• Podcasty
  • Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou
Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou
30. září 2021

Poslechněte si podcast: Máte problémy s polykáním? Příčin může být celá řada

Polykat jídlo je pro nás tak přirozené, že ho téměř nevnímáme. Co ale dělat, když se objeví problémy jako například bolest při polykání, kašel nebo váznutí sousta? Jsou to velmi nepříjemné a někdy dokonce život ohrožující potíže. Jak některým z nich můžeme předejít, radí doktorka Kateřina Cajthamlová.

25:20

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou

Vydává: Český rozhlas

Odbornice na hubnutí Kateřina Cajthamlová vám pomáhá shodit přebytečná kila.

Web

Před týdnem 21:53

Kateřina Cajthamlová: Pro stav klidné mysli je velmi důležitá psychohygiena. Pomozte jí tréninkem

Vnitřní klid, pocit pohody, uspokojení a dobrého stavu mysli. Jak ho dosáhnout, záleží na naší genetické výbavě i na tréninku, jak reagovat na nepříjemnosti.

Před 3 týdny 23:56

Kateřina Cajthamlová: Děti školou povinně naučte dělat pomazánky a upravte jim sacharidy

Každý rok 1. září nastanou povinnosti nejen dětem, ale také rodičům a prarodičům. Co to znamená pro jídelníček dětí zejména na základní škole? Svačiny a pitný režim jsou pro školní děti klíčové.

25. srpen 2022 18:11

Kateřina Cajthamlová: Chcete zrychlit metabolismus? Přidejte více pohybu

Metabolismus má velký vliv na udržení naší váhy a zdravého hubnutí. Vysvětlíme vám, jak funguje, a co všechno ho ovlivňuje. Poradíme vám také, co sami můžeme udělat pro jeho dlouhodobé správné nastavení.

18. srpen 2022 25:03

Bolest hlavy nepodceňujte. 10 příznaků, kterých byste si měli všímat

S bolestí hlavy se občas setká snad každý. Nebezpečné jsou hypertenzní bolesti hlavy, potrápit vás můžou i neurologické bolesti. Čeho si všímat a kdy zajít k lékaři?

11. srpen 2022 27:58

Jak pečovat o vlasy a kdo jich má od přírody nejvíc? Odpověď Kateřiny Cajthamlové vás asi překvapí

Vlasy, stejně jako nehty nebo zuby, vyžadují určitou péči a měli bychom se o ně starat. Jejich kvalita nebo vypadávání mohou leccos napovědět o přicházející nemoci.

4. srpen 2022 18:47

Kateřina Cajthamlová: V Egyptě nebo Tunisu melouny raději nejezte. Hrozí vám faraonova pomsta

Prázdninové měsíce přinášejí kromě pohody a odpočinku také letní zdravotní problémy. Patří mezi ně například úpal, úžeh, spáleniny po opalování nebo špatné zažívání. Opatrní bychom měli být zejména na dovolené v zahraničí.

28. červenec 2022 18:43

Kateřina Cajthamlová: Večerní konzumace ovoce přispívá k tloustnutí

Letní měsíce přinášejí pestrou nabídku sezonního ovoce. Které druhy jsou pro nás nejprospěšnější, kolik bychom si ho měli denně dopřát i proč bychom ho neměli jíst večer.

21. červenec 2022 27:21

Kateřina Cajthamlová: Nejbohatší potravina na vápník je mák

Pro zdravé kosti, zejména v pozdějším věku, potřebujeme mít dostatek vápníku a vitamínu D. Poradíme vám, které potraviny pomohou nejvíce a vysvětlíme, proč je pro správnou funkci kostí také důležitý pohyb a slunce.

14. červenec 2022 15:56

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Kateřina Cajthamlová: V horku vás nejlépe ochladí vlažné nápoje. Kostky ledu jenom cucejte

V horkých letních dnech se snažíme ochladit různými způsoby. Patří mezi ně i studené nápoje doplněné ledem. Ty nám ale moc nepomohou.

7. červenec 2022 28:33

Dvojité výročí: 800. díl pořadu Hubněte zdravě a 60. narozeniny Kateřiny Cajthamlové

Mimořádný díl oblíbené zdravotní poradny nejenom o hubnutí byl ve znamení dvojité oslavy. Patrik Rozehnal s paní doktorkou připravili posluchačům už rovných 800 dílů oblíbeného pořadu. A na ten výroční připadly i šedesáté narozeniny Kateřiny Cajthamlové.