Před čtyřmi dny 03:21

Plány liberecké radnice: Obnova lanovky na Ještěd, oprava bazénu i kultivace bývalého areálu LVT

Nové vedení města Liberce má hotové programové prohlášení na příští 4 roky. Koalice Starostů pro Liberecký kraj, hnutí ANO, ODS a Pirátů si v něm vytyčila, na čem chce pracovat a čeho chce ve městě dosáhnout.

Před pěti dny 01:06

V Jablonci nad Nisou instalovali odchytovou klec na přemnožené divočáky

Radnice v Jablonci nad Nisou koupila kvůli boji s přemnoženými divokými prasaty odchytovou klec. Cesta, na které je umístěná, je z obou stran uzavřená a vstup na ni je zakázaný.

Před pěti dny 02:04

Věci, které jsou ještě použitelné, nemusí končit na skládce. V městech a obcích rostou re-use centra

Na skládkách nezřídka končí řada věcí, pro které by mnozí našli využití. Některá města nebo obce nabízí lidem možnost v areálech sběrných dvorů takové předměty uložit v chráněné hale, kde si je jiní mohou zase odnést. A šetří tím také rozpočty.

Před pěti dny 02:08

Výstavu moderních vánočních ozdob libereckého Severočeského muzea uvidí lidé v Bulharsku

Návštěvníci Českého centra v bulharské Sofii budou moct od prosince vidět výstavu moderních českých designových vánočních ozdob. Přesune se tam totiž expozice Design Vánoc?, kterou vloni připravilo liberecké Severočeské muzeum.

Před šesti dny 01:00

V České Lípě bude možné za parkování platit kartou

Českolipská radnice do konce roku 2022 upraví městské parkovací automaty tak, aby umožnily platby kartou. Nyní je na celkem devatenácti místech ve městě možné platit pouze mincemi a bankovkami do hodnoty 200 korun.

Před šesti dny 01:04

Jablonecká nemocnice zdarma testuje na přítomnost viru HIV

Od 21. listopadu 2022 se nemocnice v Jablonci nad Nisou zapojila do Evropského testovacího týdne HIV. Jedná se o 10. ročník celoevropské kampaně, která letos připadá na konec listopadu.

Před šesti dny 03:04

V Libereckém kraji od ledna 2023 zdraží jízdné. Kolik a kde si cestující připlatí

Za zvýšením cen za jízdné ve veřejné dopravě jsou rostoucí náklady na energie a pohonné hmoty. O kolik jízdenky ve vlacích a autobusech zdraží, zjišťovala redaktorka Jana Švecová.