20. duben 2022

Poslechněte si podcast: Matyáš Zrno: Mariupol je pro Ukrajince symbolem obrany

„Putin se vyjádřil, že by chtěl vítězství oslavit 9. května. Do války šel podle mě bez jasně definovaných cílů a je to taková ta typická ruská taktika – co nám dovolí, tam až půjdeme. Posedlost tím 9. květnem je to, co žene ruskou armádu do ofenzívy, ačkoliv na to není zdaleka připravena. Neúspěch se neodpouští, hodně těžko by se odpouštěl Putinovi, ale ten má to štěstí, že to může házet na své podřízené,“ říká novinář a publicista Matyáš Zrno, který byl hostem Interview Martina Kováře.

20:31

Interview Martina Kováře

Vydává: Rádio Z

Rozhovor na aktuální téma. Na rádiu Z.

Web

14. červenec 2022 19:52

Pacientům se snažíme říkat pravdu ve snesitelné formě, říká přednosta kliniky ORL Jan Betka

„Asi padesát procent věcí, které řešíme, jsou onkologické. To je dáno orientací naší kliniky - je hlavně onkologicky zaměřená. Ale samozřejmě řešíme spousty dalších věcí jako třeba poruchy sluchu,” říká emeritní přednosta Kliniky ORL a chirurgie hlavy a krku 1. LF UK Jan Betka, který byl hostem Interview Martina Kováře na Rádiu ZET. 

7. červenec 2022 20:33

Libor Sečka: Diplomatická disciplína neustrnula, reaguje na potřeby a vznikají nové typy institucí

„Musíme pracovat s celou řadou nových hrozeb a ty se objevují na všech možných úrovních a ve všech možných směrech. Diplomat dnes musí zvládat daleko širší spektrum vědomostí, musí být připraven reagovat a vytvářet české pozice v řadě problémů, kde to dřív nebylo nutné,” říká diplomat a bývalý velvyslanec v Mexiku, v Itálii, na Maltě, v Číně a ve Velké Británii Libor Sečka, který byl hostem Interview Martina Kováře na Rádiu ZET. 

4. červenec 2022 20:48

Mirek Topolánek: Nemám rád odborníky ve vládě ani na nejvyšším postu hlavy státu

„Bylo by strašně fajn, aby prezidentem byl člověk, který má nekomunistickou minulost, má nadhled, požívá nějaký respekt a má politickou zkušenost,” myslí si někdejší premiér Mirek Topolánek, který byl hostem Interview Martina Kováře na Rádiu ZET. „Nemám rád odborníky ani ve vládě, ani na nejvyšším postu hlavy státu. Má to být člověk, který rozumí těm zvířátkům v politice, který rozumí politice jako takové a nejlépe se jí v nějaké pozici nějakou dobu účastnil, aby vůbec rozuměl, o co tam jde.” 

30. červen 2022 20:14

Naše snaha je snížit rizika operování, říká neurochirurg Vladimír Beneš

,,Zlom v neurochirurgii můžeme vidět už v devadesátých letech, kdy jsme zavedli endovaskulární léčbu a kdy jsme zavedli radiochirurgii. To byl největší skok po 20 letech stereotypu ve zdravotnictví od zavedení CT a magnetické rezonance,” říká neurochirurg Vladimír Beneš starší, který byl hostem Interview Martina Kováře.  

29. červen 2022 20:25

Jsme nespokojeni s tím, jak se vyjednává o platech, říká Dobšík

,,Stávková pohotovost byla vůči vládě signálem, že jsme nespokojeni s tím, jak se vyjednává o platech vzhledem k inflaci. Určité posuny nastávají, ale potřebujeme udržet trend, že mladí nastupují do školství a chtějí v něm zůstat,” říká host Martina Kováře, předseda Odborového svazu pracovníků školství František Dobšík. 

28. červen 2022 20:42

Český turista je konzervativní turista, říká Jan Herget

Web kudyznudy.cz je naším hlavním nástrojem. Dovolené v Čechách budou letos častější než zahraniční. Stále táhnou Jižní Čechy a Morava. Pokud se vrátí Covid, musí Evropa více komunikovat,” říká ředitel Czechtourism Jan Herget, který byl hostem Interview Martina Kováře. 

27. červen 2022 20:25

Lubomír Metnar: Hnutí ANO od počátku podporovalo pomoc Ukrajině, dodnes ale nejsme informováni, jaké zbraně tam šly

„Já i hnutí ANO od počátku podporovalo humanitární pomoc Ukrajině, ale i dodávky zbraní. Jako členové Výboru pro obranu a bezpečnost jsme chtěli být informováni, jaké zbraně tam šly. Ty informace nemáme dodnes,” říká host Interview Martina Kováře na Rádiu ZET, bývalý ministr obrany, nyní poslanec za hnutí ANO Lubomír Metnar. 

23. červen 2022 20:17

Za to, že jsem spisovatelka, můžou mí latinskoameričtí přátelé, říká Markéta Pilátová

„Já jsem rozhodně na pískovišti nesnila o tom, že napíšu nějaký román. Určitě jsem si to nikdy ani nepředstavovala a dodnes mě trochu děsí, že o sobě říkám, že jsem spisovatelka,” říká host Interview Martina Kováře na Rádiu ZET Markéta Pilátová. 

22. červen 2022 20:28

Martin Baxa: Nechci zabít živou kulturu

,,Když jsem byl opoziční poslanec, Babiš vždy při jakékoli kauze akorát řekl, že neodstoupí. Teď rezignoval ministr školství Petr Gazdík na základě zmínek lokální, pražské kauzy. Pojmenovaly se problémy, které sužovalo hnutí STAN. Vít Rakušan se k tomu postavil otevřeně, jednoznačně, jasně, takový přístup je zodpovědný,” popisuje situaci ministr kultury Martin Baxa, který byl hostem Interview Martina Kováře.

21. červen 2022 20:24

Sport na MŠMT byl jeden velký bordel, říká předseda NSA Neusser

,,Chceme motivovat děti a studenty, aby mohli sportovat. MŠMT k tomu nemá takový vztah, i když paradoxně pod sebou v minulosti sport měl. Sport a tělovýchova jsou dvě rozdílné věci. Lidé mají prupovídky, že to dříve fungovalo lépe. Jsou to lži, já vím, v jakém bordelu sport na MŠMT byl,” popisuje Filip Neusser, předseda Národní sportovní agentury, který byl hostem Interview Martina Kováře.