Code of Life
Sezóna 1Epizoda 304. září 2020

Poslechněte si podcast: Medicinální houby: Chaga, Cordyceps, Reishi

Houby jsou jednou z nejzáhadnějších skupin života. Vědci je kvůli jejich povaze nemohou zařadit ani mezi živočichy, ani mezi rostliny, a tak si existují ve své vlastní houbové skupině. Co se týká zdraví, mají houby hlubokou tradici. Biohacking a západní věda jsou společně přitahováni k houbám přirozeně se vyskytujícím zejména na východě. Tam s nimi tradiční čínská medicína a ayurvéda pracuje stovky let a místní na ně nedají dopustit. Díky vědě dnes zjišťujeme stále víc a stále víc se podivujeme nad tím, jak moc kvalitní a efektivní účinek mají houby na naše zdraví. Ve dnešním dílu jsme si pod drobnohled vzali Reishi, Chagu a Cordyceps, které zlepšují funkci našeho mikrobiomu, imunity a spousty dalšího. Přejeme příjemný poslech.

Kvalitní Chagu koupíš ZDE: UpLife.cz

E-shop: UpLife.cz

Navštiv náš web Codeoflife.cz

Mrkni na úvodní kurz biohackingu: Optimalizace dne

Rezervuj si praktický workshop: Upgadni se!

Mikrobiom: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5440985/

Chaga:

Reishi:

Cordyceps:

  1. https://link.springer.com/article/10.1007/BF00428591

  2. https://pubs.acs.org/doi/10.1021/jf990862n

  3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4303894/

  4. https://www.researchgate.net/publication/326261267_In_Vitro_Anti-HIV-1_Activity_of_Cordyceps_sinensis_Extracts

Minutáž:

1:00 mikrobiom

5:45 Chaga

9:45 Reishi

16:00 Cordyceps

27:26

Code of Life

Vydává: CodeofLife

Pokud člověk převezme zodpovědnost za své zdraví, pak se stává svobodným. Proto je naší vizí šířit informace v oblasti biohackingu. Biohacking je o optimalizaci mysli, těla a výkonnosti. Žít lepší život za pomocí vědy, technologie a moudrosti starodávných kultur. Díky principům tohoto směru si optimalizujeme své vnější i vnitřní prostředí.

Web

Sezóna 3Epizoda 214. listopad 2022 28:29

TOP 6 Suplementů pro Energii, Hubnutí a Dlouhověkost + Mitochondrie a AMPK

Poslední dobou se hlouběji nořím do vědy za výrobou energie a regulátorech, které tyto procesy ovlivňují. Stojí totiž na úplném základu našeho života. Když se porouchají, tak nám mohou dlouhodobě škodit. No a oni se porouchávají a opravují přirozeně, jen s věkem, nebo s náporem na organismus to jde hůř. Proto tady máte 6 velmi zajímavých doplňků, které aktivují regulátory energetického metabolismu (AMPK dráhu) a taky otevírají GLUT4 receptory, kanály pro glukózu, která pak může cestovat do buněk (šetříme tím inzulin a snižujeme pravděpodobnost cukrovky a obezity).

Koukni na E-shop https://www.uplife.cz/ kde najdeš ty nejkvalitnější produkty na trhu jako NMN, Berberin, Resveratrol, PQQ, Lion´s Mane, Chagu, Cordyceps a mnohé další.

Poslouchej podcast Brain We Are https://brainya.org/

Minutáž:

1:15 Mitochondrie

3:45 AMPK - Centrální regulátor energetického metabolismu

9:00 PQQ a PGC-1a

15:00 TOP 6 Suplementů

23:00 Velké shrnutí na závěr

Sezóna 3Epizoda 14. únor 2022 25:50

Jak Dosahovat Cílů, Zlepšit si soustředění a Paměť?

Praktiky pro dosahování cílů, lepší soustředění a paměť

Být člověkem znamená, že každým momentem budeme mít chtě nechtě nějaký cíl v našem hledáčku. Nemusí to být nutně megalomanské myšlenky, byznys, škola, vztahy, nebo učení, ale čistě jen cíl přežít. Už v tomhle jednoduchém cíli se skrývá celá řada podcílů jako je udržování homeostázi (stálý vnitřní stav organismu), tím že jíme, pijeme, nebo se oblékáme, stavíme domy, bydlíme v nich a mnoho dalšího.

Ve skutečnosti ve většina našich moderních motivací jako je kariéra, soc. status atp. existují motivace daleko starodávnější. Podprahové motivace naší biologie a fyziologie. Za potřebou kariéry a statusu se často skrývá fyziologická potřeba se rozmnožit atp. Usilování o něco se tedy v každodenním životě nevyhneme. A je to dobře, baví nás to, co ale můžeme dělat, když se na něco chceme soustředit a zlepšit si samotný proces dosahování našich cílů? O tom je dnešní podcast.

