Speciál Radiožurnálu
26. září 2022

Poslechněte si podcast: Mělník: Jarmila Smotlachová (ODS) vs. Andrea Brzobohatá (ANO)

Poslechněte si debatu dvou kandidátek, kteří postoupili do 2. kola senátních voleb v obvodu 28 v Mělníku. Jarmila Smotlachová (ODS) získala v 1. kole 25,02 % a její protikandidátka Andrea Brzobohatá (ANO) 24,07 % hlasů.

19:57

Speciál Radiožurnálu

Vydává: Český rozhlas

Speciální vysílání k různým událostem. Komplexní pohled na aktuální témata, politické debaty i přenos přímo z místa dění.

Web

Před týdnem 51:36

21:00 Konec demonstrace, začátek revoluce. Zprávy v médiích. Svědci v divadlech. Hradec Králové

Hosty Jana Pokorného a Martina Veselovského jsou řádová sestra Angelika a herec Ondřej Pavelka.Poslechněte si sedmou hodinu živé rozhlasové rekonstrukce událostí 17. listopadu 1989.

Před týdnem 49:04

20:00 Střet s obrněnci. Za okny Národního divadla. 17. listopad v Liberci a Pardubicích

Hosty Jana Pokorného a Martina Veselovského jsou tehdejší studentka Klára Pospíšilová a nynější studentka Matylda Hofschnaidrová, která se podílí na projektu Samet na školách.Poslechněte si šestou hodinu živé rozhlasové rekonstrukce událostí 17. listopadu 1989.

Před týdnem 51:15

18:00 Pořádkové jednotky zasahují. Situační zpráva. NDR, Polsko a Slovensko. Karlovy Vary a Brno

Hosty Jana Pokorného a Martina Veselovského jsou Michael Kocáb a Michal Horáček, zakladatelé iniciativy MOST.Poslechněte si čtvrtou hodinu živé rozhlasové rekonstrukce událostí 17. listopadu 1989.

Před týdnem 51:39

19:00 Past na Národní. Herci a filharmonici. 17. listopad v Jihlavě a Ústí nad Labem

Hosty Jana Pokorného a Martina Veselovského jsou historik Miroslav Vaněk, šéf Ústavu soudobých dějin AV, a Anna Freimanová, bývalá tajemnice prezidenta Havla, nyní editorka v Knihovně Václava Havla.Poslechněte si pátou hodinu živé rozhlasové rekonstrukce událostí 17. listopadu 1989.

Před týdnem 50:08

17:00 Pochod na Slavín. Situace v SSSR. 17. listopad v jižních Čechách, na Zlínsku a Plzeňsku

Hosty Jana Pokorného a Martina Veselovského jsou tehdejší studentský vůdce a člen parlamentní komise pro dohled nad vyšetřováním 17. listopadu Václav Bartuška a zpěvačka Berenika Kohoutová, která v 17:11 zazpívá Modlitbu pro Martu.Poslechněte si třetí hodinu živé rozhlasové rekonstrukce událostí 17. listopadu 1989.

Před týdnem 51:26

16:00 Začíná povolená demonstrace. Několik vět. 17. listopad v Kladně a Olomouci. Pochod na Vyšehrad

Hosty Jana Pokorného a Martina Veselovského jsou filosof a signatář Charty 77 Daniel Kroupa a Mikuláš Kroupa, ředitel Post Bellum.Poslechněte si druhou hodinu živé rozhlasové rekonstrukce událostí 17. listopadu 1989.

Před týdnem 51:33

15:00 Shromáždění na Albertově. Demonstrace v Teplicích. Havel na Hrádečku. Strategie KSČ

Hosty Jana Pokorného a Martina Veselovského jsou historik Jiří Suk a Ester Valtrová z Korza Národní.Poslechněte si první hodinu živé rozhlasové rekonstrukce událostí 17.11.1989.

Před týdnem 25:33

Exploze rakety v Polsku: Západ vybízí ke klidu, ale chce jednat o preventivní ochraně hranic EU

Raketový zásah sušičky obilí na východě Polska nedaleko hranic s Ukrajinou zabil v úterý dva lidi a vyvolal neklid na mezinárodní scéně. Ukrajina viní Rusko, západní politici vyzývají ke klidu a varují před unáhlenými soudy. Zatím není jasné, kdo raketu ruské výroby vystřelil. Jsou obavy z eskalace konfliktu a jeho rozšíření mimo území Ukrajiny na místě? Poslechněte si celý speciál Radiožurnálu.

6. říjen 2022 25:47

O čem a proč rokují v Praze evropští lídři? Poslechněte si speciální vysílání Radiožurnálu

Čtyři desítky premiérů a prezidentů přijely do Prahy na vůbec první summit Evropského politického společenství. Kromě unijní sedmadvacítky dostalo pozvánku ještě 17 států. Nový formát má otevřít prostor pro dialog. Jaký smysl má vrcholný evropský summit, pokud jeho výsledkem nebude žádná deklarace? Jaké výsledky přinesl první den rokování na Pražském hradě? A vznikne díky českému předsednictví nová tradice?

2. říjen 2022 53:34

Speciál Radiožurnálu: Měly by se upravit volby do Senátu? A kdo bude vládnout v Praze?

Senátní volby po jejich druhém kole ovládly strany koalice Spolu, k volbám přišlo 19 procent voličů. Je to důvod k diskuzím, zda nezměnit model senátních voleb, by přišlo k volbám víc lidi? Co ukázalo druhé kolo senátních voleb? Uspěla v nich vláda? Bude v Praze vládnout koalice Spolu a hnutí ANO? A jak se nejsilnější sněmovní strany postaví k blížící se volbě prezidenta? Poslechněte si povolební Speciál Radiožurnálu, který moderuje Tomáš Pancíř.