Podcast o cestování
Sezóna 1Epizoda 1612. říjen 2023

Poslechněte si podcast: Menorca - ostrov, který netouží po davech turistů

V dnešním podcastu jsem si povídal o španělském ostrově Menorca se Zuzanou Churanovou, zástupkyni Španělské centrály cestovního ruchu pro Českou republiku.

45:02

Podcast o cestování

Vydává: Václav Kirchner

Podcast o cestování je určen pro ty, kteří rádi cestují, poznávají nová místa, kulturu, lidi, jídlo, ale přitom si musí vystačit se svými pár týdny dovolené. Mými hosty, které si budu do pořadu zvát jsou lidé, kteří mají cestování doslova v krvi. A cílem našeho povídaní je vás inspirovat k další cestě za poznáním. Projekt je součástí: www.PorovnavacZajezdu.cz www.DovolenavAlpach.com

Web

Sezóna 1Epizoda 23Před pěti dny 42:51

Trendy v cestování pro rok 2024

Víte, co je self-driving, bleisure travel, glambing? V dnešním podcastu jsem si povídal s Janem Papežem o různých trendech v cestování pro rok 2024.

Sezóna 1Epizoda 22Před týdnem 33:41

Koupená letenka ještě neznamená, že odletíte

Víte o tom, že se nemusíte vejít do letadla i přesto, že máte koupenou letenku? Kde koupit letenky, na co si dát pozor jak při nákupu letenek, tak i při samotné cestě, jsem si povídal s Janem Papežem.

Sezóna 1Epizoda 21Před 2 týdny 30:47

Bangkok a ostrovy jižního Thajska

Phuket, Koh Lanta, Koh Hai a Bangkok. To jsou cíle poznávacího zájezdu do Thajska. O tom, co turisté poznají během zájezdu, jsem si v podcastu povídal s Janem Papežem, majitelem CK Marco Polo. Zajímavá kombinace jižních ostrovů Thajska - Phuketu a menší Koh Lanty a turisty zatím málo objeveného ostrůvku Koh Hai, který nabízí šnorchlování přímo z pláže. Nakonec prohlídka nejzajímavěšjích památek Bangoku, to vše s českým průvodcem po celou dobu pobytu.

Sezóna 1Epizoda 8Před 3 týdny 38:23

Přivézt si suvenýr z dovolené vás může přijít pěkně draho

Co je Tax free, kolik je povoleno vozit alkoholu na/z dovolené a co znamená zkratka CITES. O tom všem jsem si povídal s poručíkem Igorem Lenským, tiskovým mluvčím Celního úřadu Praha Ruzyně.

Sezóna 1Epizoda 6Před 3 týdny 20:11

Během COVIDu ukončilo svoji činnost na 300 cestovních kanceláří

Můžeme říct, že dnes máme období COVIDu za s sebou. Ale pojďme se přesto v dnešním podcastu podívat zpět do období COVIDu a říct si, jak se během této doby (ne)cestovalo a jaký dopad měla tato pandemie na cestovní ruch.

Sezóna 1Epizoda 3Před 3 týdny 35:37

Na co si dát pozor při výběru dovolené

S Janem Papežem jsme si povídali o tom, na co si dát pozor při výběru dovolené a že stejný počet hvězd u různých hotelů neznamená stejnou kvalitu. Během našeho rozhovoru jsme došli k závěru, že na dovolené na nás mohou čekat daleko větší nástrahy, kdy v tu chvíli hvězdy přestávají hrát roli. www.porovnavaczajezdu.cz [https://www.porovnavaczajezdu.cz/] www.dovolenavalpach.com [https://www.dovolenavalpach.com/]

Sezóna 1Epizoda 5Před 3 týdny 59:26

Jak vybrat správné safari, když se na něj chystáte poprvé

Na první pohled to vypadá jako jednoduchá věc – prostě dovolená na safari, v čem je problém? Problém asi ne, ale spoustu specifických věcí, které jsou s cestou na safari spojené, že se rozhodně vyplatí je vzít na vědomí, promyslet je a teprve potom udělat rozhodnutí kam se vydat, kdy se tam vydat, s kým se tam vydat apod. S cestou na safari je spojeno mnoho mýtů a falešných informací a mnohdy jsou tak zásadní, že mohou ovlivnit vaše rozhodování špatným směrem – zvlášť když se na safari vydáváte poprvé.

Sezóna 1Epizoda 4Před 3 týdny 17:04

Cestování v divokých "devadesátkách"

Skoro 35 let můžeme svobodně cestovat. A od roku 1990 jsme do dnešní doby urazili v cestovatelské kultuře kus cesty. V dnešním podcastu jsme si s Janem Papežem zavzpomínali na divoká devadesátá léta a bizardní situace, které nám v té době přišly úplně normální. Bylo hodně vzpomínek, smíchu … Přejeme vám příjemný poslech při cestě za vzpomínkami.  

Sezóna 1Epizoda 2Před 3 týdny 20:25

TOP 5 destinací, kam letos Češi vyrazí na dovolenou

V dnešním díle jsem se zeptal Jana Papeže, kam letos vyrazí Češi na dovolenou a na jaké exotické destinace budeme moci doletět přímými lety z Čech.

Sezóna 1Epizoda 18Před 3 týdny 27:12

Jak zažít Bali na pohodu

Bali je krásný indonéský ostrov, který je v oblibě mnoha turistů. V dnešním podcastu jsme si s Janou Petrmanovou, majitelkou CK JaNaBali.cz povídali, jak si užít ostrov téměř bez lidí. CK JanaNaBali.cz má v nabídce 8 zájezdů a já jsem se chtěl dozvědět, jaký zájezd bych si měl vybrat, když na Bali jedu poprvé a rád bych se vyhnul davům turistů. Jana pro mě vybrala ze své nabídky zájezd pod názvem "Bali na pohodu", který je plánovaný na 10 nocí.