Před týdnem

Poslechněte si podcast: Matěj Sukdolák dorazil na ME v Hartpury. Doufám v dobré umístění, říká

V britském Hartpury odstartovala v úterý drezurní část mistrovství Evropy juniorů a mladých jezdců. Od čtvrtka vypukne i šampionát ve všestrannosti, kterého se účastní i Čech Matěj Sukdolák. V exkluzivním rozhovoru prozradil první dojmy i své ambice.

13:16

EquiRadio.cz

Vydává: EquiRadio.cz

Internetové rádio EquiRadio.cz doplnilo nabídku internetové televize EquiTV.cz o pravidelný audio obsah. Kromě video reportáží, on-line přenosů a video záznamů tak uživatelé mohou na sdíleném webu poslouchat audio příspěvky, rozhlasové reportáže a podcasty.

Web

Dnes 05:01

Využívala jsem toho, že Kailik umí cválat z kopce dolů, říká Škábová

S poměrně velkým náskokem vybojovala první místo při mistrovství České republiky ve vytrvalost Lucie Škábová, která absolvovala v domácím prostředí severočeského Slavošova a okolních obcí 120 kilometrů dlouhou trasu s dvanáctiletým valachem Kailikem.

Dnes 09:27

Oaks ve Varech pro Vignettu. Kvalifikaci v Pardubicích vyhrál Player

Na závodišti v Karlových Varech sledoval Martin Cáp dění při čtvrtém klasickém dostihu sezony Oaks, kde se v neděli dařilo českému chovu. V sobotu se běžela další kvalifikace na Velkou pardubickou. Na EquiRadiu přinášíme podrobnosti z obou mítinků.

Dnes 03:21

Van Paesschen: Vzorem je Pessoa. Jsem rád, že jsem s ním mohl trénovat

Syn slavných rodičů a nynější člen týmu Prague Lions Constant van Paesschen vzpomíná na své začátky i na to, kdo byl jeho největší vzor. Osmadvacetiletý skokan měl cestu určenou už tím, do jaké rodiny se narodil.

Před čtyřmi dny 09:33

Ve Varech se poběží klasické Oaks. Kvalifikace na Velkou v Pardubicích

S Martinem Cápem vám pro tento dostihový víkend na EquiRadiu přiblížíme dva klasické mítinky. I tato neděle bude patřit dění v Karlových Varech, kde je připraven klasický dostih sezony Oaks. Sobota bude ve znamení kvalifikace na Velkou pardubickou.

Před čtyřmi dny 22:30

Lýdia Suková: Situace byla nepřehledná. Je potřeba vytvořit metodiku

Rozsáhlý požár v okolí Hřenska je už lokalizován, ale poslední červencový týden byl velmi dramatický. Evakuováno muselo být i několik koní z postižených stájí. O mimořádné akci i chybějící funkční metodice do budoucna hovoří veterinářka Lýdia Suková.

Před pěti dny 22:14

Mistrovské Martinice 2022 od A do Z. Pojďte si je užít, zve Suchánek

Ať už se do Martinic chystáte na parkurové mistrovství ČR jezdců do 25 let, žen, jednotlivců a oblastních družstev jako účastník, či jako divák, anebo budete vše sledovat jen na dálku, vše podstatné o akci se dozvíte z následujícího příspěvku.

Před pěti dny 05:52

Verner se těší do zahraničí s araby. Překážky už zkoušet nebudu, říká

Předloňský šampion rovinových žokejů Jan Verner minulou sobotu v Karlových Varech získal 300. vítězství kariéry. Teď vyhlíží Oaks s Whirl Wind Girl, ale i další zahraniční starty s arabským plnokrevníkem Zenhafem. "Je na něm skvělé svezení," líčí.

Před šesti dny 32:33

Pavel Orel: Mám mnoho vzorů. Ze zkušeností z Ameriky čerpám dodnes

Do dalšího westernového podcastu EquiRadia si Jitka Kynclová pozvala špičkového reiningového jezdce a trenéra Pavla Orla. Ve více jak půlhodinovém rozhovoru vypráví o svých začátcích, zkušenostech v Americe i současném působišti na Slovensku.

Před týdnem 04:50

Mám už asi osmnáctý titul, počítá mistr opratí Jiří Nesvačil senior

Jiří Nesvačil senior vybojoval v Tlumačově již osmnáctý mistrovský titul v soutěžích spřežení. Poprvé při vozatajském šampionátu vyhrál před 38 lety. Jak na to vzpomíná, a kdo byl tenkrát jeho soupeř, prozradil v krátkém rozhovoru.

Před týdnem 04:52

Mistryně světa Rosalind Canter přišla o Allstara při nehodě v Cáchách

Soutěž všestrannosti při CHIO v Cáchách poznamenala tragédie. V krosu se fatálně zranil jeden z nejlepších koní současnosti Allstar B, jehož sedlala mistryně světa Rosalind Canter, britská jezdkyně všestrannosti, jež patří k absolutní světové elitě.