Rozhlasový sloupek
27. říjen 2022

Poslechněte si podcast: Martina Adlerová: Odcházení

V životě musíme mnohokrát odněkud odejít, ať už chceme, anebo ne. Odcházení mívá spoustu podob.

01:56

Rozhlasový sloupek

Vydává: Český rozhlas

Krátké glosy, které píší a poté i čtou zajímavé osobnosti našeho kraje.

Web

Dnes 02:02

Martina Adlerová: Maturitní ples

Když se řekne „maturitní ples“, každý si představí mladé lidi, nákladné róby, zářící lustry, špalíry vyfešákovaných pedagogů a zástupy dojatých rodičů.

Včera 02:16

Věra Hlaváčková: Advent

Období adventu je pro někoho krásným časem čekání a příprav na Štědrý den a pro jiného časem hektického šílení. Mám ráda rituály spojené s adventní nedělí.

Před dvěma dny 02:41

Jan Cempírek: Sirény

Je první středa v měsíci, poledne. A už to začíná. Kvílení, skučení sirény. A plechový hlas: zkouška sirén, zkouška sirén. Měsíc co měsíc, rok co rok.

Před třemi dny 02:16

Eliška Novotná: Separační úzkost

V naší lokální facebookové skupině, která je podle mě výborným prostředím pro sdílení všelikých informací typu „našla jsem“, „hledám“, „nabízím“ dochází v poptávání po bydlení k zajímavé změně.

Před čtyřmi dny 02:27

Jiří Březina mladší: Mikuláš

Je tady Mikuláš. A s ním anděl a čert. Jako dítě ze sídliště si vždycky vybavím tu válku v ulicích, kdy děti naháněly čerty a házely po nich dělobuchy, kdy opilí čerti mlátili děti řetězem a rozbíjeli vchodové výplně dveří.

Před týdnem 02:26

Zdena Kolářová: Tejpování obličeje

Už jsem se v Rozhlasovém sloupku několikrát přiznala ke své slabosti využívat všelijaké novoty při péči o tělo. Celý život mám moc práce a tak mi péče v salonu dělá dobře na duši, protože se o mne někdo stará.

Před týdnem 02:26

Jiří Březina starší: Vražedná psí plemena

Určitě víte, co to jsou „bojová psí plemena“. Psi samý sval, šlechtění k agresivitě a útoku, psi, kteří přetrhnou řetěz a prokoušou se plotem, jen aby vám mohli skočit na hrdlo a nemilosrdně vás zadávit.

Před týdnem 02:10

Martina Adlerová: Strašidla

Nadpřirozené bytosti nás provázejí už od dětství, někoho víc, někoho méně. Někteří se jejich vlivu nezbaví ani v dospělosti.

Před týdnem 02:23

Pavel Kroneisl: Relativita velikosti

V jedné ze svých forbín v divadle ABC pánové Werich a Horníček kdysi rozjímali nad relativitou času. Došli k závěru, že čas je skutečně, tedy podle nich, pojem relativní.

Před týdnem 02:11

Věra Hlaváčková: Šok 21. století

Jedu ráno do práce autobusem, hledám a šmátrám v kabelce a najednou se mi zastaví srdce a já zažívám šok 21. století. Zapomněla jsem si doma mobil!