SLEVA 20% na náš novu kurz Průvodce mozkem a myslí zde: https://bit.ly/2ODB6JU

29. květen 2021 01:10:45

Tělo v mysli - mysl v těle s Kashou Kordou

Mysl a tělo jsou propojené systémy víc než si myslíme a možná můžeme tušit. Zároveň pracujeme se zajímavým faktem a to tím, že tělo vnímáme znovu skrz naší mysl. Náš organismus tedy dává vyvstat naší mysli, ale mysl je zároveň náš jediný přístup k našemu tělu. V dnešním podcastu se Vojta baví s Kashou Kordou, zakladatelkou mindfulife, terapeutkou a lektorkou mindfulness. Jak pracovat s myslí a tělem? Proč je tato práce esenciální pro naše zdraví jak fyzické, tak psychické? To a mnohem víc se dozvíte v dnešním podcastu.

SLEVA 20% na náš novu kurz Průvodce mozkem a myslí zde: https://bit.ly/2ODB6JU

Sezóna 2Epizoda 178. květen 2021 01:05:33

Zdraví a sport s Bárou Langer

Jediný důvod, proč neexistuje nemoc porucha příjmu pohybu, je ten, že působení tohoto onemocnění by bylo moc široké a zahrnovalo by většinu nemocí! Možná si myslíte, že to ovlivňuje pouze zdraví fyzické, jako je to kardiovaskulární, obezita, cukrovka atp. Opak je ale pravdou! Pohyb nás chrání i před nemocemi mentálními, jako jsou poruchy nálad, deprese a úzkosti, a funguje i jako prevence neurodegenerativních onemocnění, například Alzheimerovy nebo Parkinsonovy choroby. Dnešní podcast bude celý jen o aktivním pohybu s Bárou Langer, zakladatelkou sportfluence.

SLEVA 50% na náš novu kurz Průvodce mozkem a myslí zde: https://bit.ly/2ODB6JU

Minutáž:

1:00 Běhání Báry (501km za březen)

6:40 Sport jako životní cesta Báry

9:20 Sportfluence

18:00 Intenzivní sport pro ženy

28:00 Strava

42:00 Experimenty Báry

46:00 Pohyb a radost

52:00 (ne)zdravý pohyb

59:00 Naše silné stránky

Sezóna 2Epizoda 161. květen 2021 59:38

Jak se lépe učit? - Jan Kohut

SLEVA 50% na náš novu kurz Průvodce mozkem a myslí zde: https://bit.ly/2ODB6JU

Na měsíc duben jsme si pro vás připravili rozhovory s odborníky na celkové zlepšení paměti. Dnes se budeme bavit o to jak se starat o svůj mozek? Jak mít paměť jako slon? Jak se lépe učit? Jak se svého mozku dostat to nejlepší? Podcastem vás provede Jiří Kryštof Jarmar a dnešním hostem je Jan Kohut. Honza je zakladatelem projektu JakseRychleNaucit.cz, kde pomáhá lidem naplno využít potenciál jejich mozku na základě vědecky ověřených metod učení a produktivity.

Sezóna 2Epizoda 1524. duben 2021 01:07:17

O Mozku, Mysli a Paměti s Vojtou Hlaváčkem

SLEVA 50% na náš novu kurz Průvodce mozkem a myslí zde: https://bit.ly/2ODB6JU

Všechno co během našeho života můžeme zažít je pouze naše mysl a proto je důležité se o ni starat. Jak se ale vyznat ve světě informací, kde vám každý druhý říká co máte dělat? Dnes se spustíme mikro-sondu do našich mozků a budeme spolu zkoumat první principy a evidence based přístup k tomu, jak funguje paměť, neuroplasticita, proč jsme negativně předpojatí a jak efektivně můžeme se svým mozkem pracovat. Z dnešního rozhovoru si odnesete praktické tipy, jak zlepšit svůj mozek a mysl tak, aby vaše prožívání bylo příjemnější.

Minutáž:

3:00 Co se bude dít v následujícím měsíci na Brain We Are

6:00 Jak zefektivnit svojí kreativní práci

10:00 Jak náš mozek vnímá realitu a první principy mozku

19:00 Co je nejšílenější věc a vlastnost mozku

25:00 NEUROPLASTICITA - schopnost mozku se měnit

29:00 Co si s sebou neseme za kazítka z evoluce?

