5. červenec 2020

Poslechněte si podcast: Martin Horyna – dramaturg KVIFF: 1 z 10 filmů se na festival dostane

55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary byl pro letošek zrušen a přesunut na rok 2021. Organizační tým festivalu ale filmovým příznivcům nabízí náplast v podobě aktuální filmové přehlídky TADY VARY, která čítá na 16 snímků. To ale není vše, na podzim se v Karlových Varech můžeme těšit na další filmovou nadílku. Rozhovory, reportáže, informace nejen z Mostecka. https://www.facebook.com/pontereports/ [https://www.facebook.com/pontereports/] https://pontereports.cz/ [https://pontereports.cz/]

21:15

Ponte reports

Vydává: Ponte Records

V pořadu Ponte reports uslyšíte zajímavé rozhovory s ještě zajímavějšími lidmi nejen z Mostecka.

Web

Před pěti dny 18:54

Alena Polívková – Bridge Academy 714: Minecraft je obrovský fenomén

Bridge 714 je inovační a vzdělávací centrum, které myslí na malé i velké. A právě pro ty malé připravilo centrum velmi oblíbený kroužek Minecraft programování a nejen ten. Zajímavých kroužků tady najdeme nepřeberné množství, přičemž co se týče Minecraft programování, uspořádalo centrum na toto téma i letní příměstské tábory. Sledovat a především navštěvovat nejen kroužky, ale také workshopy, nebo různé sportovní či kulturní akce můžete v Bridge Academy 714 a více Vám o tom řekne můj dnešní host.

Před týdnem 18:38

Věra Kmoníčková – muzeum Zubrnice: U nás se natáčela třeba Dešťová víla

Někdo říká Zubrnicím skanzen, ale úplně správně je to Muzeum v přírodě. A opravdu, když přijedete, tak se vrátíte v čase. Najdete zde dva prohlídkové okruhy. Nádherné baráky, starou školu, kupecký krám a také funkční mlýn. Ale pozor, Zubrnice jsou živou vesnicí, stále se zde žije. A příroda? Té je tu víc než dost. Muzeum znáte z mnoha filmů či pohádek a hned vedle je krásná muzeální železnice, která je spojená s filmem Páni kluci. Kdy do Zubrnic přijet? Jaké akce nás tam čekají? Co vše zde uvidíte? Nejen to se dozvíte v rozhovoru s ředitelkou Muzea v přírodě v Zubrnicích Věrou Kmoníčkovou.

Před týdnem 16:49

Radoslava Knösche – Oskarshausen: Dětem se ani po celém dni u nás nechce domů

Oskarův svět nabízí spoustu zážitků a dobrodružství na ploše o více než 15 000 m2. Bláznivé továrny, Svět iluzí&klamů, poníci a mnoho dalších atrakcí na vás čeká uvnitř i venku nevšedního zábavního parku poblíž Drážďan. Tradiční i originální atrakce zabaví nejen vaše ratolesti, ale také vás. Pro pány je připraveno Pánské parkoviště a dámy si určitě rády dají něco dobrého na zub. Kdo vymýšlí jednotlivé atrakce? Najdeme po celý rok v zábavním parku stejná lákadla? Co nejvíce návštěvníky baví a na co se můžete těšit v létě? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před týdnem 27:53

Vladimír Jeřábek – Roundhouse Gym Most: Je jednodušší shodit, než přibrat

Pohárovka 2022 je soutěž v benchpressu a mrtvém tahu, která se bude konat v sobotu 18. 6. 2022 na 1. náměstí v Mostě. Ředitel akce Vladimír Jeřábek i 2. ročník pojal charitativně a tentokrát půjde výtěžek na Ládíka z Mostu. Jako bývalý závodník v trojboji či strongman soutěžích ví, co stojí za přípravami na tyto soutěže a co všechno musí silní chlapi podstoupit a vydržet. Nedílnou součástí tvrdého tréninku je i jídelníček. A to taky není žádná sranda  Nejen o tom bude dnešní Ponte reports.

