Alex a host
4. duben 2023

Poslechněte si podcast: Melodie ke Zdivočelé zemi je prostá. Pár tónů, které jsou na správných místech, říká Zdeněk Barták

Skladatel Zdeněk Barták spolupracoval s Karlem Gottem, Hankou Zagorovou, Marií Rottrovou či Michalem Davidem. Mimo to je autorem hudby k více než 20 celovečerním filmům a také mnoha televizním seriálům, třeba k Policii Modrava. „Myslím, že to mělo pro celý region obrovský přínos a že jsme pro propagaci udělali opravdu hodně,“ říká v pořadu Alex a host.

26:57

Alex a host

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory s osobnostmi.

Web

Před dvěma dny 23:43

Jacob Erftemeijer: Na hře Chlast jsme pracovali v týmu, ale spolu na pivu jsme nebyli ani jednou

V krimi seriálu Specialisté ztvárnil roli drsného kapitána Berana a osm let je jeho domovskou scénou Švandovo divadlo. Herec Jacob Erftemeijer se věnuje také malování a své kořeny má v Nizozemsku.

Před třemi dny 25:59

Mezi Bali a Borneem mě přepadli piráti, byla to smůla, říká mořeplavec Jiří Denk

Jiří Denk jako první Čech obeplul Severní a Jižní Ameriku. Za sebou má také cestu kolem světa a na palubu bere i své děti. „Pobyt na lodi je v mých očích velmi zdravý, ze školky děti nosí akorát soplíky.“

Před čtyřmi dny 28:27

Je to nejsilnější příběh, jaký jsem kdy slyšela, říká Jana Adamcová o synovi drogového bosse

Řadu let moderovala sport na Nově, pak mnohé překvapila, když se stala mluvčí vlády Andreje Babiše. Rozruch ale vzbudila knihou o drogovém dealerovi Pablu Escobarovi.

Před pěti dny 26:47

Jak na slzení nad cibulí? Sedněte si, prozrazuje moderátorka Babských rad Jarka Vykoupilová

Více než čtvrt století usedá za rádiový mikrofon a tvrdí, že ve své profesi zažívá doslova euforii. Naše kolegyně Jarka Rozsypalová Vykoupilová v Českém rozhlase Brno moderuje Apetýt i Babské rady, vydala dvě knihy a je nadšenou divadelnicí.

Před týdnem 27:01

Luboš Veselý: Kdyby se mi v životě stalo to, co v Kukačkách, nechal bych rozhodnutí na partnerce

Je jedním z nejobsazovanějších herců u nás. Zvládá film, seriál i divadlo a výčet jeho rolí je opravdu dlouhý. Nedávno jsme ho mohli vídat například v seriálu Kukačky coby dědu Rudolfa. Jeho partnerkou je herečka Bohdana Pavlíková.

Před týdnem 24:09

Daniela Špinar: Nikdy nebudu ženou, jsem transžena. A je mi nejlíp, jak mi kdy bylo

Daniela Špinar ještě jako muž sedm let vedla činohru Národního divadla. Na kontě má desítky divadelních her a řadu významných cen. Už rok prochází tranzicí, tedy změnou pohlaví.

Před týdnem 28:06

Člověk se vždycky bude mít tendenci cenzurovat, i v hypnóze, říká psycholog a neurovědec Petr Bob

Spojení mozku a mysli je nelehké, ale velmi zajímavé téma. Co se děje v hlavě během hypnotických stavů? A opravdu během klinické smrti člověk vidí světelný tunel?

Před týdnem 26:44

Cizinec trenérem naší hokejové reprezentace? Byl jsem proti, říká bývalý útočník Martin Procházka

Českem hýbe Mistrovství světa v hokeji. Národní tým vede finský trenér Kari Jalonen. „Zpočátku jsem byl mezi těmi, kdo si neuměl představit, že by měl český tým vést cizinec,“ říká v pořadu Alex a host bývalý hokejový útočník.

Před 2 týdny 26:17

Lenka Filipová: Některé příběhy z textů od Zdeňka Rytíře se mi skutečně staly. Jako by mi psal osud

Lenka Filipová zpívá nadčasové texty, nejvíc jich napsal Zdeněk Rytíř. Nikdy také úplně neopustila původní profesi klasické sólové kytaristky, a dokonce nahrála několik klasických instrumentálních alb. Koncerty má tak sestavené ze svých hitů, z instrumentálních skladeb na kytaru a nechybí ani keltské okénko.

Před 2 týdny 24:14

100 let rozhlasu: Jeden rozhovor s Václavem Havlem se nikdy neodvysílal, vzpomíná Robert Tamchyna

Novinář a moderátor Robert Tamchyna už ve svých 21 letech moderoval rozhovory s Václavem Havlem. Získal několik novinářských ocenění, šest let řídil divadlo Viola a byl u divadelního odcházení Luďka Munzara a Josefa Somra.