35:00 Náš evoluční příběh

39:00 Lindyho Efekt

45:00 Motivace, Gamifikace a jak si nastavovat cíle

52:00 Smysl

59:00 Všichni jsme v tom spolu

Sezóna 2Epizoda 1417. duben 2021 59:28

O práci s lidmi s Lenkou Vaškovou

SLEVA 50% na náš novu kurz Průvodce mozkem a myslí zde: https://bit.ly/2ODB6JU

Narodíme se do světa, ve kterém bychom se bez péče ostatních nepřežili. Kontakt s lidmi nás ale provází po celý zbytek našeho života a neztrácí na důležitosti. Lidé, kontakt, komunikace a práce s nimi. To je téma dnešního podcastu protkného seberozvojovými a vzdělávacími tématy. Hostem Libora byla dnes Lenka Vašková, 14 let se věnovala vzdělávání v korporátním prostředí a následně spojila tím, čím si prošla sama a své vlastní zkušenosti s praxí v korporátu a spojila je do unikátního celku mentoringu, vzdělávání, koučování a spolupráce s lidmi.

Sezóna 2Epizoda 1310. duben 2021 01:00:40

O štěstí (nejen) v práci s Michalem Šrajerem

Máme nový ultimátní "Průvodce mozkem a myslí"! Nyní SLEVA 50%! https://bit.ly/2ODB6JU

Někteří vědci a psychologové popisují štěstí jako ucházející pneumatiku. Pocit štěstí a spokojenosti si můžeme kultivovat a ukazuje se, že není to o tom bažit po štěstí, ale dělat kroky, které ke štěstí povedou. Pár věcí, které vedou k dlouhodobému naplnění a spokojenosti jsou pozitivní a růstové nastavení mysli, pocit smysluplnosti, hluboké vztahy a pocit kontroly nad svým osudem.

Minutáž:

6:50 Co může člověk udělat pro své štěstí?

15:30 Štěstí nejen v práci27:00 Důležitost pohybu

33:00 Tendy ve firmách

40:00 Hapiness management

47:00 Demystifikace work-life balane

Sezóna 2Epizoda 123. duben 2021 01:01:21

Jak se lídři udržují v kondici

Máme nový ultimátní "Průvodce mozkem a myslí"! Nyní SLEVA 50%! https://bit.ly/2PZ2nH3

Roman Zelenka se v roce 2012 po náporu stresu a práce dostal do zdravotník problémů. Musel to začít řešit a zároveň pořád fungovat. Postupně si vystavil taktiky, strategie a zdraví, které mu umožňuje žít kvalitní život a být lídrem. Nyní stejné věci učí ostatní lídry, kteří dnes čelí podobným neduhům. Těmto problémům ale může čelit každý z nás a proto je toto rozhovor, který je hodnotný pro každého biohackera a posluchače.

Minutáž:

01:00 Super káva a zároveň rituál Romana

02:30 Kdo je to lídr a co je to leadership

5:30 Jak stres a nápor práce způsobila Romanovi způsobila zdravotní problémy

10:00 Cesta k sobě

19:00 Vztahy jako alfa omega našeho fungování

25:00 O vztah je potřeba pečovat - Rituály

32:00 Koučing, kdy radit a neradit

39:00 Co jsou nástroje psychické a fyzické optimalizace, když toho má hodně a dlouhou dobu?

46:30 Jak ovlivňujeme svoje okolí

55:00 Důležitost přestávek - Dej si pauzu

Sezóna 2Epizoda 1027. březen 2021 01:23:56

Chlad a dech jako cesta k tady a teď

Vyšel nám nový chladový kurz s exkluzivní cenou!

Teplota a dech jsou 2 věci, které s námi jsou od narození až do smrti. Tělo a mysl jsou propojené víc, než si myslíme. Navzájem si ovlivňují výkon. Dnes se na podcastu bavíme o tom, jak co nejlépe připravit mysl pro ten nejlepší výkon, koncentraci, snížení stresu a zvýšení klidu. Jak s těmito 2 aspekty pracovat? Mohou pro nás být chlad a dech nástrojem pro lepší život? Jak se díky nim můžeme dostat do tady a teď? Co jsou za dechové techniky pro lepší soustředění? To vše a mnohem víc v rozhovoru s Davidem Venclem - Světový rekordman v plavání pod ledem a Liborem Mattušem - lektrorem a expertem na dech a chlad.

Minutáž:

1:00 Dech a chlad jako cesta k tady a teď

3:30 Pozitivní stres

5:20 Jak využít dech ke chladové terapii

7:00 zádrže dechu

11:00 Jak na trénink zádrže dechu?

16:30 Jak se zbavit nechtěných myšlenek

24:00 Cesta Davida Vencla ke světovému rekordu

34:00 Síla vizualizace

59:00 Freediving

1:06:00 Jak na chladovou terapii

1:10:00 Bezpečností rady pro freediving

1:17:00 Top tip pro přípravu na výkon a vaše cíle