Zelené světy
17. březen 2023

Poslechněte si podcast: Merlík, laskavec, pýr nebo kopřiva. Ano, i plevel patří do zahrádky

Při poslechu tohoto vydání pořadu Zelené světy se asi budete divit, jak mnohý plevel má léčivé účinky i pestré využití. Připravila Hanka Šoberová a Pavel Chlouba.

28:03

Zelené světy

Vydává: Český rozhlas

Kouzelný svět rostlin, zahradní architektury i zahradnických novinek.

Web

Před pěti dny 24:34

Tipy pro úspěšné pěstování vřesů a zelené hnojení

Nejpopulárnější rostlinou podzimu jsou vřesy. V magazínu Zelené světy proto nabízíme pár zajímavostí o vřesech a triky, jak je úspěšně pěstovat. Dále vysvětlíme, co je a jak funguje zelené hnojení, a odpovíme na posluchačské dotazy. K poslechu zvou Hana Šoberová a Pavel Chlouba.

Před týdnem 20:42

Medonosné rostliny, biologické zbraně proti slimákům a řebříček

Včely a květy neodmyslitelně patří k sobě. V magazínu Zelené světy představíme některé medonosné rostliny. Dále doporučíme biologickou ochranu proti slimákům a povíme něco o řebříčku. K poslechu zvou Hana Šoberová a Pavel Chlouba.

Před 2 týdny 38:32

Poradna pro zahrádkáře a pěstitele

Na dotazy posluchačů odpovídá živě ve studiu Českého rozhlasu České Budějovice zahradník Pavel Chlouba. Moderuje Hanka Šoberová.

Před 3 týdny 20:58

Hortenzie a jejich choroby, ale také zastávka v poměrně známé anglické zahradě

Magazín Zelené světy zaměří pozornost na hortenzie v souvislosti s chorobami, na které trpí. Pak autoři přidají odpovědi na letní posluchačské dotazy a na závěr si zajedou zarelaxovat do jedné poměrně známé anglické zahrady. K poslechu zvou Hana Šoberová a Pavel Chlouba.

1. září 2023 18:50

Bodláky patří do zahrady a některé dokáží nadělat spoustu parády

Představíme je v dalším vydání Zelených světů. Odpovíme na letní posluchačské dotazy a poradíme s biologickou ochranou proti molicím.

25. srpen 2023 19:20

Rajská jablíčka neboli rajčata, bez nich si léto představit neumí nikdo

Autoři magazínu Zelené světy Hana Šoberová a Pavel Chlouba podrobně proberou téma rajčata. Vždyť bez rajských jablíček si léto neumí představit nikdo.

18. srpen 2023 19:38

Vše, co chcete a potřebujete vědět o pěstování rajčat

Máte rádi rajčata? Víte, jak je správně pěstovat? Co jim dělá dobře? A co jim naopak nesvědčí? Jak se množí, jak se šlechtí? Vydejte se s magazínem Zelené světy za zkušeným pěstitelem do Hluboké nad Vltavou, který na otázky odpoví a poví toho o rajčatech ještě mnohem víc. K poslechu zvou Hana Šoberová a Pavel Chlouba.

11. srpen 2023 21:59

Zajímavosti o hortenziích latnatých a návštěva zapuštěné zahrady

Autoři magazínu Zelené světy Hana Šoberová a Pavel Chlouba tentokrát popíší zapuštěnou zahradu, v krátkosti se zastaví u hortenzií latnatých a odpoví na několik posluchačských dotazů.

4. srpen 2023 21:35

Jak biologicky ochránit rostliny před třásněnkami, co vysadit k růžím a další zahradnické rady

Jak biologicky ochránit vaše rostliny před třásněnkami, co ideálně vysadit k růžím, správné pěstování komulí nebo exotika v českých zahradách. To jsou témata magazínu pro milovníky zahrad. K poslechu zvou Hana Šoberová a Pavel Chlouba.

28. červenec 2023 21:08

Jak využít popel po grilování na zahradě a co potřebujete vědět, když chcete pěstovat cedr

Láká vás po letním grilování dát dřevěný popel do kompostéru, či dokonce rovnou někam na záhon? I tato zdánlivě obyčejná věc má svá pravidla – a my vám je v magazínu Zelené světy prozradíme. K tomu přidáme pár informací o cedrech a další zahradnické zajímavosti. K poslechu zvou Hana Šoberová a Pavel Chlouba.