Rozhlasový sloupek
10. říjen 2023

Poslechněte si podcast: Markéta Hejkalová: Umělá inteligence

Takzvaná umělá inteligence je na vzestupu a často zaznívají obavy, že sebere lidem práci. Mají se bát kupříkladu spisovatelé a překladatelé?

02:23

Rozhlasový sloupek

Vydává: Český rozhlas

Krátké glosy, které píší a poté i čtou zajímavé osobnosti.

Web

Před týdnem 02:27

Markéta Hejkalová: Komunikace

Dnešní doba se svými moderními vynálezy umožňuje řešit spoustu věcí hned a na dálku. To je pořád telefonování, mailování, psaní zpráv. Odeslat, přijmout, zkontrolovat, vyřídit, tohle zjistit, na támhleto odpovědět. Někdy je toho až moc, jak z vlastní zkušenosti ví spisovatelka Markéta Hejkalová, která právě před nedávnem zažila vrchol svého komunikačního roku.

Před 2 týdny 02:28

Markéta Hejkalová: Moucha

Dokáže vás rozhodit i obyčejná moucha? Spisovatelku Markétu Hejkalovou ano. A v rozhlasovém sloupku vám řekne, jak si s ní nakonec poradila.

Před 3 týdny 02:45

Petr Hladík: Být trendy

Člověk přirozeně sleduje, co se děje kolem něj, a samozřejmě zachytává i různé nové společenské trendy. Něco jiného je ale ty novoty přijímat za své - tak jak o tom mluví Petr Hladík.

Před 3 týdny 03:02

Zdeněk Dryšl: Rozloučení

Možná i vy jste se v mlhavém dušičkovém počasí vydali na hřbitov, uctít vaše zesnulé předky nebo blízké. Nebo vzpomínáte jiným způsobem? Zdeňka Dryšla to přimělo k zamyšlení nad tím, jak se vlastně loučit.

29. říjen 2023 03:01

Petr Hladík: Bezpečnost práce

Baví vás školení BOZP nebo na něm usínáte? Pokud trefíte na dobrého řečníka, můžete si ze školení odnést i pár užitečných rad a poučných historek. Třeba jako Petr Hladík, který vysvětlí, proč je nakonec ze všeho nejdůležitější mít u sebe papír.

28. říjen 2023 03:09

Zdeněk Dryšl: Lípa

Oslavujeme Den vzniku samostatného československého státu a jedním ze symbolů je i náš národní strom. Lípa! Stala se symbolem vůči útlaku a agresivitě velkoněmecké říše. Za svůj národní strom ji považují nejen Češi, ale i Slováci a Slovinci.

27. říjen 2023 03:11

Zdeněk Dryšl: Poradové

Předtím, než někoho tvrdě nebo dokonce jadrně kritizujeme, měli bychom se nadechnout a trochu ubrat na razanci. Je docela možné, že kritiků je více než tvůrců. Někoho pomluvit je obvykle jednodušší, než udělat jeho práci lépe. Ale jak by to vypadalo, kdyby někdo zkritizoval kritiky?

27. říjen 2023 02:41

Petr Hladík: Přezdívky

Měli jste někdy nějakou přezdívku? Nebo dokonce máte dodnes? Některé dovedou být i docela vtipné nebo matoucí.

15. říjen 2023 02:49

Petr Hladík: Bez obsluhy

Dlouho se nenechávali odradit ani těmi nejhoršími vandaly, ale trpělivost právě došla! Přibývá zpráv o vyrabovaných lesních barech a někteří provozovatelé už začali tato samoobslužná místa rušit. Jaká je budoucnost výdejen bez obsluhy, nad tím v rozhlasovém sloupku přemýšlí Petr Hladík.

14. říjen 2023 03:11

Zdeněk Dryšl: Kšeft

Kšeft je kšeft a prodat se to musí - i když se to nepovede. Dnešní rozhlasový sloupek je o fíglech některých nepoctivých hospodských. Je to osobní zkušenost herce Zdeňka Dryšla.