Rozhlasový sloupek
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Martina Adlerová: Na rybách

Nikdy jsem nepochopila onu vášeň, kterou někteří lidé (namnoze muži) pociťují při pohledu na vodní hladinu.

01:41

Rozhlasový sloupek

Vydává: Český rozhlas

Krátké glosy, které píší a poté i čtou zajímavé osobnosti našeho kraje.

Web

Dnes 02:24

Antonín Pelíšek: Domácí indikátor

Před lety jsem si pořídil do domácnosti nový spotřebič. Je chlupatý, má čtyři nohy a ocas a mezi lidmi se mu říká domácí mazlíček. Pro mě je to černý kocour jménem Čert.

Včera 02:08

Jan Cempírek: Budějcká hezká duše

Budějčáci jsou úžasní lidé. Nejspokojenější pod sluncem. Od světa žádají jen jedinou věc. Aby „byl hezkej“. Nic víc. To je základní budějcká mantra a volební hnutí, které by se této budějcké libůstky chopilo, má přízeň osudu dopředu zajištěnu.

Před třemi dny 02:29

Hana Hosnedlová: Řidičák

Něco málo o tom, jak jsem si před mnoha lety dělala řidičák, který mám dodnes a je jako nový. Nejdřív jsem si troufla na řidičák na motorku. A to jen díky tomu, že nám tehdy novinářská organizace nabídla tuto možnost zdarma.

Před šesti dny 02:04

Eliška Novotná: Neutrácej

Reklamy nesleduji, a když na ně nechtěně narazím, většinou je nechápu. Ty, co na mne vyskakují na internetu a ztěžují mně čtení toho, co jsem si vybrala, odstraňuji, aniž bych si všimla, oč jde, neboť se zcela věnuji co nejrychlejšímu kliknutí na křížek vpravo nahoře.

Před týdnem 02:24

Jiří Březina starší: Den bez aut

Nedávno jsem se vracel do Budějovic od Třeboně. Asi tu cestu znáte, kousek za Lišovem najedete na rychlostní čtyřproudovku a dole pod kopcem se do ní připojí pražská dálnice.

Před týdnem 02:43

Ivan Mls: Náročné profese

Už jste se někdy potkali s člověkem, který by se chlubil, že dělá jednoduchou, ale skvěle placenou práci, vlastně se jen tak poflakuje od ničeho k ničemu a přežívá pracovní dobu?

Před týdnem 01:43

Martina Adlerová: S elegancí šneka

Čím jsem starší, tím raději mám šneky. Ne samozřejmě k jídlu, ale jako své souputníky nebo spoluobčany. Jsou to vlastně ideální obyvatelé této planety.

Před týdnem 02:12

Antonín Pelíšek: Hurá na houby

A zase jsou tady. Hřiby, lišky, klouzci, syrovinky, prostě houby, houby, houby, ty já mám rád. Tak zpívala s recesí sobě vlastní hudební skupina Saze v písni Žalm šťavnatky panenské někdy před padesáti lety.

Před týdnem 02:22

Zdena Kolářová: Stará škola

Moje známá je asi tak o dekádu mladší než já. Protože ovdověla, snížily se jí příjmy a taky se nudila. Před rokem jsem jí potkala. To byla nadšená, že si našla práci a uklízí v jakémsi domově mládeže.

Před 2 týdny 02:02

Věra Hlaváčková: Rozhlas

Rádio bylo pro nás velmi důležité a hrálo doma celý den. Máma ho nevypínala, ani když odcházela pryč. „Vždyť zase přijdu,“ říkávala.