Před 2 týdny 21:22

Petr Dekastello – Happening (nejen) za knihovnu: V Mostě máme architektonické skvosty

Již v roce 1989 spoluorganizoval první demonstraci na Mostecku. V současnosti neúnavně bojuje za záchranu mostecké knihovny a snaží se propagovat moderní architekturu nového Mostu. Ve středu 15. 6. pořádá v OC Central Most Happening (nejen) za knihovnu, který nabídne zajímavé přednášky s architekty, mezi nimi např. ing. arch.Václava Krejčího a následovat budou i diskuze s občany. Prostor bude zároveň pro živou hudbu, divadlo a pochopitelně také občerstvení. Více se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před 2 týdny 12:25

Lukáš Bobysud – Vykvetlo: V červnu nám to vše krásně vykvetlo

Seznamte se s originálním nápadem. Mostecké rodinné květinářství Vykvetlo. Prodávají jen to, co na zahrádce vykvete. A není to jen luční kvítí. Samozřejmě v zimě toho moc nevykvete, ale od dubna do října si vyberete z mnoha druhů krásných květin. Vše pěstují ekologicky a květinu si musíte dopředu objednat. Kde Vykvetlo najdete? Jaké květiny pěstují? A dokážou uvázat i svatební kytice? To se dozvíte v rozhovoru s Lukášem Bobysudem v Ponte reports.

Před 2 týdny 19:23

Daniela Zoubková – Církev bratrská v Mostě: Noc kostelů je úžasná akce

V pátek 10. 6. se koná již tradiční akce s názvem „Noc kostelů“ a v Mostě se do ní zapojila pouze Bratrská církev, jejíž „kostel“lze navštívit v rámci akce mezi 17:00 – 21:30. Na programu bude výstava, kreativní dílna nejen pro děti a bude se také zpívat. Těšit se můžete na pěvecký sbor Zpíváme a Gospel koncert. Noc kostelů má především umožnit široké veřejnosti nezávazné přiblížení se a setkání s křesťanstvím, které nabízí rovněž kostely v Horním Jiřetíně, Jirkově, Chomutově či v Litvínově. Více se nejen v dnešním Ponte reports, ale taky na www.nockostelu.cz.

Před 3 týdny 22:43

Jan Beneš – herec: Na dobrou roli se čeká i roky

Vystudoval činoherní herectví na DAMU - Divadelní fakulta AMU a první angažmá ho zavedlo do Východočeské divadlo Pardubice, kde byl ale nešťastný a dodnes nechápe, co tam vlastně dělal. Vyhlédl si tedy pár divadel a jedno z nich bylo Městské divadlo v Mostě, kam šel na pár let a nakonec tady kroutí již 21 sezonu. Čím ho mostecké divadlo nadchlo? Z jaké role je absolutně nadšený a jaké to je, hrát na jevišti milostné scény se svou manželkou? Nejen o tom bude dnešní povídání v Ponte reports.

Před 3 týdny 19:48

Vítězslav Větrovec – režisér: Cítil jsem, že potřebuju někde zakořenit

Patří mezi přední osobnosti českého pouličního divadla, ale zásadně s tímto tvrzením nesouhlasí. Měl by. Založil divadlo KočéBR, s jehož inscenacemi kočoval po vsích nejen na Českomoravské vrchovině, ale také v zahraničí. V Jihočeském kraji uváděl inscenace inspirované pamětí místa a regionu a aktuálně se vrátil do rodného Statutární město Most, kde s Divadlo rozmanitostí zkoušel klasický příběh světové literatury DON QUIJOTE. Zítra (sobota 4. 6. 2022) se od 17 hodin koná v Oblastní muzeum a galerie v Mostě premiéra, na kterou jste všichni srdečně zváni. Více se dozvíte v dnešním Ponte reports.

Před 3 týdny 22:22

Honza z Ostrova – flašinetář: Flašinet je nádherný hudební nástroj

Seznamte se s takovým pohádkovým dědečkem. Hraje na flašinet, je stylově oblečen a má nádherné příhody o historii flašinetů. Trochu se vrátíme do období první republiky a také si zahrajeme první písničku, kterou Honza hrál na flašinet. Tipněte si, která to je? Jak správně hrát na flašinet? Kde Honzu můžete potkat? Má pokračovatele? A kolik flašinetů má? To se dozvíte v rozhovoru s Honzou z Ostrova na Ponte reports.