1. březen 2022

Poslechněte si podcast: Martin Procházka: Sparta si v závěru základní části vybojuje přímý postup do čtvrtfinále

Proč Zlín po 42 letech spadl z nejvyšší domácí hokejové soutěže? Má Sparta na přímý postup do čtvrtfinále? Kdo ovládne kanadské bodování základní části? Souhlasí bývalý hvězdný útočník s tvrdými sankcemi pro ruský sport? Poslechněte si Čistou hru s hokejovým expertem Martinem Procházkou a redaktorem Radiožurnálu Sport Filipem Šedivým.

39:27

Čistá hra Martina Procházky

Vydává: Český rozhlas

Nejen o hokeji se svým hostem mluví bývalý hokejista, olympijský vítěz z Nagana a čtyřnásobný mistr světa Martin Procházka.

Web

Před třemi dny 29:21

Nejen o hokeji se svým hostem mluví bývalý hokejista, olympijský vítěz z Nagana a čtyřnásobný mistr světa

Moderuje Martin Procházka.

Před týdnem 33:34

Čistá hra Martina Procházky: Putování po tuzemských hokejových stadionech. Jan Gusta Havel nedá dopustit na halu v Holešovicích

Čistá hra Martina Procházky ve studiu Radiožurnálu Sport? Až do startu nového extraligového ročníku nikoliv. Hokejový pořad budeme vysílat z tuzemských stadionů, kde se hraje nebo hrála nejvyšší česká hokejová soutěž. Začínáme na ikonickém stadionu ve Sportovní hale Bubenči, kde českoslovenští hokejisté dokázali vyhrát zlato na světovém šampionátu. Vzpomínky na tehdejší dobu a svatostánek přidá i vzácný host Jan Gusta Havel. Poslechněte si netradiční díl hokejové talkshow.

Před 2 týdny 44:58

Nejen o hokeji se svým hostem mluví bývalý hokejista, olympijský vítěz z Nagana a čtyřnásobný mistr světa

Moderuje Martin Procházka.

Před 3 týdny 41:56

Nejen o hokeji se svým hostem mluví bývalý hokejista, olympijský vítěz z Nagana a čtyřnásobný mistr světa

Moderuje Martin Procházka.

19. červenec 2022 42:55

Nejen o hokeji se svým hostem mluví bývalý hokejista, olympijský vítěz z Nagana a čtyřnásobný mistr světa

Moderuje Martin Procházka.

12. červenec 2022 37:21

Jan Benda: Úspěšná generace mladých hráčů posouvá německý hokej stále blíže ke světové špičce

Další evropskou hokejovou soutěží, kterou v pořadu Čistá hra probírá hokejový expert Radiožurnálu Sport Martin Procházka, je německá DEL liga. Postřehy k hokejovému dění u našich západních zahraničních sousedů přidá i Martin Ančička, který působil v německých klubech i reprezentaci. Jak vzpomíná na hokejový život za "kopečky" syn českých rodičů Jan Benda, který celou kariéru strávil v dresu reprezentace Německa? Proč dostávají v DEL lize přednost cizinci před domácími hráči?

5. červenec 2022 36:55

Čistá hra Martina Procházky: Petr Tenkrát: Mladí hráči ve Finsku se vyznačují velkým sebevědomím a skvělou fyzickou připraveností

Klubová sezona 2021/2022 je minulostí a pořad Čistá hra Martina Procházky se postupně zabývá evropským hokejovými soutěžemi. Hokejový expert Radiožurnálu Sport si do studia pozval Petra Tenkráta, který s Kärpätem Oulu dvakrát vyhrál finskou ligu. V zemi tisíců jezer mistrovský titul vybojoval i reprezentant Lukáš Klok, který se v roce 2021 radoval s týmem Lukko Rauma. Jak oba borci vzpomínají na působení na severu Evropy?

28. červen 2022 29:45

Čistá hra Martina Procházky: Václav Nedorost: Pavla Francouze pozice dvojky určitě nemrzela, v play off podával výborné výkony

Hokejisté Colorada zdolali v šestém finále Tampu Bay 2:1 a získali třetí Stanley Cup v klubové historii. Právě skončený ročník NHL rozebírají v pořadu Čistá hra hokejový expert Martin Procházka a bývalý hráč Colorada Václav Nedorost. Jak moc důležitým článkem vítězného týmu byl brankář Pavel Francouz? Čeká útočníka Paláta podepsání poslední velké smlouvy v prestižní zámořské soutěži? Poslechněte si celý díl, který bilancuje finálovou sérii Stanley Cupu.

21. červen 2022 36:45

Roman Červenka: Rozšíření kvóty cizinců a příchod hráčů z KHL ještě pozvedne úroveň švýcarské ligy

Pořad Čistá hra Martina Procházky se po skončení klubové sezony věnuje evropským hokejovým soutěžím. V aktuálním díle si moderátor Filip Šedivý povídá s hokejovým expertem Radiožurnálu Sport o hokeji ve Švýcarsku. Exkluzivními hosty jsou Roman Červenka a Jiří Novotný, kteří v zemi pod Alpami působili nebo aktuálně působí. Řeč přijde i na volbu nového prezidenta Českého svazu ledního hokeje. Poslechněte si znovu napěchovanou Čistou hru!

14. červen 2022 33:17

Otakar Vejvoda: Ve Švédsku se mladí hráči dostanou na led i třikrát za den. Sami pilují dovednosti

Čistá hra Martina Procházky se tentokrát zaměřuje na fungování hokeje ve Švédsku. Jak hokejový expert Radiožurnálu Sport vzpomíná na působení v AIK Stockholm? Svoje postřehy přidá i bývalý trenér Slavomír Lener, který ve Švédsku čtyři roky působil jako kouč. Proč se na severu Evropy táhne za jeden provaz? Mládežníkům se ve Švédsku věnuje i Otakar Vejvoda. Co říká bývalý útočník o jejich tréninku? Poslechněte si debatu o jedné z nejkvalitnějších evropských hokejových soutěží.