V českém znění
Epizoda 41. červenec 2021

Poslechněte si podcast: Matador českého dabingu namlouvá postavy už přes 60 let

Poručík Columbo i děda Simpson. Herec Dalimil Klapka má za šest dekád na svém kontě přes 2200 namluvených rolí. Kuriózní je, že jako dyslektik se musí dabovací repliky vždy učit předem.

33:38

V českém znění

Vydává: Novinky.cz

Podcast o známých hlasech, neznámých tváří. To je pořad V českém znění doprovázený moderátorem Richardem Wágnerem.

Web

Epizoda 32Včera 33:23

Pavel Soukup dokumenty miluje. A ještě za ně dostávám peníze, směje se

Nadaboval Arnolda Schwarzeneggera, Bruce Willise, Roberta Redforda, Sylvestera Stallona a mnoho dalších. Mezi nejoblíbenější práce Pavla Soukupa však patří dabování francouzských filmů a komentování dokumentů. Známý herec a dabér je tentokrát dalším hostem Richarda Wágnera v pořadu V českém znění.

Epizoda 31Před 2 týdny 49:00

Jeden z nejobsazovanějších českých dabérů si splnil sen díky návratu animované legendy

Hlas Petra Neskusila na sebe poprvé ve větší míře přitáhl pozornost v české verzi pohádky Karlík a továrna na čokoládu. Od té doby má za sebou již tisíce dabingových projektů. Jak přiznal, úplně největší srdeční záležitostí je pro něj nyní namlouvání audioknih, přesto pro něj dabing zůstává alfou a omegou jeho práce.

Epizoda 308. září 2022 28:10

Hlas Semira Gerchána slyšíte v televizi skoro každý den, aniž byste o tom věděli

Bohdan Tůma propůjčil svůj hlas Semiru Gerchánovi v sedmadvaceti řadách Kobry 11, mluví ale také ústy mimozemšťana Alzáka nebo několika postav z legendárních Simpsonů.

Epizoda 2925. srpen 2022 23:06

Jeden z nejobsazovanějších českých dabérů současnosti srší skromností

Dabuje již půl století, z toho třicet let doktora Dlahu ze seriálu Simpsonovi a svůj hlas propůjčil také legendárnímu mistru Yodovi nebo strýčkovi Skrblíkovi. Bohumil Kalva, který je hlasem postav mnoha starších pánů, je dalším hostem Richarda Wágnera v pořadu V českém znění.

Epizoda 2811. srpen 2022 23:05

Svým hlasem prodává matrace a daboval sexsymbol devadesátek

Více než dvacet let dabuje herce Davida Duchovnyho, který byl z jedním největších sexsymbolů devadesátých let. Jeho hlas je notoricky známý z dokumentů i teleshoppingu. Herec a dabér Ladislav Cigánek je dalším hostem Richarda Wágnera v pořadu V českém znění.

Epizoda 2728. červenec 2022 24:00

Jejím hlasem skřehotají krvinky i destičky. Lucie Vondráčková pro děti dabuje ráda

Zpěvačka, dabérka nebo také Al Lambertová a Meg Griffinová. Kromě těchto rolí si zahrála také krvinku nebo docentku Voseckou v seriálu Arabela. Řeč je o Lucii Vondráčkové, kterou si do pořadu V českém znění pozval Richard Wágner.

Epizoda 2614. červenec 2022 30:01

Hlas Vočka ze Simpsonových: Typická česká vlastnost je předposranost

Držitel Ceny Františka Filipovského, hlas Vočka ze seriálu Simpsonovi nebo třeba mluvící medvěd Ted ve stejnojmenném filmu. To všechno je český herec a dabér Jan Vondráček, který je dalším hostem Richarda Wágnera v pořadu V českém znění.

Epizoda 2530. červen 2022 35:36

Mladé sestry Novákovy mají společnou vášeň, tatínka ale musely přesvědčovat

Sestry Adéla a Klára Novákovy začaly dabovat už v devíti letech. Kromě rodinného pouta spolu sdílí právě velikou vášeň k dabingu. Hlas Kláry Novákové můžete znát z animovaného filmu Ledové království a Adéla Nováková ho propůjčila postavě z filmu Barbie. Do podcastu V českém znění si sestry pozval dabér Richard Wágner.

Epizoda 2416. červen 2022 24:27

Milovník krevet z Forresta Gumpa animáky zrovna nemusí

Svůj hlas propůjčil Robertovi De Niro, Jeffovi Bridgesovi, Davidu Lynchovi, spojen je i s Bubbou z Forresta Gumpa. Několik let provázel postavu Hercula Poirota nebo Horatia Caina. Řeč je samozřejmě o Jaromíru Medunovi, který je dalším hostem Richarda Wágnera v podcastu V českém znění.

Epizoda 232. červen 2022 31:01

Věčně vysmátý herec je hlasem mnoha známých reklam, daboval od rána do večera

Herec a dabér Michal Holán patří bezesporu mezi českou dabingovou špičku. Kromě Kobry 11 nebo Šmoulů se stal dvorním dabérem mnoha českých reklam a svého času zvládl i 50 dabingů týdně. Tentokrát si ho do podcastu V českém znění pozval dabér Richard Wágner.